Чехия ЕИҲда илк бор 150 км/соат тезлик чекловини жорий этган мамлакатга айланиши мумкин
Чехияда автомобиль йўлининг бир қисмида рухсат этилган тезликни тажриба тариқасида ошириш режалаштирилмоқда, деб хабар беради Bild.
Банкларининг ахборот хавфсизлигига доир минимал талаблар белгиланди
“Ўзбекистон Республикаси тижорат банкларининг ахборот хавфсизлиги ва киберхавфсизлигига доир минимал талаблар тўғрисида”ги низом Адлия вазирлигида давлат рўйхатидан ўтказилди.
Мансабдорлар айби билан етказилган зарар энди уларнинг ўзидан ундирилади
Олий Мажлис Қонунчилик палатасида давлат органлари ёки мансабдор шахслар томонидан фуқаролар ва ташкилотларга етказилган зарарни қоплаш тартибига оид қонун лойиҳаси кўриб чиқилди.
«Афросиёб» тезюрар поездларининг ҳар бир вагонида ички медиадастур ва Wi-Fi хизмати ишга туширилди
Wi-Fi хизматидан дастлабки 30 дақиқа фойдалаш мутлақо бепул.
Фаластин Бош вазири: Ғазони бошқариш учун вақтинчалик қўмита ҳақида тез орада эълон қиламиз
Фаластин ҳукумати тез орада Ғазо секторини бошқариш учун вақтинчалик қўмита ташкил этилишини эълон қилади.
Ислом цивилизацияси марказидаги ёнғин ўчирилди — ФВВ
Ислом цивилизацияси маркази биносининг том қисмида изоляция қопламаларини ётқазиш ишлари олиб борилишида технологик жараённи бузилиши оқибатида ёнғин келиб чиққани маълум бўлди.
Самарқандда ҳарбийлар ўртасида триатлон спорт тури бўйича 25-жаҳон чемпионати бошланди
Бугун Самарқанд туманида спортнинг триатлон тури бўйича ҳарбийлар ўртасидаги 25-жаҳон чемпионати старт олди.
Тошкентдаги Ислом цивилизацияси марказида ёнғин чиқди
Бугун, 19 август куни Тошкент шаҳар, Олмазор тумани, Зарқайнар кўчасида жойлашган Ислом цивилизацияси маркази ҳудудида ёнғин чиқди.
Қитъалар мисли кўрилмаган тезликда “қуримоқда” – тадқиқот
Олимларнинг фикрича, қуруқликдаги чучук сувнинг йўқолиши денгиз сатҳининг кўтарилишини музликларнинг эришига қараганда кўпроқ тезлаштирмоқда.