Ўзбекистон май ойида Тожикистондан қанча электр энергияси импорт қилгани маълум бўлди
«Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» АЖ ахборот хизмати хабар беришича, 2021 йил май ойида Тожикистондан 197,4 млн. кВт соат электр энергияси импорт қилинди.
“Тошкент давлат юридик университети қошидаги академик лицейнинг битирувчилари Тошкент давлат юридик университетига якка тартибда суҳбат ўтказиш орқали ўқишга қабул қилиш тартиби тў...
Бу ҳақда Миллий матбуот марказида “Тошшаҳартрансхизмат” АЖ томонидан ўтказилган матбуот анжуманида маълум қилинди.
Ҳукумат қарори (359-сон, 10.06.2021 й.) билан Тошкент давлат юридик университетида кредит-модуль тизимида ўқув жараёнини ташкил этиш тартиби тўғрисидаги низом тасдиқланди
Академик В. Воҳидов номидаги республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт марказининг малакали мутахассислари самарқандлик шифокорлар билан биргаликда вилоят кўп тар...
Наманган вилояти ҳокими Шавкат Абдураззоқов бошчилигидаги делегация кеча амалий ташриф билан Қирғизистоннинг Жалолобод вилоятига борди, деб хабар бермоқда «Дунё» АА.
Бу ҳақда АОКАда ўтказилган матбуот анжуманида Давлат солиқ қўмитаси бошқарма бошлиғи ўринбосари Комил Сайидов маълум қилди.
Айни дамда Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев расмий ташриф билан Тожикистон Республикасида бўлиб турибди.
Халқ таълими вазирлиги ва Осиё тараққиёт банки (ОТБ) ўртасида 100 млн АҚШ долларлик лойиҳани амалга ошириш тўғрисида меморандум имзоланди.
Тожикистон ва Ўзбекистон ўртасидаги ҳар томонлама стратегик шерикликни ривожлантириш учун мислсиз имкониятлар эшиги очилмоқда