баннер
Sayt test rejimida ishlamoqda
Лого Лого-пв-уз

    O‘qituvchi va murabbiylar kuni munosabati bilan ta’lim-tarbiya tizimida alohida o‘rnak ko‘rsatgan xodimlardan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

    Hujjatlar 29 Sentabr 2021 1165

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

    Mamlakatimizda ta’lim tizimini xalqaro standartlar asosida rivojlantirish, sohaga doir islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish, o‘quv-tarbiya jarayoniga ilg‘or xorijiy tajribalar, innovatsion pedagogik va axborot-kommunikatsiya texnologiyalarini keng joriy etish ishlariga qo‘shgan munosib hissasi, o‘quvchilarga ilm-fan asoslari va zamonaviy kasb-hunarlarni o‘rgatish, ularning intellektual salohiyatini yuksaltirishdagi tashabbuskorligi va fidoyiligi, yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, jismoniy va ma’naviy jihatdan barkamol avlodni shakllantirish, yoshlarimizni vatanparvarlik, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida buyuk ajdodlarimizga munosib vorislar etib tarbiyalash borasidagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

    «O‘zbekiston Respublikasi xalq o‘qituvchisi» faxriy unvoni bilan

    Imamova Sayyora Abduraxmanovna - Kattaqo‘rg‘on shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining 10-V sinf rahbari, fizika fani o‘qituvchisi, Camarqand viloyati

    Karimov Raxmatulla Tashbayevich - Uchtepa tumanidagi 81-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri


    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi»faxriy unvoni bilan

    Asetova Sarbike Aleuovna - Qonliko‘l tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Nekrasova Tatyana Pavlovna - Mirobod tumanidagi 60-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri

    Normetov Millavoy Jumabayevich - Bo‘stonliq tumanidagi 44-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent viloyati

    Yuldosheva Shoxida Sa’dullayevna - Xatirchi tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

    Kurbanova Nadira Saxabovna - O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligining «Tomosha» bolalar musiqiy teatr-studiyasi direktori

    Qarayeva Xosiyat O‘roqovna - Denov tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Surxondaryo viloyati

    Xikmatov Fazliddin - O‘zbekiston Milliy universitetining quruqlik gidrologiyasi kafedrasi professori

    Shnayder Olga Mixaylovna - Marg‘ilon shahridagi 10-bolalar musiqa va san’at maktabi direktori, Farg‘ona viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi» faxriy unvoni bilan

    Murodov Kamol Ergashevich - Sport yakkakurashlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining dzyudo bo‘limi murabbiysi

    Normuradov Ashur Nazarovich - Yengil atletika bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabi murabbiysi 

    «Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

    Karimova Uguljon Salayevna - Toshkent axborot texnologiyalari universiteti Urganch filiali akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

    Kurambayev Karimbay - Nukus davlat pedagogika institutining o‘zbek adabiyoti kafedrasi professori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    «Mehnat shuhrati» ordeni bilan

    Abibullayeva Anife Ablyazizovna - Sirdaryo tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 9-A sinf rahbari, matematika fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 

    Atayeva Matlyuba Yaxiyayevna - Buxoro shahridagi 24-ko‘rish imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabi direktorining o‘quv ishlari bo‘yicha o‘rinbosari, Buxoro viloyati

    Bulatov Saidaxbor Sobitovich - Toshkent davlat pedagogika universitetining tasviriy san’at kafedrasi professori 

    Valiyeva Olmos Soliyevna - Qo‘qon shahridagi 12-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati

    Jamolova Mavjuda Jamilovna - Buxoro viloyati «Barkamol avlod» bolalar maktabi direktori

    Jumaniyozova Umida Sadullayevna - Xiva shahridagi 121-ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining 6-A sinf rahbari, boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 

    Kadirov Amanulla Azizovich - Toshkent davlat texnika universiteti huzuridagi Strategik innovatsiyalar va informatizatsiya tarmoqlararo markazi direktori

    Kayumova Gulchexra Muxammodjonovna - To‘raqo‘rg‘on tumani Ishoqxon Ibrat nomidagi maktab-internati direktori, Namangan viloyati

    Kudyarova Yelizaveta Savitovna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi 10-ko‘zi ojiz va zaif ko‘ruvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining rus tili fani o‘qituvchisi

    Lagutina Olga Vladimirovna - Uchquduq tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 2-B sinf rahbari, boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 

    Mirzayeva Donoxon Madaminovna - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun internat uyi tarbiyachisi, Andijon viloyati

    Mirzayeva Umida Mirraximovna - Olmazor tumanidagi 243-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 5-B sinf rahbari, ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Muminova Nurxon Turgunovna - Yakkasaroy tumanidagi 89-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Nasridinov Xolmamat Ko‘ziyevich - Qibray tumanidagi kasb-hunar maktabi katta ustasi, Toshkent viloyati

    Nizomova Dilfuza Latifovna - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-B sinf rahbari, biologiya fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Raxmatov Abdusamat Nigmatovich - Shahrisabz tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining 10-A sinf rahbari, matematika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

    Saidxodjayeva Nigora Ergashevna - Sergeli tumanidagi 300-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri

    Suleymonova Zaynabxon Urinboyevna - Marhamat tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining fizika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

    Tilagov Axmadkul Abduazimovich - Jizzax shahridagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 5-A sinf rahbari, matematika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Usmonov Aslonqul - Qarshi tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

    Xojimurodova Dilfuza Eshboltayevna - Sherobod tumanidagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 3-A sinf rahbari, biologiya fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

    I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Raximova Dildora Djurayevna - Karmana tumanidagi 1-maktabgacha ta’lim muassasasi mudiri, Navoiy viloyati

    Tillayeva Zebo Yerbekovna - Toshkent davlat stomatologiya instituti akademik litseyining biologiya fani o‘qituvchisi 

    II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Abduraxmanova Nargiza Xikmatillayevna - Toshkent pediatriya tibbiyot instituti akademik litseyining biologiya fani o‘qituvchisi

    Aminov Rufat Shavkatovich - Xiva shahridagi Prezident maktabi direktori, Xorazm viloyati

    Axmedov Komil Yunusxanovich - Angren shahridagi ayrim fanlar chuqur o‘rganiladigan ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Toshkent viloyati

    Ivanovskaya Alla Vladimirovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 71-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Kosherova Abadan Tnishbayevna - Mo‘ynoq tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining geografiya fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Mamatmurodova Oytuti Raxmonkulovna - Jomboy tumanidagi 2-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Samarqand viloyati

    Masharipova Gulamdon Egamberganovna - Urganch shahridagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 

    Murodova Novbahor Nematovna - Yakkabog‘ tumanidagi 3-maktabgacha ta’lim muassasasi mudiri, Qashqadaryo viloyati 

    Nazarova Fatima Mustafakulovna - Guliston shahridagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 6-G sinf rahbari, ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 

    Nurmatova Gulchexra Xamidullayevna - Mingbuloq tumanidagi 19-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 3-A sinf rahbari, boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Panoyeva Sayyora To‘rayevna - Buxoro shahridagi 32-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Buxoro viloyati 

    Rasulov Xayat Zairovich (marhum) - Toshkent arxitektura-qurilish institutining gidrotexnika inshootlari, zamin va poydevorlar kafedrasi professori 

    Raximov O‘tkir Shakirjanovich - Uzun tumanidagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

    Rozikova Shoxidaxon Alijonovna - Andijon tumanidagi 25-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

    Sodikova Roziya Jo‘rayevna - Buxoro shahridagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

    Xasanov Olimjon Abdukaimovich - Sharof Rashidov tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Xudayberganov Gulmirza - O‘zbekiston Milliy universitetining matematik analiz kafedrasi professori

    Yuldasheva Xakima Bafoxodjayevna - O‘zbekiston tumanidagi 13-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Farg‘ona viloyati

    Yaxyoyev Nurullo Yakubovich - Navoiy shahridagi matematika, fizika va ingliz tili fanlariga ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Navoiy viloyati

    «Do‘stlik» ordeni bilan

    Abdirova Gulaim Charjauovna - Nukus shahridagi 1-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Alimova Svetlana Alekseyevna - Ohangaron shahridagi 4-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 

    Bavend Yelena Baxramovna - Toshkent shahridagi «Competencies Development Centre» nodavlat ta’lim muassasasining matematika fani o‘qituvchisi

    Berdiyeva Mukarrama Anvarovna - Toshkent shahridagi Yodju texnika institutining rus tili kafedrasi mudiri 

    Bokiyeva Roxatxon Saypiddinovna - Namangan shahridagi 26-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Namangan viloyati

    Borozdina Larisa Loriyevna - Yunusobod tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-A sinf rahbari, ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

    G‘ozibekova Matluba Davronovna - Boyovut tumanidagi 37-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo va biologiya fanlari o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

    Davlanova Dilorom Axmadovna - Qo‘shrabot tumanidagi 81-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Djabborova Zamira Qudratovna - Koson tumanidagi 57-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

    Ibragimova Nasibaxon Rustamjonovna - Paxtaobod tumani maktabgacha ta’lim bo‘limi mudiri o‘rinbosari, Andijon viloyati 

    Kalandarova Rayxan Amanovna - Amudaryo tumanidagi 36-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-A sinf rahbari, kimyo fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Maksudov Ilxomjon Nishonboyevich - Kosonsoy tumanidagi 44-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab tarbiyachisi, Namangan viloyati 

    Mirzayeva Zulfiya Xolmatovna - Qarshi shahridagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun internat uyi enagasi, Qashqadaryo viloyati

    Mirsaidov Mirziyod - Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining nazariy va qurilish mexanikasi kafedrasi mudiri

    Moldabayeva Nasiba Kabulovna - O‘rta Chirchiq tumanidagi 65-umumiy o‘rta ta’lim maktabining rus tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

    Muratova Alfiya Nazgatovna - Jarqo‘rg‘on tumanidagi 1-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Surxondaryo viloyati

    Muxametshina Nuriya Mag‘sumovna - Jizzax shahridagi 29-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Jizzax viloyati 

    Novikova Irina Nikolayevna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 105-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Ruziyeva Nargiza Irgashevna - Quvasoy shahridagi 90-kar bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

    Sidikova Sayora Urazaliyevna - Tomdi tumanidagi tabiiy fanlarni chuqurlashtirib o‘qitishga ixtisoslashtirilgan maktab-internatining 11-A sinf rahbari, matematika fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

    Sultonov Po‘latjon Salimovich - Geologiya fanlari universitetining neft va gaz konlari geologiyasi fakulteti dekani

    Taxmazov Chingiz Karam ogli - Zarafshon shahridagi «Alpomish» sport majmuasining sambo bo‘yicha katta murabbiysi, Navoiy viloyati 

    Toxtasimov Shuxrat Maxmutovich - O‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasi rektori

    Uzakov Akram Nurmuxamedovich - Ishtixon tumanidagi bolalar va o‘smirlar sport maktabining boks bo‘yicha murabbiysi, Samarqand viloyati 

    Urayeva Darmon Saidaxmedovna - Buxoro davlat universitetining o‘zbek tili va adabiyoti kafedrasi professori, Buxoro viloyati

    Fattoyev Baxtiyor Jabborovich - Sariosiyo tumanidagi 9-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

    Chen Yelena Leonidovna - Urganch shahridagi 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 

    Shodmanova Muxabbat Boyzaqovna - Jizzax viloyati ko‘zi ojiz va zaif ko‘ruvchi bolalar uchun maxsus maktab-internatining matematika fani o‘qituvchisi 

    Elmuratov Abdumannab Saparovich - Sardoba tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 

    «Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

    Adizova Firuza Boboqulovna - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Navoiy akademik litseyining tarix va huquq fanlari katta o‘qituvchisi, Navoiy viloyati

    Axmedova Maxpirat Lapasovna - Samarqand davlat tibbiyot instituti akademik litseyining kimyo fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Boynazarov Ravshanbek Rashidovich - Surxondaryo viloyati ko‘zi ojiz va zaif ko‘ruvchi bolalarga ixtisoslashtirilgan 125-maktab- internatining matematika fani o‘qituvchisi 

    Botirova Dilafruz Nosirovna - Zafarobod tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 2-V sinf rahbari, boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Bo‘stonov Lutfidin Qo‘shaqovich - Oltinko‘l tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

    Gazibayeva Dinora Raxmatxodjayevna - Toshkent shahridagi imkoniyati cheklangan shaxslar uchun ixtisoslashtirilgan 1-kasb-hunar maktabi direktorining yoshlar bilan ishlash bo‘yicha o‘rinbosari 

    Dushaboyeva Fazilat Abdumo‘minovna - Bo‘ka tumanidagi 8-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo va biologiya fanlari o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 

    Jonibekova Nodira Sheraliyevna - Mirzacho‘l tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Jumanov Farxod Karimovich - Chiroqchi tumani xalq ta’limi bo‘limi mudiri, Qashqadaryo viloyati 

    Jurayeva Feruza Xayrullayevna - Shofirkon qishloq xo‘jaligi mahsulotlari texnologiyasi texnikumining maxsus fan o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 

    Zakirova Zulfiya Turayevna - Sirdaryo viloyati 70-sanatoriy turidagi maktab-internati psixologi 

    Ikromova Norgul Sharopovna - Mirobod tumanidagi 294-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Inoyatov Islom Yusupovich - Toshkent «Temurbeklar maktabi» harbiy-akademik litseyining tarix fani bosh o‘qituvchisi 

    Kojalepesova Indira Oralbayevna - Mo‘ynoq tumanidagi kasb-hunar maktabi direktori, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Qulmuratov Aybek Omirxanovich - Shumanay tumanidagi 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tasviriy san’at va chizmachilik fanlari o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Qurbaniyazov Dauitbay Qalbayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesining Ijtimoiy-madaniy rivojlanish va jamoat birlashmalari masalalari qo‘mitasi raisi

    Mamadaliyev Sobir Irgashevich - Chilonzor tumani xalq ta’limi bo‘limi mudiri, Toshkent shahri

    Mamatqulov Asqar Faxriddinovich - Olmaliq shahridagi 80-kar va zaif eshituvchi bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Toshkent viloyati

    Mirzayeva Salimaxon Rayimjanovna - Andijon davlat universitetining o‘zbek adabiyotshunosligi kafedrasi professori, Andijon viloyati

    Roziqov Kamoliddin Usmonovich - Toshloq tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 

    Saidov Amin Halim o‘g‘li - Buxoro shahridagi 35-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

    Samadova Husnora Ne’matovna - Nishon tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

    Sapayeva Mukaddas Artikovna - Yangiariq tumanidagi 37-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-A sinf rahbari, biologiya fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

    Sodikov Alimardon Abduxolikovich - Dang‘ara tumani xalq ta’limi bo‘limi mudiri, Farg‘ona viloyati

    Sultonova Moxida Zaynidinovna - Yangiqo‘rg‘on tumanidagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-Ye sinf rahbari, ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Turgunov Sherzod Mo‘ydinovich - Beshariq tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining 6-V sinf rahbari, informatika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 

    Xakimova Xulkar Abdusattarovna - Sho‘rchi tibbiyot kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

    Xamdamov Karomat Haqberdiyevich - Buxoro davlat universiteti Qorako‘l akademik litseyining fizika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 

    Xudayberdiyeva Dilfuza Jakbarovna - Mingbuloq pedagogika kollejining maxsus fan o‘qituvchisi, Namangan viloyati

    Xusanova Nigora Yaxshiboyevna - Paxtachi tumanidagi 24-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Eshniyazov Ergash Mahmudovich - Tuproqqal’a tumanidagi xususiy o‘quv-tayyorlov kursi fizika va matematika fanlari o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

    Yugay Aurika Innakentevna - Sirdaryo tumanidagi kasb-hunar maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

    Yuldashev Nosirjon Xaydarovich - Farg‘ona politexnika institutining fizika kafedrasi professori, Farg‘ona viloyati

    «Sog‘lom turmush» medali bilan

    Atadjanova Sayyora Kutimovna - Sport o‘yinlari va yengil atletikaga ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabining gandbol bo‘yicha murabbiysi
    Matkarimov Farxod Kamilovich - Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha respublika oliy sport mahorati maktabining bodibilding, fitnes va mas-restling bo‘yicha murabbiysi 

    «Kelajak bunyodkori» medali bilan

    Abduvahitov Bozormurod - Jizzax davlat pedagogika instituti akademik litseyining biologiya fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Boltayev Boburbek Matyoqub o‘g‘li - Abu Ali ibn Sino nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning kimyo fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Xaybatullayeva Sojidaxon Zaynatullayevna - Olmazor tumanidagi «Alixan kids» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi rahbari, Toshkent shahri

    «Shuhrat» medali bilan

    Abduazimova Surayyo Shodmonkulovna - Yangiyer shahridagi 9-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

    Abdukarimov Xafizilla Vaqqosovich - Chust tumanidagi 12-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 8-B sinf rahbari, matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Abdukarimova Gulbaxor Baxtiyarovna - Andijon shahridagi «Brilliant Education» nodavlat ta’lim muassasasi rahbari, Andijon viloyati

    Abdullayeva Dilobar Dexqonovna - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi 22-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 10-B sinf rahbari, fizika fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Abduraxmanova Dilnoza Abduraimovna - Qarshi shahridagi 17-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasasi defektologi, Qashqadaryo viloyati 

    Abdusattarova Shaxnoza Baxtiyarovna - Toshkent tumanidagi 11-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-V sinf rahbari, ingliz tili fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 

    Abrorova Nozila Sidiqxonovna - Pop tumanidagi 9-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-A sinf rahbari, biologiya fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Ametov Salamat Muratbayevich - Kegeyli tumanidagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Atadjanov Azamat Bekchanovich - Urganch maqom san’atiga ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Xorazm viloyati

    Ataniyazova Gulshat Seytniyazovna - Ibroyim Yusupov nomidagi ijod maktabining qoraqalpoq tili va adabiyoti fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Ashurov Farxod To‘lqinovich - Dehqonobod tumanidagi 77-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

    Ashurova Aziza Erkinovna - Termiz shahridagi 12-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Surxondaryo viloyati

    Boymatova Oysanam Yuldoshovna - Denov tumanidagi «Kinderland-kids» nodavlat maktabgacha ta’lim muassasasi ta’sischisi, Surxondaryo viloyati

    G‘aybulloyeva Dildora Pulotovna - Qorovulbozor tumanidagi 9-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Buxoro viloyati

    Dexkanova Dilnoza Tashpulatovna - Samarqand davlat chet tillar institutining ingliz tili filologiyasi kafedrasi katta o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Djalalov Azamat Axrarovich - Muhammad Al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabning informatika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri

    Djumakulova Shaxlo Davlyatovna - Toshkent davlat texnika universiteti Termiz filiali akademik litseyining informatika fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

    Yodgorova Yoqutxon Avazxonovna - Uchko‘prik tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 

    Jumayeva Dilafro‘z Normurodovna - Navoiy shahridagi kasb-hunar maktabining informatika fani yetakchi o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 

    Zamonov Zokir Turg‘inovich - O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining ijtimoiy fanlar kafedrasi katta o‘qituvchisi 

    Imamxodjayeva Aziza Anvarovna - Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi filologiya fanlariga ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi 

    Isamuxamedova Dilfuza Sadriddinovna - Toshkent shahridagi «Future Education» nodavlat ta’lim muassasasi direktori

    Ismoilova Uringul Jaxongirovna - Navoiy shahridagi Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Navoiy viloyati

    Ishpulatova Umida Ubaydullayevna - G‘allaorol tumanidagi 5-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Jizzax viloyati

    Karimov Sodiq Sherboyevich - Muzrabot tumanidagi kasb-hunar maktabining informatika va axborot texnologiyalari fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

    Karimova Aysha Rozimbayevna - Ellikqal’a tumanidagi 40-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 4-A sinf rahbari, boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Karimova Jo‘raxon Abduraximovna - Guliston shahridagi Bolalar shaharchasi psixologi, Sirdaryo viloyati

    Kasimov Umidjon Ulmasovich - Urgut tumanidagi 34-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Kosimov Kodirjon Mamasadikovich - Rishton tumanidagi «Ibn Sino education» nodavlat ta’lim maktabi rahbari, Farg‘ona viloyati

    Qosimov Adham Baxriddinovich - Qamashi tumanidagi 38-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

    Maxamatov Usmon Jumavayevich - Respublika olimpiya zaxiralari kollejining belbog‘li kurash bo‘limi katta murabbiysi 

    Maxammatdinova Lola Maxammatdinovna - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti Nukus filialining baxshichilik yo‘nalishi o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Maxkamova Surayyo Anvarovna - Parkent tumanidagi 7-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 8-A sinf rahbari, fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

    Maxmudova Madinabonu Latifovna - Navoiy viloyati ko‘rish imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi 

    Masharipov Ulug‘bek Zaripovich - Urganch xizmat ko‘rsatish va servis texnikumining maxsus fan o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 

    Mexmanova Dilbarxon No‘manjanovna - Namangan tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-B sinf rahbari, kimyo fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Muminova Gulmira Melikulovna - Oqdaryo tumanidagi 48-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati

    Murodov Jo‘rabek Norboyevich - Peshku tumanidagi 18-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 

    Normurodova Bibijamol Qudratovna - Angor tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

    Pirmatova Lola Azamovna - Boyovut tumanidagi 13-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Sirdaryo viloyati

    Raximova Zubayda Allayorovna - Bog‘ot tumanidagi 10-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-Ye sinf rahbari, kimyo fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati 

    Raximova Marhabo Avazovna - Oqdaryo tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi direktori, Samarqand viloyati

    Raximova Firuza Geldiyevna - Muborak tumanidagi 28-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati 

    Ruzikulova Zebo Aliqulovna - Navoiy shahridagi 11-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining biologiya fani o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 

    Ruziqulova Shoxista Anarbayevna - Payariq tumanidagi 44-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 2-A sinf rahbari, kimyo fani o‘qituvchisi, Samarqand viloyati 

    Saydazimova Iroda Alisherovna - Toshkent shahridagi «RIKS education» o‘quv markazi ingliz tili fani o‘qituvchisi

    Salixov Baxodir Rixsibayevich - Yuqori Chirchiq tumanidagi 3-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tasviriy san’at va chizmachilik fanlari o‘qituvchisi, Toshkent viloyati 

    Salomov Shernazar Bahodirovich - Qorako‘l tumanidagi xalqaro matematika maktabining 7-A sinf rahbari, matematika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati 

    Samandarova Mavlyuda Abduvasiyevna - Buxoro maqom san’atiga ixtisoslashtirilgan maktab-internatining maqom yo‘nalishi o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

    Samatov Otabek Qaxramonovich - Shahrixon tumanidagi «SDK Group And» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Andijon viloyati

    Sannonova Dilfuza Arslonbekovna - Xo‘jaobod tumanidagi 4-imkoniyati cheklangan bolalar uchun ixtisoslashtirilgan ta’lim muassasasi logopedi, Andijon viloyati 

    Sattarova Moxidil Arzimurotovna - Arnasoy tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 9-A sinf rahbari, kimyo fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Sulaymonova Saida Saydullayevna - Furqat tumanidagi 35-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fizika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati 

    Suleymanova Yulduz Erkinbayevna - Xonobod shahridagi 9-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktorining ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari, Andijon viloyati

    Sultonov Saidmaxmud G‘ulomovich - Buvayda tumanidagi «Vodiy avtomaishiy xizmat» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Farg‘ona viloyati

    Suyarova Sanobar Zarfullayevna - Jizzax viloyati «Umid» ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori

    Toshmirzayeva Iroda Ilxomovna - Baliqchi tumanidagi 35-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

    Turdaliyeva Umida Kamilevna - Yunusobod tumanidagi 21-Mehribonlik uyi tarbiyachisi, Toshkent shahri

    Turdibayeva Gulchexra Pirnazovna - Jizzax viloyati kar bolalar maxsus maktab-internatining ona tili va adabiyot fani o‘qituvchisi 

    Ubaydullayeva Nargiza Kabulovna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi 1-Mehribonlik uyi tarbiyachisi

    Ubaydulloyev Alisher Nematilloyevich - Kogon tumanidagi kasb-hunar maktabining informatika fani o‘qituvchisi, Buxoro viloyati

    Urinboyeva Marifatoy Xayitboyevna - Namangan muhandislik-texnologiya instituti akademik litseyining kimyo fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Usmanova Nigoraxon Ulug‘bekovna - Uychi tumanidagi 11-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-V sinf rahbari, nemis tili fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati 

    Usmonxo‘jayeva Firuza Sabitjanovna - Yashnobod tumanidagi 30-Mehribonlik uyi direktori, Toshkent shahri

    Xakimova Gulchexra Azimovna - To‘rtko‘l tumanidagi 40-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-D sinf rahbari, ingliz tili fani o‘qituvchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi 

    Xaknazarov Abdusalom Abduraufovich - Kitob tumanidagi 1-oilaviy bolalar uyi direktori, Qashqadaryo viloyati

    Xatamova Irodaxon Madaminxojayevna - Guliston tumanidagi 15-umumiy o‘rta ta’lim maktabining musiqa fani o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati 

    Xojiyev Dilmurod Baxodirovich - Andijon davlat universiteti akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

    Xolikova Gulnora Muxammadovna - Ulug‘nor tumanidagi 20-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-B sinf rahbari, kimyo va biologiya fanlari o‘qituvchisi, Andijon viloyati 

    Sherov Daniyar Doschanovich - Qo‘shko‘pir tumanidagi 4-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining 8-A sinf rahbari, matematika fani o‘qituvchisi, Xorazm viloyati

    Shodiyeva Zulayxo Vafoqulovna - Karmana tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika va informatika fanlari o‘qituvchisi, Navoiy viloyati 

    Shomatov Narimonjon Qayumovich - Qo‘qon davlat pedagogika instituti akademik litseyining matematika fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

    Erkayeva Gulmira Irnazarovna - Nurobod tumanidagi «Barkamol avlod» bolalar maktabining «Eko-dizayn» to‘garagi rahbari, Samarqand viloyati 

    Yuldasheva Moxidilxan Kamaldojonovna - Sergeli tumanidagi 6-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining 7-D sinf rahbari, fizika fani o‘qituvchisi, Toshkent shahri 

    Yusupova Xayrniso Soqiboyevna - Baxmal tumanidagi 62-umumiy o‘rta ta’lim maktabining fransuz tili fani o‘qituvchisi, Jizzax viloyati 

    Yarashova Shaxnoza Nasimovna - Termiz tumanidagi 12-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati 

     

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti                      Sh.Mirziyoyev