Xitoy kompaniyasi Toshkentda yangi metro liniyalarini qurishga qiziqish bildirdi
Xitoy tomoni Toshkent metropolitenining mavjud yoʻnalishlarini rekonstruksiya qilish hamda yangi liniyalar qurilishida ishtirok etishga qiziqish bildirdi.
Milliy statistika qoʻmitasi maʼlumotlariga koʻra, 2025-yilning 1-yanvar holatiga Oʻzbekiston Respublikasida jami 10 244 241 ta oilalar mavjud.
Madaniyat vaziri Ozodbek Nazarbekovning yoshlarga Kokand University xususiy universitetining Andijon shahridagi filialida oʻqishni tavsiya qilgan videosidagi chiqishiga izoh berild...
Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining tegishli buyrugʻi bilan oliy taʼlim tashkilotlari va akademik litseylarda yangi 2025/2026-oʻquv yilini boshlash sanalari tasdiqlandi.
Abduvoxidov Xusan Boʻltakovich Paxtakor tumani hokimi vazifasini bajaruvchisi etib tayinlandi.
BMT agentliklari va gumanitar tashkilotning qo'shma bayonotiga ko'ra, G'azo sektorida ilk bor halokatli ocharchilik holati e'lon qilindi.
Dam olish kunlari Oʻzbekiston hududi boʻyicha havo biroz bulutli, baʼzi joylarda oʻzgaruvchan boʻladi, yogʻingarchilik kutilmaydi.
22-avgust kuni ertalab AQShning SpaceX koinot kompaniyasi Falcon 9 raketasini muvaffaqiyatli uchirdi, u AQSh Koinot kuchlari (USSF) buyrug'i bilan Boeing X-37B maxfiy orbital samol...
Tergov harakatlari doirasida ularning jinoiy sheriklari shaxsiga aniqlik kiritish boʻyicha chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
AQSH poytaxti meri Miriyel Bauzer mamlakatimiz mustaqilligining 34-yilligi munosabati bilan 1-sentyabr sanasini Vashingtonda «Oʻzbekiston Respublikasi Mustaqilligining 34-yilligi k...
Ashurov Asilbek Raxmonovichni Sharof Rashidov tumani hokimi lavozimiga tayinlandi.