Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini mustahkamlash, barcha soha va tarmoqlarda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, Yangi O‘zbekistonning xalqaro maydondagi obro‘-e’tibori va nufuzini yuksaltirishga qo‘shgan munosib hissasi, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni amaliyotga joriy qilish, zamonaviy ishlab chiqarish quvvatlarini barpo etish, hududlar infratuzilmasini jadal rivojlantirishdagi ulkan xizmatlari, jamiyatimizda tinchlik va barqarorlikni, millatlararo totuvlikni asrab-avaylash, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor» faxriy unvoni bilan
Shayzakov Tashmurat - Boyovut tumanidagi «Shayzoq ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan
Ortiqov Bekdurdi Sadullayevich - Qo‘shko‘pir tumanidagi «Hamroh» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati
Chutpulatov Chori Ergashevich - Jarqo‘rg‘on tumanidagi «Jarqo‘rg‘on» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator» faxriy unvoni bilan
Aptiqov Kenjaboy - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Suv xo‘jaligi ob’ektlari xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasining Xorazm viloyati inspektori
Tulanov Sharofiddin Xudoberdiyevich - «So‘x-Oqtepa» irrigatsiya tizimi boshqarmasi gidrouchastka boshlig‘i, Farg‘ona viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan chorvador» faxriy unvoni bilan
Nurimov Shalabay Arapbayevich - Qorao‘zak tumanidagi «Yermak» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi» faxriy unvoni bilan
Tugonova Ulbuvi - Payariq tumanidagi «To‘g‘onov Bebit bobo» fermer xo‘jaligi pillachisi, Samarqand viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan
Alimatov Omonbek Davronbekovich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining 1-navli prokat sexi katta ustasi, Toshkent viloyati
Ishmuratov Baxrom Napasovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Rux zavodi eritish sexi boshlig‘i, Toshkent viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi» faxriy unvoni bilan
Xalmatov Erkin Irgashevich - Jizzax viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi boshlig‘i
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi» faxriy unvoni bilan
Axmedjanov Yakubdjan Bakidjanovich - «Toshshahartransxizmat» aksiyadorlik jamiyatining «18-avtobus saroyi» filiali avtobus haydovchisi, Toshkent shahri
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi» faxriy unvoni bilan
Umarov Bexzod Nazrullayevich - «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining Parvozlar xizmati departamenti «Boing-787» havo kemasi komandiri
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan
Inoyatov Yanvar Pulatovich - Qashqadaryo viloyati hokimining faxriylar bilan ishlash bo‘yicha maslahatchisi
Xashimov Amandjan - Farg‘ona viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli
«Mehnat shuhrati» ordeni bilan
Abdurasulov Faxritdin Raupovich - «Uzbekistan GTL» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Qashqadaryo viloyati
Aytbayev Bahadir Yuldashovich - «Ustyurt qidiruv-burg‘ilash boshqarmasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati burg‘ilovchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Arifdjanov Akmal Zakirdjanovich - «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining bosh direktori o‘rinbosari
Gadoyev Erkin Fayziyevich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Budjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qo‘mitasi raisi
Qambarov Numonjon Mamajonovich - «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining logistika bo‘limi kran mashinisti, Andijon viloyati
Latipov Uktam Xamidovich - «Samarkand Touristic Centre» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Samarqand viloyati
Suvonqulov Muxammad - Paxtakor tumanidagi «Semrug‘» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati
Tursunov Akbarxuja - Uchko‘prik tumanidagi «Toshkentliguzar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati
Xalikulov Elmurad Xudaynazarovich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi direktori, Navoiy viloyati
Yusupxujayev Saydiagzam Saydiumarovich - «Neft va gaz konlari geologiyasi hamda qidiruvi instituti» davlat muassasasi laboratoriya mudiri
«Do‘stlik» ordeni bilan
Abdullayeva Xolida Abdujalilovna - Sayxunobod tumanidagi «Sayxunobod agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Sirdaryo viloyati
Akkulov Uralbay Abduganiyevich - Xalq deputatlari Zomin tumani Kengashi deputati, mehnat faxriysi, Jizzax viloyati
Begnayeva Bibisora - Qarshi tumanidagi «Yertepa» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati
Boboyev Abdirahmon Yusupovich - Chiroqchi tumanidagi «Abdirahmon bobo asali» xususiy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati
Giyasov A’loxon Kamalovich - Yunusobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri
Jumayev Arabboy Rajabboyevich - Muborak tumani «Muborak» qorako‘lchilikka ixtisoslashtirilgan mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh chorvashunosi, Qashqadaryo viloyati
Israilov Ismail Djurayevich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining energetika sexi 1-qozonxona ustasi, Toshkent viloyati
Kalenderov Karamatdin Karajanovich - Nukus shahar mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Karayev Djura - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Suv xo‘jaligi ob’ektlari xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasining Jizzax viloyati inspektori
Matniyazova Oybibi Narimanovna - Shovot tumanidagi «Guliston bioservis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati
Mirzayev Muxammad Xamidovich - O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Marg‘ilon shahar Kengashi raisi, Farg‘ona viloyati
Mirzakulova O‘lmas Abdurasulovna - Termiz shahridagi «Shodlik» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati
Naydenova Galina Olegovna - «Toshkent mintaqaviy temir yo‘l uzeli» unitar korxonasining Xovos signalizatsiya va aloqa masofasi elektr mexanigi, Sirdaryo viloyati
Nosirov Abdusamad - Piskent tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent viloyati
Oqbutayev Egamberdi Ergashovich - «Quyi Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasi avtokran haydovchisi, Navoiy viloyati
Pirnafasov Normat Xo‘jaboyevich - «Tuyamo‘yin gidroelektrostansiyasi» unitar korxonasining turbina sexi mashinisti, Xorazm viloyati
Primbetov Aymurza Abilkairovich - Qonliko‘l tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Raximov Bozor - Baxmal tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati
Rustamov Axmadjon Rajabovich - Mehnat faxriysi, Toshkent viloyati
Salixodjayev Zakirxodja Toraxodjayevich - «Toshkent shahar suv ta’minoti» mas’uliyati cheklangan jamiyatining «Qodiriya» bosh suv inshooti dispetcherlik xizmati boshlig‘i
Sattorov Rustamjon Teshayevich - Samarqand shahridagi «Vad Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati
Safarov Sunnatillo Suyunovich - «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining Polivinilxlorid, kaustik soda va metanol ishlab chiqarish majmuasi uchastka boshlig‘i, Navoiy viloyati
Tulyakova Robiya - Surxondaryo viloyati «Buvijonlar» maktabi raisi
Turdibayev Hashimjon Pirmatovich - Quvasoy shahridagi «Bo‘ston» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati
Umarova Ilmira Turemuratovna - «Hududgaz Xorazm» gaz ta’minoti filialining markaziy dispetcherlik xizmati dispetcheri, Xorazm viloyati
Usmonova Xidoyat Numonovna - Sergeli tumani obodonlashtirish boshqarmasining sanitar-tozalash bo‘limi ishchisi, Toshkent shahri
Xaydarova Oydin Nematjon qizi - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi «Olimlar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri
Xaldarova Feruza Muxamad-Aliyevna - Toshkent shahar tatar jamoatchilik madaniy-ma’rifiy markazi raisining o‘rinbosari
Xolmirzayeva Mavlyuda Buzrukxodjayevna - Jalaquduq tumani xotin-qizlar jamoatchilik kengashi targ‘ibot guruhi rahbari, Andijon viloyati
Xudoynazarov Tuxta - Tayloq tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati
Hamroyev Ilhomjon Orziyevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining bosh geologi o‘rinbosari, Navoiy viloyati
Soy Vladimir Denevich - Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining Mineral resurslar instituti bo‘lim boshlig‘i
Cho‘tanov Usmon Nafasovich - Mirzaobod tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limi veterinari, Sirdaryo viloyati
Shabanov Aleksandr Valentinovich - «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining Parvozlar xizmati departamenti «Boing-787» havo kemasi komandiri
Shadmanov Alimdjan Tagayevich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Mis eritish zavodi metallurgiya sexi boshlig‘i, Toshkent viloyati
Shadmanov Yadgarxoja Maxamatovich - O‘zbekiston Respublikasining Afg‘oniston Islom Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Sharipov Ravshan Sodiqovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining Gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi ekskavator mashinisti
Shonazarova Dilbar Akaboyevna - Paxtakor tumani hokimining o‘rinbosari – oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i, Jizzax viloyati
«Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan
Ajiniyazov Baypolat Joldasbayevich - «Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi» filiali bosh mexanigi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Babayev Baxrom Djalolovich - O‘zbekiston Respublikasining Polsha Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Boymatov Isakjon Jalilovich - Oltiariq tumanidagi «Xayrullo Bahrom Boymatov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati
Vaxobov Ma’rufjon Malikovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi
Gabduraxmanov Ilgiz Karimovich - «Uzbekistan airports» aksiyadorlik jamiyatining parvozlar xavfsizligi inspeksiyasi boshlig‘i
Iminov Abdulvoxid Muxiddinovich - Namangan shahridagi «Bunyodkor-3» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati
Isayev Maxmudjon Nimatovich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining mehnatkashlarning ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarini himoya qilish bo‘limi mudiri
Karimov G‘ulomjon Xusanboyevich - Marhamat tumanidagi «Feruz» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati
Kurmanov Alisher Anvarovich - O‘zbekiston Respublikasining Ukrainadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Maxmudjanov Uktamjon - «So‘g‘diyona bino va inshootlardan foydalanish» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Jizzax viloyati
Nurmatov Baxtiyer Nazirovich - «Angren issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon-turbina sexi mashinisti, Toshkent viloyati
Olimov Botir Komilovich - Shofirkon tumani mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘ining maslahatchisi, Buxoro viloyati
Ochilov Xolmat Nayimovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining avtomobil transporti boshqarmasi «BelAZ» haydovchisi, Toshkent viloyati
Raximberdiyev Xakberdi Xalikberdiyevich - «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining elektr sexi chilangari, Sirdaryo viloyati
Ro‘zimatov Xamdamboy Boyjonovich - Yangiariq tumani irrigatsiya bo‘limi gidrotexnigi, Xorazm viloyati
Rustamov Nodir Soxibovich - Qarshi shahridagi «NR Construction and Design» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati
Tuxtayev Yori Qurbonovich - «Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining sex smena boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati
Fayziyev Alisher Raxmatovich - «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasining ishlab chiqarishga tayyorlash bo‘limi boshlig‘i
Fayzullayev Djamal Sabaxonovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi
Fayzullayev Yarkun Zakirillayevich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi o‘rinbosari – Xalqaro ishlar bo‘limi mudiri
Xodjayeva Moxira Mirzaxmadovna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi
Hamrakulov Dilshod Begimkulovich - «Farhod gidroelektrstansiyasi» unitar korxonasining smena boshlig‘i, Sirdaryo viloyati
Yuldashev Baxodirjan Shakirdjanovich - «Unicon.uz» fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazining ixtisoslashgan ishlab chiqarish departamenti bo‘lim boshlig‘i
«Kelajak bunyodkori» medali bilan
Raxmonov Sardorjon Sodiqjonovich - Davlatobod tumani «Tadbirkor» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Namangan viloyati
Xabibullayev Sherzod Xayrulla o‘g‘li - «Unicon-Soft» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri
«Jasorat» medali bilan
Babadjanov Otabek Sadullayevich - Amudaryo tumanidagi maishiy texnika ta’mirlash ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Dexkanbayev Sordarbek Xamidullayevich - O‘rta Chirchiq tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Toshkent viloyati
Djurayev Salim Turapovich - Mirobod tumanidagi uy jihozlarini ta’mirlash ustasi, Toshkent shahri
Ibotov Tolibjon Shomirovich - Qarshi shahridagi «Qarshi hamkor inventor» oilaviy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati
Kadirov Yusup Nosirovich - Samarqand shahridagi 2-bolalar va o‘smirlar sport maktabi murabbiysi, Samarqand viloyati
Mamajanov Dilmurat Raximberdiyevich - «Hunarmand» uyushmasining Andijon shahar bo‘limi a’zosi, esdalik buyumlari yasovchi usta, Andijon viloyati
Mamatova Xikmat Eshbekovna - Guliston shahridagi hunarmand-tikuvchi, Sirdaryo viloyati
Niyazov Xursanali Akramjonovich - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Namangan viloyati
Sayfullayev Baxodir Nurullayevich - Do‘stlik tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Jizzax viloyati
Safarbayeva Nazira Kamilovna - Xorazm viloyati «Mehr gulshani» nogiron bolalar va yoshlarni qo‘llab-quvvatlash jamiyati raisi
To‘xtayeva Rajaboy Karimovna - Boysun tumanidagi hunarmand-to‘quvchi, Surxondaryo viloyati
Usmonov Aziz Qobiljonovich - Toshloq tumanidagi xususiy tadbirkor, Farg‘ona viloyati
Xudoyqulov Farxod Bomullayevich - «Hunarmand» uyushmasining G‘ijduvon tumani bo‘limi a’zosi, toshtarosh usta, Buxoro viloyati
Yuldoshov Oybek Oltinovich - Navbahor tumanidagi oilaviy tadbirkor, Navoiy viloyati
«Shuhrat» medali bilan
(100 yoshdan oshganlar)
Abdurasulov Abdullajon - Asaka tumani, Andijon viloyati
Allamova Qizlargul - Yangibozor tumani, Xorazm viloyati
Bekbergenova Bazar - Nukus shahri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Djalilova Xelchaxon - Namangan shahri, Namangan viloyati
Zulimova Suyma - Zarbdor tumani, Jizzax viloyati
