Ўзбекистонда электротехника маҳсулотларида хавфли моддаларни ишлатиш чекланади
Ҳукумат қарори билан “Электротехника ва радиоэлектроника маҳсулотларида хавфли моддаларни ишлатишни чеклаш тўғрисида”ги техник регламент тасдиқланди.
Иқтисодиёт ва молия вазирлиги «Ташаббусли бюджет» жараёнларининг 2025 йил 2-мавсуми доирасида саралаш босқичи якунлангани ҳамда тарғибот босқичи бошланганини маълум қилди.
Ҳамбург яқинидаги Любек-Мойслинг станциясида мушук перронда сичқон овлаётган пайтда минтақавий поезд келиб тўхтаган. "Овчи" бир сакрашда вагон ичига кириб қолиб, “билетсиз йўловчи”...
Чехияда автомобиль йўлининг бир қисмида рухсат этилган тезликни тажриба тариқасида ошириш режалаштирилмоқда, деб хабар беради Bild.
“Ўзбекистон Республикаси тижорат банкларининг ахборот хавфсизлиги ва киберхавфсизлигига доир минимал талаблар тўғрисида”ги низом Адлия вазирлигида давлат рўйхатидан ўтказилди.
Олий Мажлис Қонунчилик палатасида давлат органлари ёки мансабдор шахслар томонидан фуқаролар ва ташкилотларга етказилган зарарни қоплаш тартибига оид қонун лойиҳаси кўриб чиқилди.
Wi-Fi хизматидан дастлабки 30 дақиқа фойдалаш мутлақо бепул.
Фаластин ҳукумати тез орада Ғазо секторини бошқариш учун вақтинчалик қўмита ташкил этилишини эълон қилади.
Ислом цивилизацияси маркази биносининг том қисмида изоляция қопламаларини ётқазиш ишлари олиб борилишида технологик жараённи бузилиши оқибатида ёнғин келиб чиққани маълум бўлди.
Бугун Самарқанд туманида спортнинг триатлон тури бўйича ҳарбийлар ўртасидаги 25-жаҳон чемпионати старт олди.
Бугун, 19 август куни Тошкент шаҳар, Олмазор тумани, Зарқайнар кўчасида жойлашган Ислом цивилизацияси маркази ҳудудида ёнғин чиқди.
Олимларнинг фикрича, қуруқликдаги чучук сувнинг йўқолиши денгиз сатҳининг кўтарилишини музликларнинг эришига қараганда кўпроқ тезлаштирмоқда.