Mamlakatimiz mustaqilligini mustahkamlash, uning iqtisodiy qudratini yuksaltirish, barcha sohalarda olib borilayotgan keng koʻlamli islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi koʻp yillik samarali mehnati, xalqimiz farovonligini oshirishga qoʻshgan munosib hissasi, xalqaro standartlarga mos ishlab chiqarish quvvatlarini barpo etish, iqtisodiyot tarmoqlarini raqamlashtirish, ilgʻor innovatsion texnologiyalarni amaliyotga joriy qilish, qulay investitsiya muhitini yaratish va eksport salohiyatini oshirish, hududlar infratuzilmasini takomillashtirish, shahar va qishloqlarimiz qiyofasini tubdan oʻzgartirish yoʻlidagi ulkan xizmatlari, jamiyatimizda millatlararo doʻstlik va totuvlikni mustahkamlash, yosh avlodni ona Vatanga sadoqat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan paxtakor” faxriy unvoni bilan
Djurayev Bayniyaz Choriyevich - “Urugʻchilikni rivojlantirish markazi” davlat korxonasining Surxondaryo viloyati boshqarmasi boʻlim boshligʻi
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan qishloq xoʻjaligi xodimi” faxriy unvoni bilan
Sayfitdinova Masturaxon - Quva tumanidagi “Quva anori” agrofirmasi rahbari, Fargʻona viloyati
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan chorvador” faxriy unvoni bilan
Jumayev Utkir Toshmuradovich - Gʻuzor tumanidagi “Qorakoʻlchilik ilmiy naslchilik tajriba stansiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining maslahatchisi, Qashqadaryo viloyati
Turayev Mashrab Narxurozovich - Nurobod tumanidagi “Olgʻa” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh choʻponi, Samarqand viloyati
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan pillachi” faxriy unvoni bilan
Niyazova Maryam Kadirovna - Kattaqoʻrgʻon tumanidagi “Kumush tola” xususiy korxonasi bosh direktori, Samarqand viloyati
Yavminova Raxbarxon Nishonovna - “Namangan hududiy agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan iqtisodchi” faxriy unvoni bilan
Bozarov Xayrullo Xayitbayevich - Namangan viloyati hokimi
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sanoat xodimi” faxriy unvoni bilan
Inamov Raxmat Nigmatovich - “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining ishlab chiqarish boshqarmasi boshligʻi, Toshkent viloyati
Isuns Serob Armaisovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasi bosh muhandisining ishlab chiqarish boʻyicha oʻrinbosari, Navoiy viloyati
Xolmatov Xoldar Inatovich - “Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyatining sex boshligʻi, Jizzax viloyati
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan quruvchi” faxriy unvoni bilan
Radjapov Mansur Kuchkarovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisining oʻrinbosari
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan transport xodimi” faxriy unvoni bilan
Abduvaliyev Abduraxman Abdulxayevich - Oʻzbekiston Respublikasi transport vazirining oʻrinbosari – Avtomobil yoʻllari qoʻmitasi raisi
Kaniyazov Maxsetbay Torebayevich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Qoʻngʻirot temir yoʻl masofasi yoʻl ustasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
“Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi” faxriy unvoni bilan
Stankevich Andrey Viktorovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyatining uchuvchilar xizmati departamenti “Boing-767” havo kemasi komandiri
“El-yurt hurmati” ordeni bilan
Abduraxmanov Haydar Eshnazarovich - Zomin tumani mahalla va oilani qoʻllab-quvvatlash boʻlimi boshligʻining keksalar va faxriylarni qoʻllab-quvvatlash, yoshlarda vatanparvarlik ruhini mustahkamlash boʻyicha oʻrinbosari, Jizzax viloyati
Oqqiyev Sayitquli Moʻminovich - Olot tumani mahalla va oilani qoʻllab-quvvatlash boʻlimi boshligʻining keksalar va faxriylarni qoʻllab-quvvatlash, yoshlarda vatanparvarlik ruhini mustahkamlash boʻyicha oʻrinbosari, Buxoro viloyati
Tadjiyev Amin Xamrayevich - mehnat faxriysi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Yunusov Maxamatali Yusupovich - Furqat tumanidagi “Usta Yusufjon naqqosh” oilaviy korxonasi usta naqqoshi, Fargʻona viloyati
“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan
Baxramov Aʼzamxon Usmanovich - Kattaqoʻrgʻon tumani hokimi, Samarqand viloyati
Zakirov Batir Irkinovich - Oʻzbekiston Respublikasi qurilish vaziri
Kenjaboyev Abdulajon - Oltiariq tumanidagi “Nurli obod” fermer xoʻjaligi mexanizatori, Fargʻona viloyati
Naubetova Altinay - Shumanay tumanidagi gilam toʻquvchi hunarmand, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Eshmuratov Abdulxakim Xushbokovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Surxondaryo viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri
“Mehnat shuhrati” ordeni bilan
Abduraxmonov Adxamjon - Oltiariq tumanidagi “Paradise Garden Fruits” ishlab chiqarish kooperativi rahbari, Fargʻona viloyati
Alixoʻjayev Raxmatxoʻja - “Hunarmand” uyushmasining Andijon viloyati boshqarmasi aʼzosi, pichoqchi usta
