Лого Лого-пв-уз

    Tibbiyot xodimlari kuni munosabati bilan soha xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

    Hujjatlar 12 Noyabr 2022 3136

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

    Mamlakatimizda tibbiy xizmat ko‘rsatish sifatini oshirish, aholi salomatligini ishonchli muhofaza qilish, jamiyatda sog‘lom turmush tarzini mustahkamlash borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, sog‘liqni saqlash tizimini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, zamonaviy davolash usullarini amaliyotga keng tatbiq etish, sohaga doir dasturlar ijrosini muvaffaqiyatli amalga oshirishga qo‘shgan munosib hissasi, yuqori salohiyatga ega mutaxassislarni tayyorlash yo‘lidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:  

    «Mehnat shuhrati» ordeni bilan

    Abdumavlonova Nasiba Abduqodirovna - Toshkent viloyati 2-ruhiy kasalliklar shifoxonasining ayollar bo‘limi mudiri

    Avezov Davlat Qurbanbayevich - Tibbiyot bosh boshqarmasining 1-markaziy klinik shifoxonasi shoshilinch kardiologiya bo‘limi mudiri

    Mo‘minov Xusanboy Najimidinovich - Oltinko‘l tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi bolalar anesteziolog-reanimatologi, Andijon viloyati

    Abduhakimov Shosaid - Qorako‘l tumanidagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun erkaklar internat uyi psixiatri, Buxoro viloyati

    Muxamedova Mashkura - Respublika qon quyish markazining qon va uning komponentlarini tayyorlash bo‘limi transfuziologi

    Usmanov Rustam Muzaffarovich - Toshkent shahridagi 3-yuqumli kasalliklar klinik shifoxonasi anesteziolog-reanimatologi

    Xidirov Abdurasul Nurbayevich - Shahrisabz tumani tibbiyot birlashmasi terapevti, Qashqadaryo viloyati

    I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Xakimova Zulfiya Xurmatovna - Toshkent tumanidagi «N.Boymuhamedov» qishloq vrachlik punkti mudiri, Toshkent viloyati

    II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Abdullayeva Dilorom - G‘allaorol tumanidagi 10-qishloq oilaviy poliklinikasi mudiri, Jizzax viloyati

    Abduxolikova Tuxtaposhsho Nurmatovna - Mingbuloq tumanidagi «Qo‘g‘aliko‘l» oilaviy shifokorlik punkti katta hamshirasi, Namangan viloyati

    Achilova Gulzora Sayidmuradovna - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati jamg‘armasi» davlat muassasasining tibbiy-sanitariya bo‘limi bolalar yuqumli kasalliklar bo‘linmasi mudiri, Navoiy viloyati

    Jumabayeva Gulmira Urazimbetovna - Qo‘ng‘irot tumanidagi 70-oilaviy poliklinikasi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Kaxarova Dilorom - Surxondaryo viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining neonatologiya bo‘limi shifokori

    Rustamova Dilbara Urushovna - Boyovut tumanidagi 7-oilaviy poliklinikasi mudiri, Sirdaryo viloyati

    Yusupova Mexribon Qadamovna - Qo‘shko‘pir tumanidagi 23-oilaviy poliklinikasi mudiri, Xorazm viloyati

    II darajali «Salomatlik» ordeni bilan

    Aytekov Bakir Shukirlayevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Qoraqalpog‘iston filiali reanimatsiya bo‘limi shifokori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Alimov Daniyar Anvarovich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi direktori

    Alimova Ashira Uralovna - Sirdaryo tumanidagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun ayollar internat uyi psixiatri, Sirdaryo viloyati

    Alixojayeva Nazorat Aripxodjayevna - Furqat tumanidagi «Ingichka» oilaviy shifokorlik punkti oilaviy shifokori, Farg‘ona viloyati

    Aripova Matluba Narturayevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Surxondaryo filiali tez tibbiy yordam bo‘limi shifokori, Surxondaryo viloyati

    Bustonova Gulshoda Ashiraliyevna - Uchquduq tumani ko‘p tarmoqli poliklinikasi dermatovenerologi, Navoiy viloyati

    Ikramova Iroda Tashxodjayevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Toshkent viloyati filiali katta hamshirasi

    Madaminov Alisher Askarovich - Xo‘jayli tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi travmatologi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Norkuziyev Sherali Safaraliyevich - Samarqand viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining angioxirurgiya va transplantatsiya bo‘limi mudiri

    Odilova Jamila Kiyamovna - Qashqadaryo viloyati perinatal markazining reanimatsiya bo‘limi hamshirasi

    Ro‘zmetova Xaitjon Qalandarovna - Bog‘ot tumani tibbiyot birlashmasi terapevti, Xorazm viloyati

    Rustamov Baxromkul Suyunovich - Mirzacho‘l tumani tibbiyot birlashmasining yuqumli kasalliklar bo‘limi infeksionisti, Jizzax viloyati

    Sultanova Dilbar Xamidullayevna - Nogironligi bo‘lgan shaxslarni reabilitatsiya qilish va protezlash milliy markazining funksional diagnostika bo‘limi shifokori

    Suyumov Azamat Sayfullayevich - Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining qon tomir xirurgiyasi va buyrak transplantatsiyasi bo‘limi jarrohi

    Xafizova Tuxtaxon Yaxyayevna - Buxoro viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining gastroenterologiya bo‘limi shifokori

    Xo‘jamberdiyev Abdusalom Ubaydullayevich - Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Namangan filiali yurak-qon tomir xirurgiyasi bo‘limi mudiri, Namangan viloyati

    Sharobiddinov Faxriddin Rivojiddinovich - To‘raqo‘rg‘on tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi «Shaxand» shoxobchasi shifokori, Namangan viloyati

    Yuldashev Abdulaziz Abdumalikovich - Toshkent shahridagi 1-bolalar klinik shifoxonasining reanimatsiya bo‘limi anesteziolog-reanimatologi

    Yakubov Odiljon Nazirovich - Andijon tumanidagi «Haqiqat» oilaviy shifokorlik punkti katta feldsheri, Andijon viloyati

    «Do‘stlik» ordeni bilan

    Azizova Dilbar Basatovna - Namangan viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining neonatologiya bo‘limi shifokori

    Allazov Feruz Niyazovich - Respublika ixtisoslashtirilgan onkologiya va radiologiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazining Samarqand filiali  patomorfologiya bo‘limi mudiri, Samarqand viloyati

    Dimitrova Tatyana Ivanovna - U.Qurbonov nomidagi Respublika bolalar ruhiy-asab shifoxonasi katta hamshirasi

    Iskandarova Sayyoraxon Mutalibovna - Quvasoy shahar tibbiyot birlashmasining qon quyish bo‘limi hamshirasi, Farg‘ona viloyati

    Kaipov Saparbay Urazbayevich - Chimboy tumani tibbiyot birlashmasining shoshilinch tibbiy yordam bo‘limi jarrohi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Prudskova Tatyana Nikolayevna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Jizzax filiali terapiya bo‘limi kardiologi, Jizzax viloyati

    Xaymatov Yo‘lchivoy Yormatovich - Parkent tumani tibbiyot birlashmasining reanimatsiya bo‘limi mudiri, Toshkent viloyati

    Sharapov Saypulla Erkayevich - Mirishkor tumanidagi «Chandir» qishloq shifoxonasi bosh shifokori, Qashqadaryo viloyati

    Yugay Igor Aleksandrovich - Respublika ixtisoslashtirilgan neyroxirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi neyroxirurgi

    Yusupova Bates Adenbayevna - Toshkent tibbiyot akademiyasining ko‘p tarmoqli klinikasi bolalar allergonevrologiya bo‘limi kichik tibbiy xodimi

    «Sog‘lom turmush» medali bilan

    Ashurova Manzuraxon Djaloldinovna - Farg‘ona jamoat salomatligi tibbiyot institutining ovqatlanish, bolalar va o‘smirlar gigiyenasi kafedrasi mudiri, Farg‘ona viloyati

    Jalilov Shukurillajon Xudoyberdiyevich - Andijon shahridagi «Sog‘lom turmush» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

    «Shuhrat» medali bilan

     Abdiyev Kadam Atabayevich - Urganch tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi feldsheri, Xorazm viloyati

    Juraliyev Muzaffar Juraliyevich - Bolalar milliy tibbiyot markazining kardiologiya bo‘limi shifokori

    Karimov Jurabek Sunatulloyevich - Samarqand viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining diagnostika bo‘limi shifokor-surdologi

    Muydinov Javlonbek Ibroximovich - Farg‘ona viloyati bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining kardioxirurgiya bo‘limi mudiri

    Murtazayev Jasur Bobonazarovich - Qarshi shahridagi «Nevromed shifo maskani» xususiy klinikasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

    Muxammadiyeva Laziza Yarkulovna - Olmazor tumani tibbiyot birlashmasining tumanlararo ftiziatriya dispanseri ftiziatri, Toshkent shahri

    Nasriyeva Dilafro‘z Savriddinovna - Vobkent tumanidagi «D.Boboqulov» oilaviy shifokorlik punkti mudiri, Buxoro viloyati

    Nurullayev Nisbatullo Nasrulloyevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining Sirdaryo filiali kardioterapevtik reanimatsiya bo‘limi mudiri, Sirdaryo viloyati

    Raximov Sherzodbek Alisherovich - Andijon tumanidagi «Malika laboratories» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati

    Raxmanova Dilbar Ibragimovna - Respublika maxsus 1-Zangiota shifoxonasining yuqumli kasalliklar bo‘limi shifokori

    Abdusamatov Shovkat Abdumuxtorovich - Farg‘ona shahar tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Farg‘ona viloyati

    Avazov Ravshonbek Narimovich - Urganch shahar tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Xorazm viloyati

    Ishmuxamedov Xasan Tishabayevich - Toshkent shahar tez tibbiy yordam stansiyasi haydovchisi

    Kamalov Kosimbet Jamalovich - Nukus shahar tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Qosimov Isomiddin Masaqulovich - Navbahor tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Navoiy viloyati

    Nabiyev Abdumalik Muydinovich - Namangan shahar tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Namangan viloyati

    Nazarov Arif Beknazarovich - Guliston shahar tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Sirdaryo viloyati

    Nazarov Panji Xolliyevich - Ko‘kdala tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Qashqadaryo viloyati

    Raxmatov Shuxrat Xoshimovich - Zangiota tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Toshkent viloyati

    O‘rinov Yoqubjon Jo‘rayevich - Qorako‘l tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Buxoro viloyati

    Xamidkulov Baxrom Saidovich - Sharof Rashidov tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Jizzax viloyati

    Sharipov Rustam Abduraximovich - Boysun tumani tibbiyot birlashmasining «Darband» hududiy tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Surxondaryo viloyati

    Egamnazarov Shokir Normurotovich - Paxtachi tumani tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Samarqand viloyati

    Yusupov Baxodir Temirovich - Andijon shahar tibbiyot birlashmasining tez tibbiy yordam bo‘limi haydovchisi, Andijon viloyati

    To‘ymurodov Zafar Mardiyevich - Qo‘shrabod tumani sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi bo‘limining sanitariya-gigiyena laboratoriyasi shifokor-laboranti, Samarqand viloyati

    Xolboyev Ulug‘bek Boboyarovich - Surxondaryo viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining neyroxirurgiya bo‘limi mudiri

    Xushvaqtov O‘tkir Shonazarovich - Navoiy viloyati ko‘p tarmoqli tibbiyot markazining jarrohlik bo‘limi mudiri

     

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti                                  Sh.Mirziyoyev