O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining o‘ttiz bir yilligi munosabati bilan harbiy xizmatchilar va huquqni muhofaza qilish organlari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

    Hujjatlar 29 Avgust 2022 8945

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

    Mamlakatimiz Qurolli Kuchlarining jangovar tayyorgarligini oshirishdagi alohida xizmatlari, milliy manfaatlarimizni himoya qilish, qonun ustuvorligi va tinchlikni ta’minlash, barqarorlik va jamoat tartibini mustahkamlash borasidagi sharafli burchini bajarish chog‘ida mardlik, jasorat va fidoyilik ko‘rsatgani, sohada yuqori malakali kadrlarni tayyorlash, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi ko‘p yillik samarali mehnati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar orden va medallar bilan mukofotlansin:

    II darajali “Shon-sharaf” ordeni bilan

    1. Bazarbayev Zairdjan Gulimmatovich - O‘zbekiston Respublikasi mudofaa vazirining o‘rinbosari

    2. Kurbanov Ismail Xudaynazarovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug qo‘shinlari qo‘mondonining o‘rinbosari

    3. Sormonkulov Adxamjon Rayimovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘mondonining o‘rinbosari

    4. Yuldashev Erkin Turakulovich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining o‘rinbosari

    “Do‘stlik” ordeni bilan

    1. Gafurov Askarjon Boyisovich - O‘zbekiston Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi raisining o‘rinbosari

    2.Kim Oksana Rudolfovna - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali tibbiyot hamshirasi

    3. Madreymov Salamat Kubeysinovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi bo‘yicha boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

    4. Xakimov Rinat Fidailovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi bo‘lim boshlig‘i

    “Mardlik” ordeni bilan

    1. Abdurahmonov Rafik Faxriddinovich - Navoiy viloyati Ichki ishlar boshqarmasi otryad komandiri

    2. Zayniddinov Xumoyun Aloviddin o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi boshqarmasi ofitseri

    3. Izbasarov Baxtjan Almaxanovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi ichki ishlar vazirining o‘rinbosari – jamoat xavfsizligi xizmati boshlig‘i

    4. To‘layev Farhodboy Fayziboyevich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

    5. Turaxodjayev Najmiddin Sadirovich - O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vazirining o‘rinbdosari

    6. Xakimov Muxammadbobir Sayfidinovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

    7. Elmurodov Husniddin Xolmuminovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri

    II darajali “Salomatlik” ordeni bilan

    1. Alixanov Pirnazar Buranovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari bo‘lim boshlig‘i

    2. Xarina Lyubov Veniaminovna - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali vrach-anesteziolog-reanimatologi

    3. Shakarov Anvar Doliyevich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali boshlig‘ining o‘rinbosari

    “Jasorat” medali bilan

    1. Artikov Saparbek Jumabayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi maxsus qabulxonasi boshlig‘i

    2. Askarov Dilmurod Umaraliyevich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari harbiy qism komandiri

    3. Ataxonov Baxodir Maxmudjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh mutaxassisi

    4. Babayev Alibek Adilbekovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy okrug vzvodi mutaxassisi

    5. Bulakov Jaxongir Asrol o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

    6. G‘offorov Ulug‘bek Rustamali o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism bo‘lim katta ofitseri

    7. Dadaxanov Shavkat Shakirovich - Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshqarma boshlig‘i

    8. Darxanov Madraxim Abdukarimovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod komandiri

    9. Imomov Sobir Turakulovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Surxondaryo viloyati bo‘yicha maxsus otryadi guruh komandiri – bosh mutaxassis

    10. Israilov Xamza Xakim o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism guruh komandiri

    11. Karabayev Anvar Abdugapparovich - Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi otryad komandiri

    12. Raxmonov Ilxom Bozorboy o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh haydovchisi

    13. To‘rayev Xurshid Abdikarimovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi eskadrilyasi zveno komandiri

    14. Turapov Isomiddin Namazovich - Samarqand viloyati Bojxona boshqarmasi “Ulug‘bek” tashqi iqtisodiy faoliyat bojxona posti boshlig‘i

    15. Tursunbayev Maksat Urazbay o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi qo‘riqlash bo‘limi qo‘riqlash markazi xodimi

    16. Yakubov Azamat Uralbayevich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism vzvod mutaxassisi

    “Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan

    1. Abdullayev Murodilla Raxmatullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh mutaxassisi

    2. Alimov Muradbek Radjabovich - Sirdaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati bataloni safdor-xodimi

    3. Aliyarov Raim Abdullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari mutaxassisi

    4. Almamedov Ulugbek Alidjanovich - Toshkent shahar ma’muriy sudining raisi

    5. Bobonov Xasan Alisherovich - O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi Maxsus yong‘in-qutqaruv boshqarmasi boshlig‘i

    6. Bozorov G‘olibjon Alijonovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari xizmat boshlig‘i

    7. Botirov Nodir Normuminovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

    8. Bo‘riyev Xayrulla Raximberdiyevich - Toshkent viloyati Chirchiq shahar prokurori

    9. Djubanishev Janibek Ayazbayevich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Nukus shahar favqulodda vaziyatlar bo‘limi boshlig‘i

    10. Jumayev Hamdam Panjiyevich - Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi patrul-post xizmati bataloni safdor xodimi

    11. Zuparov Sanjar Taxirovich - O‘zbekiston Respublikasi Favqulodda vaziyatlar vazirligi bosh boshqarmasi boshlig‘i

    12. Kodirov Zokir Kuziyevich - Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi huzuridagi Tergov boshqarmasi o‘ta muhim ishlar bo‘yicha tergovchisi

    13. Kurbanov Xamidulla Serabboyevich - Toshkent shahar Yashnobod tumani bo‘yicha Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi profilaktika katta inspektori

    14. Mamatkulov Ulug‘bek Iskandarovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Transport va turizm ob’ektlarida xavfsizlikni ta’minlash departamenti yo‘lovchilar poyezdlarini kuzatish bataloni safdor xodimi

    15. Mamatqulov Sardorjon Jumaniyozovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism otryad komandiri

    16. Mamatqulova Surayyoxon Qodiraliyevna - Andijon viloyati Shahrixon tumani ichki ishlar bo‘limi xotin-qizlar masalalari bo‘yicha katta inspektori

    17. Maxammadiyev Eshbek Ashirovich - Jizzax viloyati Adliya boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

    18. Musayeva Gulrux Ikramovna - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Markaziy harbiy klinik gospitali bosh tibbiyot hamshirasi

    19. Mustafayeva Shirinoy Farxodjonovna - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Farg‘ona “Temurbeklar maktabi” harbiy akademik litseyi psixologi

    20. Nasiloyev Komil Po‘lotovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism seksiya komandiri

    21. Nasritdinov Chorikuli Raxmatovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi Chirchiq oliy tank qo‘mondonlik muhandislik bilim yurti kafedrasi dotsenti

    22. Nurmatov Isroiljon Ibraimjonovich - Jizzax viloyati G‘allaorol tumani ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i

    23. Rasulov Abdillo Sayfilloyevich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh katta mutaxassisi

    24. Raximov Narimon Ibroximovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi boshqarma boshlig‘i

    25. Raximov Sherzod Baxtiyorovich - Namangan viloyati Uychi tumani prokurori

    26. Sabirov Kurbanbay Tangirbergenovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism tibbiyot punkti feldsheri

    27. Sattarov Diyorbek Nematjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Tashkiliy departamenti boshqarma boshlig‘i

    28. Sattarov Furkat Ablfatovich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarma boshlig‘i

    29. Toshturov Voxid Eshonkulovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh komandiri o‘rinbosari

    30. To‘rayev Shavkat Shonazarovich - “Islom Karimov nomidagi “Toshkent” xalqaro aeroporti” chegara bojxona posti boshlig‘i

    31. Tursunov Kamariddin Gulomovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

    32. Tuxtasinova Shaxlo Axmadjonovna - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari mutaxassisi

    33. Usmonqulov Ikromjon Xolbutayevich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism guruh komandiri o‘rinbosari

    34. Xaytmatov Ziyovuddin Xakimovich - Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Olmazor tumani favqulodda vaziyatlar bo‘limi instruktor-qutqaruvchisi

    35. Xatamov Jaxongir Jurayevich - Samarqand viloyati prokurori

    36. Xodjayev Shuxrat Nigmatullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Migratsiya va fuqarolikni rasmiylashtirish bosh boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

    37. Yusupxonov Maxmud Karimjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism komandiri

    “Shuhrat” medali bilan

    1. Abdullayev Obidjon Xayitovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” Davlat korxonasi “Markaz” kon boshqarmasi yong‘in qutqaruv qismi haydovchi-qutqaruvchisi

    2. Baxramov Zokirjon Ismoilovich - Namangan viloyati Kosonsoy tumani ichki ishlar bo‘limi bo‘linma boshlig‘i

    3. Boboqoziyev Janobiddin - Farg‘ona viloyati So‘x tumani davlat soliq inspeksiyasi bosh inspektori

    4. Vaxidov Baxtiyor Muxammadjonovich - Toshkent shahar prokuraturasi bo‘lim boshlig‘i

    5. Jumayev Shuhrat Allaberdiyevich - Surxondaryo viloyati Sherobod tumani davlat soliq inspeksiyasi boshlig‘i

    6. Qilichov Oybek Raximboyevich - Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi yo‘l-patrul xizmati inspektori

    7. Maxsudov Odiljon Arifjanovich - O‘zbekiston Respublikasi Qurolli Kuchlari Akademiyasi kafedrasi katta o‘qituvchisi

    8. Mekkamov Bekzod Shavkatovich - O‘zbekiston Respublikasi Mudofaa vazirligi harbiy qism xizmat boshlig‘i

    9. Mo‘minov Bahodir Ismoilovich - Samarqand viloyati Jomboy tumani ichki ishlar bo‘limi katta tezkor vakili

    10. Muratov Nurali Burxanovich - Jizzax viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi guruh komandiri

    11. Murodov Baxtiyorjon Baxodirovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Akademiyasi dastlabki tergov va kriminalistika kafedrasi boshlig‘i

    12. Nizamutdinova Gulnora Ibadullayevna - O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi boshqarma boshlig‘i

    13. Nurkobilov Otabek Yo‘ldoshevich - Surxondaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi Termiz shahri favqulodda vaziyatlar bo‘limi yo‘riqchi-qutqaruvchisi

    14. Pardayeva Gulrux Buriyevna - O‘zbekiston Respublikasi mudofaa vaziri o‘rinbosarining ta’minot guruhi boshlig‘i

    15. Salamov Baxrom - Toshkent shaharidagi “Sanktaleks” advokatlik firmasi advokati

    16. Safarov Islom Teshayevich - Buxoro viloyati Buxoro shahar davlat soliq inspeksiyasi davlat soliq katta inspektori

    17. Tojiyev Tulqin Ximmatovich - O‘zbekiston Respublikasi Davlat xavfsizlik xizmati Chegara qo‘shinlari kater komandiri

    18. Toshxo‘jayev O‘tkirbek Aminjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentning Farg‘ona viloyati boshqarmasi bo‘lim boshlig‘i

    19. Umarov Baxtiyorjon Maxmudovich - O‘zbekiston Respublikasi Milliy gvardiyasi harbiy qism komandiri

    20. Umarova Zilola Umar qizi - O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Majburiy ijro byurosining Sirdaryo viloyati Yangiyer shahar bo‘limi davlat ijrochisi

    21. Usmanov Foziljon Kuvandikovich - Navoiy viloyati Konimex tumani davlat soliq inspeksiyasi bo‘lim boshlig‘i

    22. Xalbayev Xurshid Xoljigitovich - Surxondaryo viloyati Bojxona boshqarmasi boshlig‘ining o‘rinbosari

    23. Xojimatova Xurshida Abdullayevna - Andijon viloyati Bojxona boshqarmasi “Do‘stlik” chegara bojxona posti katta inspektori

    24. Sherliyev Murodbek Atabekovich - O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi Yo‘l harakati xavfsizligi xizmati bo‘lim boshlig‘i

    25. Ergasheva Guzalxon Saidaminovna - O‘zbekiston Respublikasi Adliya vazirligi Qonunchilikni tizimlashtirish va tartibga solish ta’sirini baholash boshqarmasi bosh maslahatchisi

    26. Eshnazarov Murodqosim Xamzayevich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi boshqarma boshlig‘i

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev