O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz bir yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

    Hujjatlar 29 Avgust 2022 8538

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

    Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini mustahkamlash, barcha soha va tarmoqlarda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, Yangi O‘zbekistonning xalqaro maydondagi obro‘-e’tibori va nufuzini yuksaltirishga qo‘shgan munosib hissasi, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni amaliyotga joriy qilish, zamonaviy ishlab chiqarish quvvatlarini barpo etish, hududlar infratuzilmasini jadal rivojlantirishdagi ulkan xizmatlari, jamiyatimizda tinchlik va barqarorlikni, millatlararo totuvlikni asrab-avaylash, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor» faxriy unvoni bilan

    Shayzakov Tashmurat - Boyovut tumanidagi «Shayzoq ota» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan

    Ortiqov Bekdurdi Sadullayevich - Qo‘shko‘pir tumanidagi «Hamroh» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

    Chutpulatov Chori Ergashevich - Jarqo‘rg‘on tumanidagi «Jarqo‘rg‘on» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator» faxriy unvoni bilan

    Aptiqov Kenjaboy - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Suv xo‘jaligi ob’ektlari xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasining Xorazm viloyati inspektori

    Tulanov Sharofiddin Xudoberdiyevich - «So‘x-Oqtepa» irrigatsiya tizimi boshqarmasi gidrouchastka boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan chorvador» faxriy unvoni bilan

    Nurimov Shalabay Arapbayevich - Qorao‘zak tumanidagi «Yermak» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi» faxriy unvoni bilan

    Tugonova Ulbuvi - Payariq tumanidagi «To‘g‘onov Bebit bobo» fermer xo‘jaligi pillachisi, Samarqand viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan

    Alimatov Omonbek Davronbekovich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining 1-navli prokat sexi katta ustasi, Toshkent viloyati

    Ishmuratov Baxrom Napasovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Rux zavodi eritish sexi boshlig‘i, Toshkent viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan quruvchi» faxriy unvoni bilan

    Xalmatov Erkin Irgashevich - Jizzax viloyati ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish boshqarmasi boshlig‘i

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi» faxriy unvoni bilan

    Axmedjanov Yakubdjan Bakidjanovich - «Toshshahartransxizmat» aksiyadorlik jamiyatining «18-avtobus saroyi» filiali avtobus haydovchisi, Toshkent shahri

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi» faxriy unvoni bilan

    Umarov Bexzod Nazrullayevich - «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining Parvozlar xizmati departamenti «Boing-787» havo kemasi komandiri

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

    Inoyatov Yanvar Pulatovich - Qashqadaryo viloyati hokimining faxriylar bilan ishlash bo‘yicha maslahatchisi

    Xashimov Amandjan - Farg‘ona viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

    «Mehnat shuhrati» ordeni bilan

    Abdurasulov Faxritdin Raupovich - «Uzbekistan GTL» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Qashqadaryo viloyati

    Aytbayev Bahadir Yuldashovich - «Ustyurt qidiruv-burg‘ilash boshqarmasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati burg‘ilovchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Arifdjanov Akmal Zakirdjanovich - «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining bosh direktori o‘rinbosari

    Gadoyev Erkin Fayziyevich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Budjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qo‘mitasi raisi

    Qambarov Numonjon Mamajonovich - «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining logistika bo‘limi kran mashinisti, Andijon viloyati

    Latipov Uktam Xamidovich - «Samarkand Touristic Centre» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Samarqand viloyati

    Suvonqulov Muxammad - Paxtakor tumanidagi «Semrug‘» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

    Tursunov Akbarxuja - Uchko‘prik tumanidagi «Toshkentliguzar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

    Xalikulov Elmurad Xudaynazarovich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi direktori, Navoiy viloyati

    Yusupxujayev Saydiagzam Saydiumarovich - «Neft va gaz konlari geologiyasi hamda qidiruvi instituti» davlat muassasasi laboratoriya mudiri

    «Do‘stlik» ordeni bilan

    Abdullayeva Xolida Abdujalilovna - Sayxunobod tumanidagi «Sayxunobod agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Sirdaryo viloyati

    Akkulov Uralbay Abduganiyevich - Xalq deputatlari Zomin tumani Kengashi deputati, mehnat faxriysi, Jizzax viloyati

    Begnayeva Bibisora - Qarshi tumanidagi «Yertepa» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

    Boboyev Abdirahmon Yusupovich - Chiroqchi tumanidagi «Abdirahmon bobo asali» xususiy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

    Giyasov A’loxon Kamalovich - Yunusobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri

    Jumayev Arabboy Rajabboyevich - Muborak tumani «Muborak» qorako‘lchilikka ixtisoslashtirilgan mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh chorvashunosi, Qashqadaryo viloyati

    Israilov Ismail Djurayevich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining energetika sexi 1-qozonxona ustasi, Toshkent viloyati

    Kalenderov Karamatdin Karajanovich - Nukus shahar mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i o‘rinbosari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Karayev Djura - Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Suv xo‘jaligi ob’ektlari xavfsizligini nazorat qilish davlat inspeksiyasining Jizzax viloyati inspektori

    Matniyazova Oybibi Narimanovna - Shovot tumanidagi «Guliston bioservis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati

    Mirzayev Muxammad Xamidovich - O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasi Marg‘ilon shahar Kengashi raisi, Farg‘ona viloyati

    Mirzakulova O‘lmas Abdurasulovna - Termiz shahridagi «Shodlik» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati

    Naydenova Galina Olegovna - «Toshkent mintaqaviy temir yo‘l uzeli» unitar korxonasining Xovos signalizatsiya va aloqa masofasi elektr mexanigi, Sirdaryo viloyati

    Nosirov Abdusamad - Piskent tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent viloyati

    Oqbutayev Egamberdi Ergashovich - «Quyi Zarafshon» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasining Nasos stansiyalari va energetika boshqarmasi avtokran haydovchisi, Navoiy viloyati

    Pirnafasov Normat Xo‘jaboyevich - «Tuyamo‘yin gidroelektrostansiyasi» unitar korxonasining turbina sexi mashinisti, Xorazm viloyati

    Primbetov Aymurza Abilkairovich - Qonliko‘l tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Raximov Bozor - Baxmal tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

    Rustamov Axmadjon Rajabovich - Mehnat faxriysi, Toshkent viloyati

    Salixodjayev Zakirxodja Toraxodjayevich - «Toshkent shahar suv ta’minoti» mas’uliyati cheklangan jamiyatining «Qodiriya» bosh suv inshooti dispetcherlik xizmati boshlig‘i

    Sattorov Rustamjon Teshayevich - Samarqand shahridagi «Vad Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Samarqand viloyati

    Safarov Sunnatillo Suyunovich - «Navoiyazot» aksiyadorlik jamiyatining Polivinilxlorid, kaustik soda va metanol ishlab chiqarish majmuasi uchastka boshlig‘i, Navoiy viloyati

    Tulyakova Robiya - Surxondaryo viloyati «Buvijonlar» maktabi raisi

    Turdibayev Hashimjon Pirmatovich - Quvasoy shahridagi «Bo‘ston» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

    Umarova Ilmira Turemuratovna - «Hududgaz Xorazm» gaz ta’minoti filialining markaziy dispetcherlik xizmati dispetcheri, Xorazm viloyati

    Usmonova Xidoyat Numonovna - Sergeli tumani obodonlashtirish boshqarmasining sanitar-tozalash bo‘limi ishchisi, Toshkent shahri

    Xaydarova Oydin Nematjon qizi - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi «Olimlar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

    Xaldarova Feruza Muxamad-Aliyevna - Toshkent shahar tatar jamoatchilik madaniy-ma’rifiy markazi raisining o‘rinbosari

    Xolmirzayeva Mavlyuda Buzrukxodjayevna - Jalaquduq tumani xotin-qizlar jamoatchilik kengashi targ‘ibot guruhi rahbari, Andijon viloyati

    Xudoynazarov Tuxta - Tayloq tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

    Hamroyev Ilhomjon Orziyevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining bosh geologi o‘rinbosari, Navoiy viloyati

    Soy Vladimir Denevich - Davlat geologiya va mineral resurslar qo‘mitasining Mineral resurslar instituti bo‘lim boshlig‘i

    Cho‘tanov Usmon Nafasovich - Mirzaobod tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limi veterinari, Sirdaryo viloyati

    Shabanov Aleksandr Valentinovich - «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining Parvozlar xizmati departamenti «Boing-787» havo kemasi komandiri

    Shadmanov Alimdjan Tagayevich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Mis eritish zavodi metallurgiya sexi boshlig‘i, Toshkent viloyati

    Shadmanov Yadgarxoja Maxamatovich - O‘zbekiston Respublikasining Afg‘oniston Islom Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

    Sharipov Ravshan Sodiqovich - «O‘ztemiryo‘lqurilishmontaj» unitar korxonasining Gidrotexnik inshootlar qurish direksiyasi ekskavator mashinisti

    Shonazarova Dilbar Akaboyevna - Paxtakor tumani hokimining o‘rinbosari – oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘i, Jizzax viloyati

    «Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

    Ajiniyazov Baypolat Joldasbayevich - «Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi» filiali bosh mexanigi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Babayev Baxrom Djalolovich - O‘zbekiston Respublikasining Polsha Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

    Boymatov Isakjon Jalilovich - Oltiariq tumanidagi «Xayrullo Bahrom Boymatov» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

    Vaxobov Ma’rufjon Malikovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

    Gabduraxmanov Ilgiz Karimovich - «Uzbekistan airports» aksiyadorlik jamiyatining parvozlar xavfsizligi inspeksiyasi boshlig‘i

    Iminov Abdulvoxid Muxiddinovich - Namangan shahridagi «Bunyodkor-3» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati

    Isayev Maxmudjon Nimatovich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining mehnatkashlarning ijtimoiy-iqtisodiy manfaatlarini himoya qilish bo‘limi mudiri

    Karimov G‘ulomjon Xusanboyevich - Marhamat tumanidagi «Feruz» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati

    Kurmanov Alisher Anvarovich - O‘zbekiston Respublikasining Ukrainadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi

    Maxmudjanov Uktamjon - «So‘g‘diyona bino va inshootlardan foydalanish» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Jizzax viloyati

    Nurmatov Baxtiyer Nazirovich - «Angren issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon-turbina sexi mashinisti, Toshkent viloyati

    Olimov Botir Komilovich - Shofirkon tumani mahalla va nuroniylarni qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘ining maslahatchisi, Buxoro viloyati

    Ochilov Xolmat Nayimovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining avtomobil transporti boshqarmasi «BelAZ» haydovchisi, Toshkent viloyati

    Raximberdiyev Xakberdi Xalikberdiyevich - «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining elektr sexi chilangari, Sirdaryo viloyati

    Ro‘zimatov Xamdamboy Boyjonovich - Yangiariq tumani irrigatsiya bo‘limi gidrotexnigi, Xorazm viloyati

    Rustamov Nodir Soxibovich - Qarshi shahridagi «NR Construction and Design» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati

    Tuxtayev Yori Qurbonovich - «Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining sex smena boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati

    Fayziyev Alisher Raxmatovich - «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasining ishlab chiqarishga tayyorlash bo‘limi boshlig‘i

    Fayzullayev Djamal Sabaxonovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

    Fayzullayev Yarkun Zakirillayevich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi raisi o‘rinbosari – Xalqaro ishlar bo‘limi mudiri

    Xodjayeva Moxira Mirzaxmadovna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qo‘mitasi a’zosi

    Hamrakulov Dilshod Begimkulovich - «Farhod gidroelektrstansiyasi» unitar korxonasining smena boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

    Yuldashev Baxodirjan Shakirdjanovich - «Unicon.uz» fan-texnika va marketing tadqiqotlari markazining ixtisoslashgan ishlab chiqarish departamenti bo‘lim boshlig‘i

    «Kelajak bunyodkori» medali bilan

    Raxmonov Sardorjon Sodiqjonovich - Davlatobod tumani «Tadbirkor» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Namangan viloyati

    Xabibullayev Sherzod Xayrulla o‘g‘li - «Unicon-Soft» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

    «Jasorat» medali bilan

    Babadjanov Otabek Sadullayevich - Amudaryo tumanidagi maishiy texnika ta’mirlash ustasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Dexkanbayev Sordarbek Xamidullayevich - O‘rta Chirchiq tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Toshkent viloyati

    Djurayev Salim Turapovich - Mirobod tumanidagi uy jihozlarini ta’mirlash ustasi, Toshkent shahri

    Ibotov Tolibjon Shomirovich - Qarshi shahridagi «Qarshi hamkor inventor» oilaviy korxonasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

    Kadirov Yusup Nosirovich - Samarqand shahridagi 2-bolalar va o‘smirlar sport maktabi murabbiysi, Samarqand viloyati

    Mamajanov Dilmurat Raximberdiyevich - «Hunarmand» uyushmasining Andijon shahar bo‘limi a’zosi, esdalik buyumlari yasovchi usta, Andijon viloyati

    Mamatova Xikmat Eshbekovna - Guliston shahridagi hunarmand-tikuvchi, Sirdaryo viloyati

    Niyazov Xursanali Akramjonovich - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Namangan viloyati

    Sayfullayev Baxodir Nurullayevich - Do‘stlik tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Jizzax viloyati

    Safarbayeva Nazira Kamilovna - Xorazm viloyati «Mehr gulshani» nogiron bolalar va yoshlarni qo‘llab-quvvatlash jamiyati raisi

    To‘xtayeva Rajaboy Karimovna - Boysun tumanidagi hunarmand-to‘quvchi, Surxondaryo viloyati

    Usmonov Aziz Qobiljonovich - Toshloq tumanidagi xususiy tadbirkor, Farg‘ona viloyati

    Xudoyqulov Farxod Bomullayevich - «Hunarmand» uyushmasining G‘ijduvon tumani bo‘limi a’zosi, toshtarosh usta, Buxoro viloyati

    Yuldoshov Oybek Oltinovich - Navbahor tumanidagi oilaviy tadbirkor, Navoiy viloyati

    «Shuhrat» medali bilan

    (100 yoshdan oshganlar)

    Abdurasulov Abdullajon - Asaka tumani, Andijon viloyati

    Allamova Qizlargul - Yangibozor tumani, Xorazm viloyati

    Bekbergenova Bazar - Nukus shahri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Djalilova Xelchaxon - Namangan shahri, Namangan viloyati

    Zulimova Suyma - Zarbdor tumani, Jizzax viloyati

    Qurolov Xolmurod - Dang‘ara tumani, Farg‘ona viloyati

    Markabayeva Razavan Xasrayevna - Olmaliq shahri, Toshkent viloyati

    Muslimova Xamro - Qiziltepa tumani, Navoiy viloyati

    Olimova Ulug‘ - Urgut tumani, Samarqand viloyati

    Toxirov Shenna - Shahrisabz tumani, Qashqadaryo viloyati

    Usametova Kunduz - Mirzo Ulug‘bek tumani, Toshkent shahri

    Fozilova Salima - Shofirkon tumani, Buxoro viloyati

    Xakkulova Yanglish - Xovos tumani, Sirdaryo viloyati

    Xoliyarova Bibigul - Angor tumani, Surxondaryo viloyati

    «Shuhrat» medali bilan

    Abidov Djamshid Kamalitdinovich - «Akfa Dream World» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri

    Alimuxamedov Ilxom Mizratovich - O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Ilg‘or texnologiyalar markazi laboratoriya mudiri

    Asatova Laylo Safarovna - Kogon tumani gaz ta’minoti bo‘limining gaz uskunalarini ta’mirlash xizmati chilangari, Buxoro viloyati

    Bekimbetova Klara Tulegenovna - Aksiyadorlik tijorat Xalq bankining Taxtako‘pir filiali yetakchi mutaxassisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Berezutskaya Kseniya Yurevna - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining mas’ul xodimi

    Davlyatov Rustamjon Anvarovich - «Davlatov industries» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri

    Djalilov Dilmurod Sotvoldiyevich - «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatining payvandlash sexi elektr montyori, Andijon viloyati

    Jamonkulov Akmal Ziyadullayevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Janubiy kon boshqarmasi konchilik bo‘limi yetakchi muhandisi, Navoiy viloyati

    Jumanova Feruza Valijonovna - Norin tumanidagi «Dilizar» dehqon xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati

    Jo‘rayev Xaydar - Zomin tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

    Isxakov Isoxon Tilovevich - «Samarqandyo‘lko‘kalam» unitar korxonasi ko‘kalamzorlashtiruvchisi, Samarqand viloyati

    Karimov Farxod Nishonovich - «Uzbekistan airways technics» mas’uliyati cheklangan jamiyatining smena muhandisi

    Kulmanov Dilshod Yuldashevich - Bektemir tumanidagi «Bektemir maxsustrans» avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri

    Kuchkarov Akram Urazbayevich - «Angren ko‘mir koni» filialining 16-konveyer transporti uchastkasi mashinisti, Toshkent viloyati

    Mamadayev Sherzodbek Shuxratbekovich - Andijon tumanidagi «Sapfir sadaf servis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati

    Mamatmurotov Sherali Xolmo‘minovich - Bandixon tumani «Obod turmush» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Surxondaryo viloyati

    Mashrapov Xusniddin Tursunaliyevich - O‘rmon xo‘jaligi ilmiy-tadqiqot instituti doktoranti

    Muxiddinova Xulkar Kamoldinovna - Namangan shahar obodonlashtirish boshqarmasi gulxona brigadasi ishchisi, Namangan viloyati

    Nishanaliyeva Ayshaxon - Yunusobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent shahri

    Ochilova Inobat Salimovna - Navbahor tumanidagi «Ochilova Inobat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati

    Rahmatov Ikrom Ahmedovich - Oqdaryo tumanidagi «Zarafshon loman parranda» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati

    Ro‘ziqulov Yo‘ldosh Umarovich - «Ko‘prikqurilish tresti» unitar korxonasining 67-ko‘prikqurilish otryadi montajchisi

    Sayfitdinova Diloram Fazlitdinovna - O‘zbekiston Qizil yarim oy jamiyatining Namangan viloyati bo‘limi raisi

    Toshova Gulsum Jumayevna - Mirishkor tumanidagi «Yangi Mirishkor agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Qashqadaryo viloyati

    Ubaydullayev Erkin Umurovich - «Regionalgeologiya» davlat unitar korxonasining Markaziy O‘zbekiston geologik tasvirlash dala ekspeditsiyasi burg‘ilash qurilmasi mashinisti

    Urunov Yusubjon Yuldashovich - Olot tumanidagi «Olot agroservis MTP» mas’uliyati cheklangan jamiyati kombayn operatori, Buxoro viloyati

    Fozilov Xaydar Inamovich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tasarrufidagi kapital qurilish boshqarmasi boshlig‘i

    Xakimova Matluba Xakimovna - Zafarobod tumani agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasi kengashi raisi, Jizzax viloyati

    Xasanov Baxodir Buranbayevich - «Quyuv-mexanika zavodi» sho‘’ba korxonasining quyuv sexi metall quyuvchisi, Toshkent shahri

    Xodjabekov Nuriddin Sultanmuradovich - Sirdaryo tumanidagi «Sulton» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

    Xusanov Tursunkul Muratbekovich - Sirdaryo tumani «Hikmatli» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi, Sirdaryo viloyati

    Hasanova Mavjuda G‘aniyevna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

    Yuldashova Komila Qarshiyevna - Yakkabog‘ tumanidagi «Komila Qarshiyevna» xususiy biolaboratoriyasi rahbari, Qashqadaryo viloyati

    Yusupov Izzatillo Ahmadovich - G‘ijduvon davlat o‘rmon xo‘jaligining ko‘chatchilik bo‘limi o‘rmonbegisi, Buxoro viloyati

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev