ИИВ Академияси тингловчиси Сирдарё вилояти ИИБ бошлиғи бўлди
Подполковник Фаррух Убайдуллаевич Ҳайдаров Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғи лавозимига тайинланди.
АҚШ Давлат котиби Марко Рубио Украинадаги можарони ҳал қилиш бўйича А ва Б режасини эълон қилди. Бу ҳақда у CBS телеканалига берган интервюсида айтди.
2025 йил 1 июлдан бошлаб 86 турдаги қуйидаги товарларга экспорт божхона божлари жорий этилди ва уларнинг ставкалари тасдиқланди.
Пойтахтимиздаги “Universal Horses Stable” мажмуасида от спортининг конкур йўналиши бўйича “Uzbekistan Global Tour” мусобақасининг навбатдаги босқичи бўлиб ўтди.
Аёл ва қизларни шаҳвоний мақсадда Ўзбекистон ташқарисига олиб чиқмоқчи бўлган 8 нафар шахс далилий ашёлар билан ушланди.
Сербиянинг Ниш шаҳрида бокс бўйича аёллар ўртасидаги жаҳон чемпионати ўз якунига етди.
Юсупов Бахтияр Абдуллаевич – Қорақалпоғистон Республикаси Сув хўжалиги вазири лавозимига тайинланди.
Жиноий гуруҳда икки нафар ташкилотчи ҳамда 20га яқин операторлар фаолият юритган. Гумонланувчилардан 15 мингдан ортиқ фуқароларнинг абонент рақамлари, шахсга доир маълумотлари бўлг...
100 дан ортиқ одам жароҳатланди.
Тошкент шаҳри ҳокимлиги тез орада 2024–2025 йиллар учун иситиш мавсумини ёпиш ҳақида қарор қабул қилади.
Бош прокурорнинг буйруғига асосан адлия катта маслаҳатчиси Муллажанов Абдукахор Файзуллоевич Навоий вилояти прокурори лавозимига тайинланди.
Дастлабки маълумотга кўра, ҳаракатланиб кетаётган юк машинаси ҳайдовчиси ухлаб қолиши оқибатида қарама-қарши йўналишга чиқиб кетган.