Qurolov Xolmurod - Dang‘ara tumani, Farg‘ona viloyati
Markabayeva Razavan Xasrayevna - Olmaliq shahri, Toshkent viloyati
Muslimova Xamro - Qiziltepa tumani, Navoiy viloyati
Olimova Ulug‘ - Urgut tumani, Samarqand viloyati
Toxirov Shenna - Shahrisabz tumani, Qashqadaryo viloyati
Usametova Kunduz - Mirzo Ulug‘bek tumani, Toshkent shahri
Fozilova Salima - Shofirkon tumani, Buxoro viloyati
Xakkulova Yanglish - Xovos tumani, Sirdaryo viloyati
Xoliyarova Bibigul - Angor tumani, Surxondaryo viloyati
«Shuhrat» medali bilan
Abidov Djamshid Kamalitdinovich - «Akfa Dream World» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri
Alimuxamedov Ilxom Mizratovich - O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilg‘or texnologiyalar markazi laboratoriya mudiri
Asatova Laylo Safarovna - Kogon tumani gaz ta’minoti bo‘limining gaz uskunalarini ta’mirlash xizmati chilangari, Buxoro viloyati
Bekimbetova Klara Tulegenovna - Aksiyadorlik tijorat Xalq bankining Taxtako‘pir filiali yetakchi mutaxassisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Berezutskaya Kseniya Yurevna - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi
Davlyatov Rustamjon Anvarovich - «Davlatov industries» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri
Djalilov Dilmurod Sotvoldiyevich - «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining payvandlash sexi elektr montyori, Andijon viloyati
Jamonkulov Akmal Ziyadullayevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Janubiy kon boshqarmasi konchilik bo‘limi yetakchi muhandisi, Navoiy viloyati
Jumanova Feruza Valijonovna - Norin tumanidagi «Dilizar» dehqon xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati
Jo‘rayev Xaydar - Zomin tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati
Isxakov Isoxon Tilovevich - «Samarqandyo‘lko‘kalam» unitar korxonasi ko‘kalamzorlashtiruvchisi, Samarqand viloyati
Karimov Farxod Nishonovich - «Uzbekistan airways technics» mas’uliyati cheklangan jamiyatining smena muhandisi
Kulmanov Dilshod Yuldashevich - Bektemir tumanidagi «Bektemir maxsustrans» avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri
Kuchkarov Akram Urazbayevich - «Angren ko‘mir koni» filialining 16-konveyer transporti uchastkasi mashinisti, Toshkent viloyati
Mamadayev Sherzodbek Shuxratbekovich - Andijon tumanidagi «Sapfir sadaf servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati
Mamatmurotov Sherali Xolmo‘minovich - Bandixon tumani «Obod turmush» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Surxondaryo viloyati
Mashrapov Xusniddin Tursunaliyevich - O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot instituti doktoranti
Muxiddinova Xulkar Kamoldinovna - Namangan shahar obodonlashtirish boshqarmasi gulxona brigadasi ishchisi, Namangan viloyati
Nishanaliyeva Ayshaxon - Yunusobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri
Ochilova Inobat Salimovna - Navbahor tumanidagi «Ochilova Inobat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati
Rahmatov Ikrom Ahmedovich - Oqdaryo tumanidagi «Zarafshon loman parranda» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati
Ro‘ziqulov Yo‘ldosh Umarovich - «Ko‘prikqurilish tresti» unitar korxonasining 67-ko‘prikqurilish otryadi montajchisi
Sayfitdinova Diloram Fazlitdinovna - O‘zbekiston Qizil yarim oy jamiyatining Namangan viloyati bo‘limi raisi
Toshova Gulsum Jumayevna - Mirishkor tumanidagi «Yangi Mirishkor agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Qashqadaryo viloyati
Ubaydullayev Erkin Umurovich - «Regionalgeologiya» davlat unitar korxonasining Markaziy O‘zbekiston geologik tasvirlash dala ekspeditsiyasi burg‘ilash qurilmasi mashinisti
Urunov Yusubjon Yuldashovich - Olot tumanidagi «Olot agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyati kombayn operatori, Buxoro viloyati
Fozilov Xaydar Inamovich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tasarrufidagi kapital qurilish boshqarmasi boshlig‘i
Xakimova Matluba Xakimovna - Zafarobod tumani agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasi kengashi raisi, Jizzax viloyati
Xasanov Baxodir Buranbayevich - «Quyuv-mexanika zavodi» sho‘’ba korxonasining quyuv sexi metall quyuvchisi, Toshkent shahri
Xodjabekov Nuriddin Sultanmuradovich - Sirdaryo tumanidagi «Sulton» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati
Xusanov Tursunkul Muratbekovich - Sirdaryo tumani «Hikmatli» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi, Sirdaryo viloyati
Hasanova Mavjuda G‘aniyevna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi
Yuldashova Komila Qarshiyevna - Yakkabog‘ tumanidagi «Komila Qarshiyevna» xususiy biolaboratoriyasi rahbari, Qashqadaryo viloyati
Yusupov Izzatillo Ahmadovich - G‘ijduvon davlat o‘rmon xo‘jaligining ko‘chatchilik bo‘limi o‘rmonbegisi, Buxoro viloyati
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev