Бир қатор судьялар тайинланди
Исмаилов Олимжон Хамитович — судьялик лавозимида бўлишнинг муддатсиз даврига, шундан беш йил муддатга Тошкент шаҳар судининг раиси лавозимига тайинланди.
2024 йил октабрдан 2025 йил сентабргача минтақадаги ўртача ҳарорат 125 йиллик қайд этиш ишлари давомида энг юқори кўрсаткичга етди.
Ўзбекистонда 2026–2030 йилларга мўлжалланган болаларни зўравонликнинг барча шаклларидан ҳимоя қилиш бўйича Стратегия ва Ҳаракатлар режаси тасдиқланди.
Саида Мирзиёева Ургутнинг чекка қишлоқларидан биридаги «Навоий» поликлиникасидаги вазиятни ўрганди.
Тибетнинг Медог округида дунёдаги энг йирик гидроэлектростанция қурилиши давом этмоқда.
Тошкент бугун нафақат Ўзбекистон, балки бутун минтақанинг етакчи тараққиёт марказига айланаётган, салоҳияти, маданияти ва цивилизацияси билан жаҳон саҳнасидаги мавқеини тобора муст...
Бугун жамиятимизда ҳар бир инсон тақдирига алоҳида ёндашиляпти.
Умуман, янги Ўзбекистонда анъанавий қишлоқ хўжалиги ўрнини илм-фан ва илғор технологияларга асосланган замонавий тизим эгаллади.
Баъзан масалага юзаки қараш натижасида сўз тарихи ва унинг таркиби нотўғри изоҳланади. Сўзчи сўз ҳақидаги фикрларнинг тўғрисини нотўғрисидан фарқлай олиши керак.
Омбудсманлар ҳамкорлиги натижасида Россиядаги 31 нафар ўзбекистонлик талабага нисбатан қўлланган маъмурий жазо бекор қилинди.
Бундан ташқари, тиббиёт ходимларига нисбатан уларнинг ҳаёти ёки соғлиғига хавф туғдирмайдиган зўравонлик 7600 долларгача жарима, 600 соатгача жамоат ишлари ёки уч йилгача озодликни...
Рақобатни ривожлантириш ва истеъмолчилар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш қўмитасида очиқ эшиклар куни тадбири ўтказилди.