Машҳур бренд остида контрафакт маҳсулот ишлаб чиқариш тўхтатилди
Ўзбекистон Республикаси Адлия вазирлиги ҳузуридаги Интеллектуал мулк агентлиги мамлакатимиз ҳудудида контрафакт маҳсулотларнинг тарқалишига расмий муносабатини билдирди.
Яшнобод туманида қўшма корхонанинг маҳсулотларини ўзлаштирган собиқ омбор мудирига нисбатан жиноят иши қўзғатилди.
2021 йил 8 апрель ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 84529 (+207) нафарни ташкил этмоқда.
2021 йилнинг ўтган даврида республика ўрмон хўжаликларида жами 181 та қонунбузарлик аниқланиб, ушбу қонунбузарлик оқибатига ўрмон фондига 600 млн. сўмдан ошиқ зарар келтирилган.
Ўзбекистондаги Швейцария Конфедерацияси элчихонаси билан ҳамкорликда 2021-2033 йилларга мўлжалланган “Ўзбекистонда профессионал таълим соҳасидаги ислоҳотларни қўллаб-қувватлаш” лой...
Ширин шаҳаридаги Мирзо Улуғбек маҳалла фуқаролар йиғинида яшовчи Адҳам Алиев ва Зилола Равшановалар хонадонида уч нафар эгизак фарзанд дунёга келди.
Хитойнинг “CHAOQUN FACTORY” корхонаси томонидан ишлаб чиқарилган HEATER бренди остидаги электр сув қайнатгич (кипятилник) маҳсулоти стандарт талабларига мувофиқ эмаслиги аниқланди.
Куни кеча ўтказилган 15-19 ёш тоифасидаги финал баҳсида ҳам шу мактаб ўқувчиси Хайтахматова Дилнавоз 3-ўринни қўлга киритган эди.
Кўкрак нишони билан тақдирлаш бўйича ректорнинг тегишли буйруғи имзоланади.
Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ҳамда ДХХнинг Андижон вилояти бошқармалари ҳамкорликда текширув ўтказди.