Axmedov Dilmurot Ruzimurotovich - Buxoro viloyati “Oʻzparavtotrans” aksiyadorlik jamiyati kran mashinisti
Bakirov Nizomidin Jalilovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oʻrmon xoʻjaligi davlat qoʻmitasi raisi
Burxanov Kutbidin Nukritdinovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Mudofaa va xavfsizlik masalalari qoʻmitasi raisi
Dadajanov Usmanjan - Margʻilon shahridagi misgar usta, Fargʻona viloyati
Djalilov Saloydin - “Quyi Zarafshon” irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Xatirchi tumani irrigatsiya boʻlimi boshligʻi, Navoiy viloyati
Djurayeva Saida Teshayevna - mehnat faxriysi, Buxoro viloyati
Jumaniyazov Kasim Xajiyevich - Shovot tumani “Temir yoʻl obod” chorvachilik va parrandachilikka ixtisoslashgan kompleksi rahbari, Xorazm viloyati
Jumaniyazov Xikmat Axmedovich - “Tuyamoʻyin gidroelektrostansiyasi” unitar korxonasi smena boshligʻi, Xorazm viloyati
Inagamov Shuxrat Asilovich - Oʻzbekiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish davlat qoʻmitasi huzuridagi Sanitar tozalash boʻyicha ixtisoslashtirilgan korxonalar respublika birlashmasi boshligʻining oʻrinbosari
Ismatov Xayrulla Nurillayevich - “Demesne trade” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Toshkent shahri
Kadirov Zakir Turabayevich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasi avtokran mashinisti, Toshkent shahri
Karimov Xusnidin Moʻminovich - Asaka tumanidagi “Obod turmush orzusi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati
Mamasaliyev Israil Yusupovich - Jizzax shahridagi “Meros” koʻp tarmoqli xususiy korxonasi rahbari, Jizzax viloyati
Maxkamov Kamal Sharafovich - “Qashqadaryo koʻpriklardan foydalanish” unitar korxonasi direktori, Qashqadaryo viloyati
Minovarov Shaazim Shaislamovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oʻzbekistondagi Islom sivilizatsiyasi markazi direktori
Musayev Bexzod Anvarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vazirining ijtimoiy rivojlantirish masalalari boʻyicha oʻrinbosari
Mustafoyev Ulugʻbek Mavlonovich - “Hududiy elektr tarmoqlari” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi
Muxamedov Raximjon Rixsibayevich - Yunusobod tumanidagi “Gold Step Invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Toshkent shahri
Nazarqulov Barakatulla - Yangiobod tumanidagi “Havotogʻ” qishloq fuqarolar yigʻini raisi, Jizzax viloyati
Nazirov Faxriddin Fatxullayevich - “12-trest” aksiyadorlik jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri
Olimov Abdurashit Roʻziyevich - “Shargʻunkoʻmir” aksiyadorlik jamiyati buldozer mashinisti, Surxondaryo viloyati
Radjabova Tojioy - “Hunarmand” uyushmasining Urgut tumani boʻlimi zardoʻzlik yoʻnalishi “Ustoz-shogird” maktabi rahbari, Samarqand viloyati
Sadikov Shuxrat Muxamadjanovich - Oʻzbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri
Salyamov Mamatkul - Ohangaron tumanidagi “Jasur agro biznes” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Toshkent viloyati
Soatov Toʻxtamish Karimovich - Shoʻrchi tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Surxondaryo viloyati
Sultanov Aytbay Qoylibayevich - Nukus tumanidagi “Nukus Erkin qurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati payvandchisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Sultanov Alisher Saidabbasovich - Oʻzbekiston Respublikasi energetika vaziri
Sultanov Muratxon Yuldashevich - “Qurilish birlashmasi” davlat unitar korxonasi bosh mutaxassisi
Tursunov Kobul Beknazarovich - Navoiy viloyati hokimi
Uzakov Bayrambek - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Jizzax viloyatidagi Xalq qabulxonasi mudiri
Umurzakov Shavkat Buranovich - “Oʻzavtosanoat” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi
Usmonov Abdugʻani Sunnatovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining Janubiy kon boshqarmasi “Zarmitan” koni lahimchisi, Navoiy viloyati
Fayziyeva Gulnora Usmonovna - Kasbi tumanidagi “Xoʻjaqulov Bekjon” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Qashqadaryo viloyati
Xaitov Aktam Axmadovich - Oʻzbekiston fermer, dehqon xoʻjaliklari va tomorqa yer egalari Kengashi raisi
Xakimov Baxtiyor Ibragimovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi
Xakimov Botirali Joʻrabayevich - mehnat faxriysi, Namangan viloyati
Xatamov Abdinabi Uralovich - “Oʻzbekkoʻmir” aksiyadorlik jamiyatining “Angren koʻmir koni” filiali togʻ-kon uchastkasi ekskavator mashinisti, Toshkent viloyati
Shimbergenov Murat Adilbayevich - Nukus shahridagi “Kardar ishlab chiqarish mahsulotlari” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
“Doʻstlik” ordeni bilan
Abdullayev Ulugbek Taxirovich - Oʻzbekiston Respublikasi “Hunarmand” uyushmasi raisi
Abubakirov Maxsetbay Kenesbayevich - Moʻynoq tumanidagi “Madeli” ovul fuqarolar yigʻini raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Agzamxodjayev Alisher Anvarovich - Oʻzbekiston Respublikasining Turkiyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Adilov Davronjon Kabildjanovich - Yunusobod tumanidagi “Gold Step Invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining qurilish boʻyicha oʻrinbosari, Toshkent shahri
Alimov Sherzod Gayratovich - Angor tumanidagi “Angor Surxon gʻururi” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Surxondaryo viloyati
Ahrorov Zayniddin Xudoyqulovich - Urgut tumanidagi “Urgut tekstil shifer” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Samarqand viloyati
Barnoyev Hamro Chulmurodovich - Mirishkor tumanidagi “Usmon Yusupov agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati kombaynchisi, Qashqadaryo viloyati
Bobomuradov Saloxiddin - Samarqand shahridagi “Samarqand Tian Zhu Silk Worm” qoʻshma korxonasi taʼsischisi, Samarqand viloyati
Boʻronov Ulugbek Mannanovich - Zomin tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi rahbari, Jizzax viloyati
Vafayev Shuxrat Abdusharifovich - Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar va tashqi savdo vazirining oʻrinbosari
Vaxabov Davron Abdujalalovich - Shahrisabz shahridagi “Oq saroy klaster” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Qashqadaryo viloyati
Vorobyev Nikolay Tarasovich - “Oʻzbekgeofizika” aksiyadorlik jamiyatining “Ustyurt geofizika ekspeditsiyasi” filiali “Shimoliy Oʻzbekiston” kon geofizika partiyasi mashinisti, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Gafurov Umar Xasanovich - Sirdaryo tumanidagi “Temur Med Farm” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati
Jamoldinov Avazbek Akbarovich - Ulugʻnor tumanidagi “Andijon broyler” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati
Ibragimov Murat Lekimovich - “Interstaller group” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh dizayneri, Toshkent shahri
Iminov Odiljon Karimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Byudjet va iqtisodiy islohotlar masalalari qoʻmitasi raisi oʻrinbosari
Ismailova Nasibaxon Turgunbayevna - “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasi boshligʻining birinchi oʻrinbosari
Ismatullayev Dilshod Xayrullayevich - Chust tumanidagi “Chust tekstil” xususiy korxonasi direktori, Namangan viloyati
Ishnazarov Beknazar - Termiz shahridagi “Termiz tezkor qurilish” ixtisoslashtirilgan qurilish-taʼmirlash korxonasi muhandisi, Surxondaryo viloyati
Qodirov Botirjon Muxammadqodir oʻgʻli - Boʻston tumanidagi “Sayyora favvorasi” xususiy korxonasi taʼsischisi, Andijon viloyati
Li Sergey Dmitriyevich - Gurlan tumani telekommunikatsiya bogʻlamasi muhandisi, Xorazm viloyati
Magametova Gulshaira Islamovna - “OʻzshaharsozlikLITI” davlat unitar korxonasining bino va inshootlar qurilishi yoʻnalishi boʻyicha instituti bosh arxitektori
Mamatov Vaxid Maxsudovich - “Bektemir metall konstruksiyalari” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri
Mirtazobekov Asalbek Xomidovich - Soʻx tumanidagi “Asalobod” xususiy korxonasi rahbari, Fargʻona viloyati
Molodsova Raxilya Akbaraliyevna - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining 2-mis boyitish fabrikasi kran mashinisti, Toshkent viloyati
Muxamednazarov Lutfulla Xaknazarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Suv xoʻjaligi vazirligining Axborot-tahlil va resurs markazi boʻlim boshligʻi
Muxitdinov Erkin Madorbekovich - Oʻzbekiston Respublikasi bandlik va mehnat munosabatlari vazirining birinchi oʻrinbosari
Rasulev Xodjiakbar Abduraximovich - mehnat faxriysi, Toshkent shahri
Rafikov Suxrob Abdugafarovich - Samarqand viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi
Raxmatov Olim Bobomurodovich - Buxoro viloyati turkman milliy madaniy markazi raisi
Salamov Farxod Islomovich - Oʻzbekiston Respublikasi aksiyadorlik tijorat Xalq banki boshqaruvi raisi
Salatdinov Baxit Tajetdinovich - Nukus shahridagi “Baxit Miratdin qurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Sarimsakov Taxir Mulaxanovich - Namangan shahridagi “Degrez qurilish savdo sanoat servis” xususiy korxonasi muhandisi, Namangan viloyati
Sattarov Utkur Xamidovich - Oʻzbekiston tumanidagi “Sohibkor Togʻay” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Fargʻona viloyati
Seydanov Kaldibek - Respublika qozoq milliy madaniy markazining oqsoqollar kengashi raisi
Sobirov Samatjon Nabijonovich - Chust tumanidagi “Nabi Sobir” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Namangan viloyati
Sultanov Dilshod Shuxratovich - Oʻzbekiston Respublikasi moliya vazirining oʻrinbosari
Sultanov Ibroxim Ashiraliyevich - Qoʻshtepa tumanidagi “Ismoiljon gilamlari” xususiy ishlab chiqarish korxonasi rahbari, Fargʻona viloyati
Tajetdinov Aybek Altinbekovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari – iqtisodiy taraqqiyot va kambagʻallikni qisqartirish vaziri
Toxirov Raxmatillo - Vobkent tumanidagi “201-xoʻjaliklararo koʻchma mexanizatsiyalashgan kolonna” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati
Tursunov Asadjon Akbarovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyatining uchuvchilar xizmati departamenti “Boing-787” havo kemasi komandiri
Tursunova Saboat Akramovna - Peshku tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Buxoro viloyati
Fayzullayev Zafar Djarullayevich - Bekobod shahar hokimi, Toshkent viloyati
Filatova Olga Petrovna - “Universal Mobile Systems” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining texnika va axborot texnologiyalari boʻyicha oʻrinbosari
Xaydarov Ilxom Utkurovich - Oʻzbekiston toʻqimachilik va tikuv-trikotaj korxonalari uyushmasi raisi
Xalilov Muxtar Ismailovich - Andijon shahridagi “Xon” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Andijon viloyati
Xalimova Sagadat Esambayevna - Zafarobod tumanidagi “Bogʻ boshi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati
Xamrayeva Lola Adilovna - “Oʻzbekiston metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining mexanika taʼmirlash sexi kran mashinisti, Toshkent viloyati
Xolmurodov Baxtiyor Ochilovich - “Navoiy kon-metallurgiya kombinati” davlat korxonasining texnik nazorat xizmati boshligʻi, Navoiy viloyati
Sherjanov Raimboy - Oʻzbekiston agrosanoat majmui xodimlari kasaba uyushmasining Yangibozor tumani Kengashi raisi, Xorazm viloyati
Yunusov Saloxiddin Taxirovich - Fargʻona tumanidagi “Ekokerama” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Fargʻona viloyati
Yarkulova Yulduzxon Gazimovna - Karmana tumanidagi “Vohid Muso” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati
“Sodiq xizmatlari uchun” medali bilan
Abdullayev Nurali Yusufaliyevich - Pop tumanidagi “Kafolat invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Namangan viloyati
Abidov Sherzod Abdusamatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi kotibiyat mudiri
Adilov Jambul Agitayevich - Taxtakoʻpir tumani hokimi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Amanov Maxmudjon Eshbekovich - Mirzaobod tumanidagi “Navroʻz” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Sirdaryo viloyati
Asadov Botirjon Zakirovich - Oʻzbekiston Respublikasining Rossiya Federatsiyasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Atadjanov Timur Atabayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Axmedov Rustam Sanginovich - “Sergeli maxsustrans” avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri
Baqoyev Mahmud Uzoqovich - “Buxoro neftni qayta ishlash zavodi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining kompressor qurilmasi mashinisti, Buxoro viloyati
Berdibayev Xamdam Kurbanbayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boʻlim mudiri
Boyigitov Yoʻlchiboy Oʻrinboyevich - Yozyovon tumani hokimi, Fargʻona viloyati
Boykarayev Asrol Ruziyevich - Koson tumani hokimi, Qashqadaryo viloyati
Buriyev Rustam Yodikovich - “Ravshan Yodik Production” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri
Vafayev Ulugbek Nazarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qoʻmitasi aʼzosi
Gapporov Xayrillo Lutpillayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Ekologiya va atrof muhitni muhofaza qilish masalalari qoʻmitasi aʼzosi
Gordeyev Sergey Nikolayevich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi Jaqsimuratov
Sharyar Duysenbayevich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Suv xoʻjaligi vazirligining irrigatsiya tizimlari va gidrotexnik inshootlardan foydalanish boʻlimi boshligʻi
Jumanazarov Ulugʻbek Rajabovich - Tarvuz-qovun yetishtiruvchilari Qashqadaryo viloyati assotsiatsiyasi raisi
Zaynidinov Olimjan Mamadjanovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining Termiz lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Surxondaryo viloyati
Zaripov Botir Komilovich - “Oʻzsanoatqurilishmateriallari” uyushmasi boshqaruvi raisi
Israilov Ismail Irkinovich - “Development and Marketing Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktorining oʻrinbosari, Toshkent shahri
Istamov Maxmud Shuxratovich - Oʻzbekiston Respublikasi Markaziy saylov komissiyasi raisining oʻrinbosari
Karimov Xamit Isakovich - Pop tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish boʻlimi uchastka mudiri, Namangan viloyati
Kasimov Nabijon Sadikdjanovich - Oʻzbekiston Respublikasining Germaniyadagi Favqulodda va Muxtor Elchisi
Komilov Isroiljon Gafurovich - Boʻston tumanidagi “Ziyo-2002” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati
Qarshiboyev Murtaza Mamatkulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Qosimov Fayzullajon Saʼdullayevich - Fargʻona viloyati hokimining yoshlar siyosati, ijtimoiy rivojlantirish va maʼnaviy-maʼrifiy ishlar boʻyicha oʻrinbosari
Latipov Marat Azatovich - “Uzbekistan Airways” aksiyadorlik jamiyatining “Uzbekistan Airways Technics” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori oʻrinbosari
Marasulov Farxad Sadikjanovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining masʼul xodimi
Mahatov Murodullo Sulaymanovich - Baxmal tumanidagi “Olis togʻlar” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati
Mirdadayev Sayfidin Mirabdullayevich - “Oʻzbektelekom” aksiyadorlik kompaniyasining Namangan filiali kapital qurilish va taʼmirlash uchastkasi elektromontyori, Namangan viloyati
Mirzakulov Batirjon Kazakbayevich - Sayxunobod tumani hokimi, Sirdaryo viloyati
Narzullayev Nabibullo Nasrullayevich - Kattaqoʻrgʻon shahridagi “Metal Solution Technologies” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Samarqand viloyati
Nematova Nargiza Isamiddinovna - Olot tumani hokimi, Buxoro viloyati
Nizamov Sayfiddin Faxriddinovich - Toshkent viloyati hokimining turizm va sportni rivojlantirish masalalari boʻyicha oʻrinbosari
Paygʻambarov Abdumutalib Abdubannobovich - Uchkoʻprik tumanidagi “Azizov Akbarali” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Fargʻona viloyati
Pardayev Rustam Ubodullayevich - Surxondaryo viloyati hokimining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari
Raxmanov Kudrat Radjapbayevich - Urganch shahridagi “Jayxun qurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati
Raxmonqulov Akram Baxritdinovich - Jizzax viloyati hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xoʻjalik masalalari boʻyicha oʻrinbosari
Raxmonov Davlat Amonovich - Sardoba tumanidagi chorvador-choʻpon, Sirdaryo viloyati
Rixsitillayev Nuriddin - “Chirchiq-Ohangaron” irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi boʻlim boshligʻi, Toshkent viloyati
Salixov Nozim Melsovich - Navoiy shahridagi “Janubsanoatmontaj” aksiyadorlik jamiyati taʼsischisi, Navoiy viloyati
Salomov Sherali Husenovich - Qorakoʻl tumani hokimi, Buxoro viloyati
Saparbayev Atabek Xudaybergenovich - Beruniy tumani hokimi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Sulaymonov Mirsamat Pulatovich - Parkent tumanidagi “Muhandis plyus loyiha” masʼuliyati cheklangan jamiyati ekskavator mashinisti, Toshkent viloyati
Tamikayev Abdivaxob Ulashbayevich - Zangiota tumani hokimi, Toshkent viloyati
Toychiyev Nusratbek Davrankulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi apparati boshqaruvchisining oʻrinbosari
Tuychiyev Raxatjan Tursinovich - Izboskan tumanidagi “Izboskan shonalari” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Andijon viloyati
Tursunov Abdulla Karabashovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Umarov Anvar Xusnutdinovich - Toshkent shahar hokimligi bosh mutaxassisi
Umurzaqov Maxmudjon Raximovich - Xorazm viloyati hokimining jamoat va diniy tashkilotlar bilan aloqalar boʻyicha oʻrinbosari
Urinov Shuxratjon Bekmaxmatovich - Termiz tumani hokimi, Surxondaryo viloyati
Xudayberdiyev Shunkor Farmonovich - Pastdargʻom tumani hokimi, Samarqand viloyati
Xudoyarova Gulshana Berdinazarovna - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fan, taʼlim, madaniyat va sport masalalari qoʻmitasi aʼzosi
Xuramov Yarash Turayevich - Jarqoʻrgʻon tumanidagi “Agromashtaʼmirqurilish” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati
Choʻlliyev Shuxrat Askarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Sud-huquq masalalari va korrupsiyaga qarshi kurashish qoʻmitasi raisi oʻrinbosari
Shakirov Xotambek Anvarovich - Toshkent shahar hokimining birinchi oʻrinbosari
Yuldashev Faxriddin Turakulovich - Yakkasaroy tumanidagi “Nano Lizing kompaniyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Toshkent shahri
Yunusov Isroil Talipdjanovich - Olmazor tumanidagi “Maks Import Servis” masʼuliyati cheklangan jamiyati taʼsischisi, Toshkent shahri
“Sogʻlom turmush” medali bilan
Asrayev Buronboy Matkobulovich - Yangiqoʻrgʻon tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Namangan viloyati
Berdaliyeva Danagul Safarbayevna - Respublika Maʼnaviyat va maʼrifat markazi Konimex tumani boʻlinmasi rahbari, Navoiy viloyati
Karimov Orif Jurakulovich - Karmana tumanidagi “Muhabbat bogʻi” xususiy korxonasi rahbari, Navoiy viloyati
Najimova Xalalbi - Angren shahridagi “Obliq” mahalla fuqarolar yigʻini raisi, Toshkent viloyati
Toʻrayeva Zarifaxon Qodirjonovna - Oltinkoʻl tumanidagi “Gulbogʻ ittifoq” mahalla fuqarolar yigʻini raisining oila, xotin-qizlar va ijtimoiy-maʼnaviy masalalar boʻyicha oʻrinbosari, Andijon viloyati
Usmonova Munavar Sunʼatovna - Oqdaryo tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Samarqand viloyati
Uteniyazov Kurbanbay Imangaliyevich - Nukus shahridagi “Kurbanbay kommunal servis” xususiy uy-joy mulkdorlari shirkati raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Xodjametov Xojabay Seytimbetovich - Qoraqalpogʻiston Respublikasi Ekologiya va atrof-muhitni muhofaza qilish qoʻmitasi Boʻzatov tumani inspeksiyasi boshligʻi
Xolliyeva Shohida Boymatovna - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining xalqaro yoshlar oromgohi direktori, Surxondaryo viloyati
“Kelajak bunyodkori” medali bilan
Abdixomidova Dilnoza Nuriddin qizi - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Navoiy viloyati boshqarmasi yosh oilalar va xotin-qizlar bilan ishlash boʻyicha bosh mutaxassisi
Baxromov Fazliddin Faxriddin oʻgʻli - “Super Vision” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent shahri
Jolimbetova Sarbinaz Barlikbayevna - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Chimboy tumani boʻlimi raisi oʻrinbosari, “Kamalak” bolalar tashkiloti raisi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Zuxurov Botirjon Djumayevich - Guliston shahridagi “Neo Cotton” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Sirdaryo viloyati
Karaboyev Islom Maxsudovich - Oʻzbekiston Milliy teleradiokompaniyasining “Oʻzbekiston 24” telekanali boʻlim katta muharriri
Madrimov Ixtiyor Baxtiyor oʻgʻli - Oʻzbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligining Yangiariq tumani boʻlimi besh tashabbus va boshlangʻich tashkilotlar bilan ishlash boʻyicha bosh mutaxassisi, Xorazm viloyati
Norboyev Bahrom Normurod oʻgʻli - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn institutining haykaltaroshlik mutaxassisligi boʻyicha magistranti
Olimov Jaxongirxon Ubaydulloxon oʻgʻli - “Sevimli” telekanalining “Zamon” axborot-tahliliy dasturi bosh muharriri
Rasulov Aʼzamxoʻja Talʼat oʻgʻli - “Robot Service” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri
Raximov Bobur Kamolovich - “Smart Chain” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri
Toʻrayev Ulugʻbek Mamarajabovich - Bulungʻur tumanidagi “Meʼmor” xususiy firmasi rahbari, Samarqand viloyati
Yun Yevgeniya Arkadevna - “Pravda Vostoka” gazetasi muxbiri
Yakubov Abdulaziz Obidjon oʻgʻli - Andijon shahridagi “Robo Code” robototexnika va dasturlash maktabi direktori, Andijon viloyati
“Jasorat” medali bilan
Abdrimov Saparboy Babajanovich - “Hunarmand” uyushmasining Qoʻshkoʻpir tumani boʻlimi aʼzosi, duradgor, Xorazm viloyati
Abdullayeva Nasiba Muxammadi qizi - Qumqoʻrgʻon tumanidagi hunarmand-toʻquvchi, Surxondaryo viloyati
Aripov Raxmat Maxamadjanovich - Sergeli tumanidagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Toshkent shahri
Artikov Tulkinjon Uktamovich - Kattaqoʻrgʻon shahridagi poyabzal taʼmirlash ustasi, Samarqand viloyati
Jabborov Dilmurod Abduqayimovich - Piskent tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Toshkent viloyati
Jakbarov Umidjon Gulomjonovich - Namangan tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Namangan viloyati
Isroilova Sevara Maʼmurovna - Beshariq tumanidagi “Madad qoʻllari” unitar korxonasi rahbari, Fargʻona viloyati
Matmuratov Ravshanbek Baxtiyarovich - Amudaryo tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Narzullayeva Barno Abduvait qizi - “Hunarmand” uyushmasining Jizzax viloyati boʻlimi aʼzosi
Tojibayev Abduraxim Ergashevich - Jalaquduq tumanidagi maishiy texnika taʼmirlash ustasi, Andijon viloyati
Umurzakova Rano Norkulovna - Sardoba tumanidagi hunarmand-kashtadoʻz, Sirdaryo viloyati
Faraxutdinova Veronika Leonidovna - Gʻuzor tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Qashqadaryo viloyati
Xolmatov Ilxom Beknazarovich - Navbahor tumanidagi “Tohirbek sayqali” fermer xoʻjaligi mexanizatori, Navoiy viloyati
Sharopova Dilorom Ibroximovna - Romitan tumanidagi hunarmand-tikuvchi, Buxoro viloyati
“Shuhrat” medali bilan
(100 yoshdan oshganlar)
Amanova Narjan - Boyovut tumani, Sirdaryo viloyati
Asamov Ziyavitdin - Uchtepa tumani, Toshkent shahri
Bekanova Katcha - Amudaryo tumani, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Neʼmatov Akram - Jondor tumani, Buxoro viloyati
Nuraliyev Azamali - Pop tumani, Namangan viloyati
Omonova Nargul - Nurota tumani, Navoiy viloyati
Raximova Yakut - Hazorasp tumani, Xorazm viloyati
Usmonova Xijol - Parkent tumani, Toshkent viloyati
Xayitova Saodat - Oltinkoʻl tumani, Andijon viloyati
Xolmurzayeva Suluvoy Jabbarovna - Paxtakor tumani, Jizzax viloyati
Choriyeva Soyip - Sherobod tumani, Surxondaryo viloyati
Chumbayev Gappar - Bulungʻur tumani, Samarqand viloyati
Yuldasheva Dilaram - Kasbi tumani, Qashqadaryo viloyati
Yusupova Salima - Oltiariq tumani, Fargʻona viloyati
“Shuhrat” medali bilan
Abdullayev Abdurasul Neʼmatovich - Oʻzbekiston Respublikasi Veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish davlat qoʻmitasi raisining oʻrinbosari – “Oʻzbekchorvanasl” agentligi bosh direktori
Abdurayimov Jasurbek Odilovich - Baliqchi tumani hokimi, Andijon viloyati
Agzamov Kamoliddin Raimovich - Andijon tumanidagi “Andijan Silk.Co” qoʻshma korxonasi direktori, Andijon viloyati
Adizov Fatullo Narzulloyevich - Buxoro tumanidagi “47-xoʻjaliklararo koʻchma mexanizatsiyalashgan kolonna” masʼuliyati cheklangan jamiyati duradgori, Buxoro viloyati
Azizbekov Rustam Saydullayevich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining rux zavodi kuydirish sexi kuydiruvchisi, Toshkent viloyati
Azimov Vahob Gʻaniyevich - “Farhod gidro elektr stansiyasi” unitar korxonasining elektrmashinalar sexi elektr chilangari, Sirdaryo viloyati
Akbarov Kudrat Ismatovich - “DSK BINOKOR” masʼuliyati cheklangan jamiyatining direktori, Toshkent shahri
Akkiyev Shuhratjon Jumayevich - Olot tumanidagi “Jumageldi” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Buxoro viloyati
Aksenov Oleg Aleksandrovich - “Elektromagnit moslashuv markazi” davlat unitar korxonasining Fargʻona viloyati elektromagnit moslashuv xizmati muhandisi
Aliyeva Elvira Ismailovna - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi
Allamova Muborak Rozimovna - Beruniy tumanidagi “Beruniy textile invest” masʼuliyati cheklangan jamiyati dastgoh operatori, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Axmadaliyev Abdulaziz Botiraliyevich - Mirzachoʻl tumanidagi “Mirzachoʻl teks” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati
Axmedov Aziz Toshpoʻlatovich - Navbahor tumanidagi “Qir ariq” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati
Ashiraxunov Doniyor Abilkasimovich - Namangan shahridagi “OʻzChasis” qoʻshma korxonasining ishlab chiqarish boʻlimi texnologi, Namangan viloyati
Ashurov Oybek Rasulberdiyevich - Marhamat tumanidagi “Vodiy hamkor agrofirma” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Andijon viloyati
Babayarov Erkin Tursunmuradovich - Chinoz tumanidagi “Erkin qurilish baraka” xususiy korxonasi rahbari, Toshkent viloyati
Baratova Muxayyo Safarovna - Baxmal tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, kashtachilik-soʻzana ustasi, Jizzax viloyati
Begmatov Axmat Ruzbayevich - Qarshi shahri obodonlashtirish boshqarmasining maxsus avtotransport haydovchisi, Qashqadaryo viloyati
Bekmurzayev Farrux Xusenovich - Qorovulbozor tumanidagi “Qorovulbozor nur obod” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati
Bobojonov Dilshod Maxmudovich - Buxoro shahridagi “Kamalak Shabnam teks” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati
Boyturayev Ganisher Norbutayevich - Xovos tumanidagi “Xovos agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati mexanizatori, Sirdaryo viloyati
Vapayev Aleksandr Madrimovich - “Qaramazi-Qilichboy” irrigatsiya tizimlari boshqarmasi ekskavator mashinisti, Xorazm viloyati
Gʻafurov Rustam Abdirasulovich - Qamashi tumani hokimining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari, Qashqadaryo viloyati
Gaffarova Malika Mamatovna - Termiz shahri obodonlashtirish boshqarmasi farroshi, Surxondaryo viloyati
Gulyamov Saidbobur Saidimuratovich - “Toshkent nastarin gullari” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri
Dadaboyev Abdugaffor Toshnazarovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “1-energomontaj poyezdi” unitar korxonasi elektromontyori
Daniyarov Tashpulat Mamadiyevich - “Surxon parmalash ishlari” aksiyadorlik jamiyati parmalovchisi, Surxondaryo viloyati
Durmatova Feruza Raxmatovna - “Navoiyazot” aksiyadorlik jamiyatining organika sintezi va nitron tolasi ishlab chiqarish sexi apparatchisi, Navoiy viloyati
Jabborov Botir Shukurovich - Narpay tumani hokimi, Samarqand viloyati
Jumabayev Utkir Karimovich - “UzAuto Motors” aksiyadorlik jamiyatining Xorazm viloyati filiali ishlab chiqarish boʻlimi sex boshligʻi
Joʻrayev Qodirjon Rustamjonovich - Uychi tumanidagi “Bunyodkor Mubosher” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Namangan viloyati
Joʻrayev Nizomiddin Ibrayevich - “Olmaliq kon-metallurgiya kombinati” aksiyadorlik jamiyatining mis eritish zavodi metallurgiya sexi erituvchisi, Toshkent viloyati
Ikromova Barnoxon Toxirovna - Quva tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Fargʻona viloyati
Imamov Avaz Abdiyevich - Shofirkon tumani yoʻllardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Buxoro viloyati
Iskandarov Baxrom Karimovich - “Yangi Angren issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining 2-qozon turbina sexi mashinisti, Toshkent viloyati
Ismoilov Serobidin Poziljonovich - Izboskan tumani hokimi, Andijon viloyati
Kalandarov Davron Narimovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi boshqarma boshligʻi
Karimov Moxir Maʼrifovich - Oʻzbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi bosh mutaxassisi
Kurbanov Otabek Xasanovich - Yangibozor tumanidagi “Xorazm faxri” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Xorazm viloyati
Qoʻzimurodov Ikromjon Joʻrayevich - Sherobod tumanidagi “Sherobod agroservis MTP” masʼuliyati cheklangan jamiyati kombaynchisi, Surxondaryo viloyati
Mardonov Ulugʻbek Amirqulovich - “Dehqonobod kaliy zavodi” aksiyadorlik jamiyatining togʻ-kon majmuasi lahim oʻtish kombayni mashinisti, Qashqadaryo viloyati
Matkarimova Tajibike Allambergenovna - Xoʻjayli tumanidagi “Yashil tabiat bio markazi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Matyaqubov Baxtiyor Ibraximovich - Bogʻot tumanidagi “Baxt harakat mevasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati
Misirov Xolik Jabborovich - “Koʻprikqurilish” tresti unitar korxonasining 67-koʻprikqurilish otryadi yetakchi muhandis-mexanigi, Toshkent shahri
Mustanov Abdivalijon Saidovich - Forish tumani hokimi, Jizzax viloyati
Muftillayev Dilshod Abdillayevich - Qarshi shahridagi “Premium Capital Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati
Muxiddinov Nizomiddin Erkinovich - “12-trest” aksiyadorlik jamiyatining 1-maxsus boshqarmasi duradgori, Toshkent shahri
Nabijanov Elyorbek Zakirovich - Qoʻrgʻontepa tumanidagi “Khantex Group” masʼuliyati cheklangan jamiyati kuzatuv kengashi raisi, Andijon viloyati
Najmiddinov Abdurazzoq - mehnat faxriysi, Sirdaryo viloyati
Nazarov Sirojiddin Kushkarovich - Mirzachoʻl tumanidagi “Mirzachoʻl tikuvchilik majmuasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati
Nazirov Alisher Nosirovich - “Hunarmand” uyushmasining Rishton tumani boʻlimi aʼzosi, usta-kulol, Fargʻona viloyati
Nizamov Avazbek Sabirovich - Andijon tumanidagi “Zamin Bio Health” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Andijon viloyati
Okilov Maksud Maxmudovich - “Jizzax akkumulyator zavodi” aksiyadorlik jamiyatining sex ustasi, Jizzax viloyati
Olloyorov Mansurbek Polvonzoda - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Radjapova Umida Atabayevna - Urganch pochta aloqasi bogʻlamasi boʻlim boshligʻi, Xorazm viloyati
Rajapov Oʻktam Eshmuminovich - Termiz shahridagi “Avto servis xizmati” masʼuliyati cheklangan jamiyati kran mashinisti, Surxondaryo viloyati
Raximov Kuvondik Kudratovich - “Koson neft-gaz qidiruv ekspeditsiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyatining Gʻuzor filiali parmalovchisi, Qashqadaryo viloyati
Sabirov Kamiljan Erkinovich - Sirdaryo viloyati hokimining qishloq va suv xoʻjaligi masalalari boʻyicha oʻrinbosari
Sattarov Xajimaxammad Xudayberdiyevich - “Shoʻroʻzak-Sirdaryo” irrigatsiya tizimi boshqarmasining Oʻng tarmoq kanali muhandis-gidrotexnigi, Sirdaryo viloyati
Safiullin Shamil Gabbazovich - “Bektemir metall konstruksiyalari” masʼuliyati cheklangan jamiyatining metall konstruksiyalar sexi boshligʻi, Toshkent shahri
Safiullina Elina Rustamovna - Tashqi iqtisodiy faoliyat Milliy bankining Toshkent shahar bosh boshqarmasi xizmat koʻrsatish sifati boʻyicha korporativ boshqaruvchisi
Serenkov Stanislav Sergeyevich - Yunusobod tumanidagi “Kolorpak” masʼuliyati cheklangan jamiyati bosh direktorining oʻrinbosari, Toshkent shahri
Sultanov Azamjon Maxmudovich - Pop tumani hokimi, Namangan viloyati
Tairov Sulton Maʼmurovich - Toshkent shahar hokimligi Ishlar boshqarmasi boshligʻi
Toshpulatov Ixtiyor Baxtiyorovich - Sharof Rashidov tumanidagi “Abduvohid qurilish taʼmir” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati
Toshtemirov Olimjon Kushbakovich - Zarbdor tumanidagi “Yutuq maydoni” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Jizzax viloyati
Tulanbayev Sharif Maripxonovich - “Koʻprikqurilish” tresti unitar korxonasining 13-koʻprikqurilish otryadi kran mashinisti, Toshkent shahri
Toʻrayev Abdijalil Tursunovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Turdimatov Nodir Mirzapulatovich - “Revochain Technology” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent shahri
Oʻlmasova Eʼzosxon Mamasoliyevna - Furqat tumanidagi “Furqat agropilla” masʼuliyati cheklangan jamiyati agronomi, Fargʻona viloyati
Umarov Faxritdin Samatovich - Karmana tumani hokimi, Navoiy viloyati
Urinov Faxridin Ochilovich - Xatirchi tumanidagi “Orzu” fermer xoʻjaligi boshligʻi, Navoiy viloyati
Xakimov Obid Arzikulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Xidirov Alisher Buriyevich - Oʻzbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasi tasarrufidagi “Kasaba qurilish taʼmir” shoʻba korxonasi direktori
Xodjiyev Kobuljon Mirobidovich - “Oʻzbekiston temir yoʻllari” aksiyadorlik jamiyatining “Toshkent metropoliteni” unitar korxonasi yoʻl va tunnel inshootlari xizmati katta ustasi, Toshkent shahri
Xolnazarov Shavkat Kaxramonovich - Navoiy shahridagi “Ishonch gilam” masʼuliyati cheklangan jamiyati direktori, Navoiy viloyati
Hamdamov Narzillo Namozovich - Buxoro viloyati hokimining sanoatni rivojlantirish, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xoʻjalik masalalari boʻyicha oʻrinbosari
Shadiyev Ulmas Naimovich - “Samarqand avtomobil zavodi” qoʻshma korxonasining ishlab chiqarish majmuasi sex ustasi, Samarqand viloyati
Sharipov Bayram Xayriyevich - “Oʻzgeoburgʻuneftgaz” aksiyadorlik jamiyatining “Olot neft va gaz qidiruv ekspeditsiyasi” masʼuliyati cheklangan jamiyati parmalash ustasi, Buxoro viloyati
Shirinov Djaxongir Djabbarovich - Oʻzbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qoʻmitasi raisi
Ergashev Muzaffar Abdurasulovich - Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasining masʼul xodimi
Yusupov Timur Damirovich - Ohangaron tumanidagi “Building Innovation” masʼuliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati
Yakubov Murod Avadovich - “Oʻzbekneftgaz” aksiyadorlik jamiyatining Ustyurt gaz qazib chiqarish boshqarmasi uchastka boshligʻi, Qoraqalpogʻiston Respublikasi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev