O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz bir yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

    Hujjatlar 29 Avgust 2022 9337

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining farmoni

    Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, Yangi O‘zbekistonni barpo etish yo‘lida amalga oshirilayotgan islohotlarga qo‘shgan munosib hissasi, o‘zining yorqin iste’dodi, keng qamrovli ijodiy, ilmiy-amaliy faoliyati bilan xalqimiz ma’naviyatini yuksaltirish, mamlakatimizda ilm-fan, ta’lim, sport, madaniyat va san’at sohalarini rivojlantirish, yoshlarimizni ona yurtga cheksiz muhabbat va sadoqat, umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash yo‘lidagi samarali xizmatlari hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar bilan taqdirlansin:

    «O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi» faxriy unvoni bilan

    Xalmuradov Rustam Ibragimovich - Samarqand davlat universiteti rektori

    Egamberdiyev Shuxrat Abdumannapovich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Astronomiya instituti direktori

    «O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi» faxriy unvoni bilan

    Anvarov Ismoil Boyqulovich - Bandixon tumanidagi 17-bolalar musiqa va san’at maktabi o‘qituvchisi, baxshi, Surxondaryo viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi» faxriy unvoni bilan

    Axmadaliyev Fayzullaxan - O‘zbekiston Badiiy akademiyasi akademigi, rassom

    Ismailov Bobir Abduraximovich - Toshkent shahridagi «Caravan Group» mas’uliyati cheklangan jamiyati rassomi

    «O‘zbekiston Respublikasi xalq ustasi» faxriy unvoni bilan

    Inoyatov Djurakul Baxritdinovich - Samarqand shahridagi «Usto» sho‘’ba korxonasi badiiy rahbari, Samarqand viloyati

    Kamalov Shokir Sharifovich - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, temirchi usta, Buxoro viloyati

    Raximov Toxir Axmedovich - «Hunarmand» uyushmasining Nurota tumani bo‘limi a’zosi, toshtarosh-usta, Navoiy viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

    Akbarov Xamidulla Ilyasovich - O‘zbekiston kinoarboblari ijodiy uyushmasi a’zosi, kinoshunos

    Dadabayev Xamidulla Aripovich - Alisher Navoiy nomidagi Toshkent davlat o‘zbek tili va adabiyoti universitetining o‘zbek filologiyasi fakulteti til nazariyasi kafedrasi professori

    Isomov Boxodirjon Sirojiddinovich - Erkin Vohidov nomidagi ijod maktabining adabiyot fani o‘qituvchisi, Farg‘ona viloyati

    Isxakov Mirsadik Mirsultanovich - Toshkent davlat sharqshunoslik universitetining manbashunoslik va tasavvuf germenevtikasi kafedrasi mudiri

    Umurzakov Uktam Pardayevich (marhum) - O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim Kengashi sobiq raisi, Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari institutining sobiq rektori

    Xudayberganov Kamiljon - «Ichan-qal’a» davlat muzey-qo‘riqxonasi ilmiy kotibi, Xorazm viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi» faxriy unvoni bilan

    Mamajonov Tursunali - Farg‘ona tumanidagi «Vodil chinori» xalq dorbozlik jamoasi badiiy rahbari, Farg‘ona viloyati

    Filanovich Margarita Ivanovna - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Milliy arxeologiya markazi yetakchi ilmiy xodimi

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi» faxriy unvoni bilan

    Aripova Tamaraxon O‘ktamovna - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Immunologiya va inson genomikasi instituti direktori

    Zufarov Mirjamol Mirumarovich -Akademik V.Vohidov nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan xirurgiya ilmiy-amaliy tibbiyot markazi direktorining yuqori texnologiyalar bo‘yicha o‘rinbosari

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi» faxriy unvoni bilan

    Kapadze Timur Taxirovich - Futbol bo‘yicha O‘zbekiston olimpiya terma jamoasi va «Olimpik» futbol klubi bosh murabbiysi

    Muminov Vladimir Murzanovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati xodimlari kasaba uyushmasi Kengashining jismoniy tarbiya va sport bo‘limi murabbiysi

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi» faxriy unvoni bilan

    Zabelinskaya Olga Sergeyevna - Sportning qishki va murakkab texnik turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining velosport bo‘limi sportchisi

    Xalqimizning ilmiy-intellektual salohiyati va ma’naviyatini yuksaltirish, ta’lim, sog‘liqni saqlash, madaniyat, adabiyot, san’at, jismoniy tarbiya va sport sohalari hamda ommaviy axborot vositalarini rivojlantirish borasida erishayotgan yuksak natijalari, Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, jamiyatda tinchlik va totuvlik, ijtimoiy-ma’naviy barqarorlikni ta’minlash, yosh avlodni yuksak g‘oyalar ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalashga qo‘shgan ulkan hissasi hamda jamoat ishlaridagi ko‘p yillik samarali ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:

    «El-yurt hurmati» ordeni bilan

    Radjabov Xasan Yunusovich - Yunus Rajabiy uy-muzeyi direktori

    Utaganov Yulbars Xajimatovich - Izboskan tumanidagi «Utaganov Yulbars» oilaviy korxonasi rahbari, Andijon viloyati

    Yusupov Sharofidin Isomidinovich - «Hunarmand» uyushmasining Rishton tumani bo‘limi a’zosi, kulol, Farg‘ona viloyati

    «Fidokorona xizmatlari uchun» ordeni bilan

    Matyakubov Ataxan - Yunus Rajabiy nomidagi O‘zbek milliy musiqa san’ati institutining doston ijrochiligi kafedrasi dotsenti

    «Mehnat shuhrati» ordeni bilan

    Abdullayev Ramazon Bobomurodovich - Boysun tumanidagi 53-umumiy o‘rta ta’lim maktabining boshlang‘ich sinf o‘qituvchisi, Surxondaryo viloyati

    Abdullayev Rustam - O‘zbekiston kompozitorlari va bastakorlari uyushmasi raisi

    Abdullayev Fatxulla Xabibullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Fizika-texnika instituti bosh ilmiy xodimi

    Babayeva Kubara - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kulol, Buxoro viloyati

    Iskandarov Bo‘ri - Kasbi tumanidagi 2-umumiy o‘rta ta’lim maktabining matematika fani o‘qituvchisi, Qashqadaryo viloyati

    Isroilov Barot - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir, Toshkent viloyati

    Niyozov Soyibjon Navruzovich - Toshkent viloyati namunali «Maqom» ansambli xonandasi

    Turayev Isok Latipovich - Qashqadaryo viloyati madaniyat boshqarmasi boshlig‘i

    Umarova Dilorom Kuchkarovna - O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi faxriysi

    Usmanov Aziz Magdaliyevich - «Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti» milliy tadqiqot universitetining texnologik jarayonlar va ishlab chiqarishni avtomatlashtirish va boshqarish kafedrasi professori

    Fayzulayev Saidbaxram - G‘allaorol tumani madaniyat bo‘limiga qarashli «Marjon» folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Jizzax viloyati

    Xatamova Yorkinoy G‘aniyevna - Farg‘ona viloyati musiqali drama teatri aktyori

    Xasanov Baxtiyor Vaxapovich - O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasi huzuridagi «Qatag‘on qurbonlari xotirasi» muzeyi direktori

    «Do‘stlik» ordeni bilan

    Abdukunduzova Valentina Nikolayevna - O‘zbek Milliy akademik drama teatri grim ustaxonasi mudiri

    Abdullayeva Mexrijon Kabirovna - Namangan viloyati musiqali drama teatri aktyori

    Abduraxmanov Sayib - Islom Karimov nomidagi Toshkent davlat texnika universitetining Olmaliq filiali metallurgiya kafedrasi professori

    Azamatova Karima Nabiyevna - Guliston shahar ko‘zi ojizlar madaniyat markazining Brayl yozuvi bo‘yicha to‘garak rahbari, Sirdaryo viloyati

    Ansatbayev Najimatdin - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti Nukus filialining rejissyorlik va aktyorlik mahorati kafedrasi professori

    Astafurova Natalya Konstantinovna - Yangiyer shahridagi «Barkamol avlod» bolalar maktabi direktori, Sirdaryo viloyati

    Beknazarov Turgun Saidovich - Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri solist-vokalisti

    Berdimuratova Alima Karlibayevna - Qoraqalpoq davlat universitetining ijtimoiy fanlar kafedrasi mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Buxaidze Igor Shalvovich - O‘zbekiston davlat musiqali komediya (operetta) teatri aktyori

    Zaynidinov Sirojiddin Savranbekovich - Xalqaro shaxmat akademiyasi murabbiysi

    Kazakov Viktor Timofeyevich - R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabi o‘qituvchisi

    Katayeva Vera Sergeyevna - Qarshi shahar bolalar-o‘smirlar sport maktabining badiiy gimnastika bo‘yicha murabbiysi, Qashqadaryo viloyati

    Kattayev Komilxon Salohiddinovich - Maxdumi A’zam ilmiy-tadqiqot fondi rahbari, Samarqand viloyati

    Kudbiyev Davlatbay - Farg‘ona politexnika institutining buxgalteriya hisobi va audit kafedrasi professori, Farg‘ona viloyati

    Litvinenko Irina Anatolevna - «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasi liboslar bo‘yicha postanovkachi rassomi

    Madraximova Ziyoda Ubaydullayevna - Mukarrama Turg‘unboyeva nomidagi «Bahor» davlat raqs ansambli badiiy rahbari

    Malikov Rashid Karimovich - «O‘zbekfilm» kinokonserni» davlat unitar korxonasi postanovkachi rejissyori

    Mullaxanov Azim Azizovich - «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

    Musabayev Xusan Kasimovich - «Mahalla» teleradiokanalining «Televizion miniatyuralar teatri» aktyori

    Nuratdinova Zamira Kalbayevna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi leprozoriysi bosh shifokori

    Pirmatov Serik - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn institutining amaliy grafika kafedrasi dotsenti

    Prekeshova Anargul Usenovna - Mo‘ynoq tumanidagi 7-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Prjanov Tursunbay Maribjanovich - Muqimiy nomidagi O‘zbekiston davlat musiqali teatri solist-vokalisti

    Samadov Raxmatulla Sunatullayevich - Yunus Rajabiy nomidagi O‘zbek milliy musiqa san’ati institutining maqom cholg‘u ijrochiligi kafedrasi dotsenti

    Sotnikova Tatyana Nikolayevna - V.Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa maktabining maxsus fortepiano bo‘limi o‘qituvchisi

    Tashkenbayeva Nelya Valiaxmedovna - teatr va kino aktyori, dublyaj ustasi

    Temirov Amirjon Boboavezovich - So‘x tumanidagi 29-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Farg‘ona viloyati

    Toshev Davron Bo‘ronovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, miniatyurachi rassom, Buxoro viloyati

    Tuychiyeva Sayyora Suyarqulovna - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir

    Turayev Yunus Sharipovich - O‘zbekiston davlat konservatoriyasining estrada xonandaligi kafedrasi professori

    Ubaydullayev Raxim Kutfidinovich - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, pichoqchi usta, Namangan viloyati

    O‘narov Sobir Hamzayevich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi

    Usmanov Yuldash - «Bulbuliguyo» folklor-etnografik xalq ansambli a’zosi, Surxondaryo viloyati

    Fayzullayeva Elmira Tulkunovna - Suv sporti turlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining sinxron suzish bo‘limi murabbiysi

    Xayretdinova Farida Faritovna - Andijon olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejining voleybol bo‘yicha murabbiysi, Andijon viloyati

    Xakimdjonov Xatam Xalilovich - O‘zbek milliy maqom san’ati markazi huzuridagi Marg‘ilon shahar musiqali maqom teatri artisti, badiiy so‘z ustasi, Farg‘ona viloyati

    Xamzayev Faxritdin Kutfutdinovich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, ganch o‘ymakorligi ustasi, Toshkent shahri

    Shukurov Eshqabil Jurayevich - «Ma’naviy hayot» jurnali bosh muharriri

    Ergashov Jalil Umarovich - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, xattot, Samarqand viloyati

    Yuldashova Nozik Abdusalomovna - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kashtado‘z, Samarqand viloyati

    Yusupova Venera Ismetovna - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat institutining qo‘g‘irchoq teatri san’ati kafedrasi dotsenti

    II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Axmedova Mamagul Fayziyevna - Qarshi tumanidagi «Momogul» folklor-etnografik xalq ansambli a’zosi, Qashqadaryo viloyati

    Yeshimbetova Aydin Ibadullayevna - O‘zbekiston davlat xoreografiya akademiyasining xoreografiya kafedrasi katta o‘qituvchisi

    Kamalov Jamaliddin Sayfitdinovich - Abu Ali ibn Sino nomidagi yosh biologlar va kimyogarlar ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori, Toshkent shahri

    Mamatkulov Abdulxamid - Guliston ixtisoslashtirilgan san’at maktabining xalq cholg‘ulari kafedrasi oliy toifali o‘qituvchisi, Sirdaryo viloyati

    Salimova Nigora Abdulkarimovna - Uchtepa tumanidagi 107-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori, Toshkent shahri

    Solomonova Svetlana Andreyevna - Olmaliq shahridagi 8-bolalar musiqa va san’at maktabi o‘qituvchisi, Toshkent viloyati

    Soxibova Maxsuda Mamadiyorovna - Samarqand viloyati Bolalar uyi bosh shifokori

    Tog‘ayeva Adolat - Nurobod tumanidagi «Tegirmonboshi» mahalla fuqarolar yig‘ini kutubxonasi mudiri, Samarqand viloyati

    Umbarov Salim Shukurovich - Farg‘ona viloyati sportning yakkakurash turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabining kamondan o‘q otish bo‘yicha murabbiysi

    Xolmatova Mavludaxon Tursunovna - Andijon tumanidagi 7-musiqaga ixtisoslashtirilgan maktab-internati o‘qituvchisi, Andijon viloyati

    Xolmuratova Odinaxon Mamitovna - Jalaquduq tumanidagi 12-maktabgacha ta’lim muassasasi direktori, Andijon viloyati

    Cheprunova Lyubov Nikolayevna - Respublika oliy o‘smirlar sport mahorati maktabining yengil atletika bo‘yicha murabbiysi

    Shakirov Roman Ildarovich - Sport yakkakurashlari bo‘yicha Respublika oliy sport mahorati maktabining sambo bo‘limi katta murabbiysi

    Yusupov Norkuli Tursunovich - O‘zbekiston bel olish va uchkurash assotsiatsiyasi raisi

    II darajali «Salomatlik» ordeni bilan

    Nariyev Eduard Ustemirovich - Respublika ixtisoslashtirilgan kardiologiya ilmiy-amaliy markazining Jizzax filiali bosh shifokori

    Nurova Zoya Ramazanovna - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Surxondaryo filialining tez tibbiy yordam bo‘limi mudiri

    Strigina Zarema Subbiyevna - Toshkent viloyatidagi «Metallurg» shifoxonasi bosh shifokori

    Suyarova Nuriya Egamberdiyevna - Dehqonobod tumani tibbiyot birlashmasining nevrologiya bo‘limi mudiri, Qashqadaryo viloyati

    Yusupaliyev Baxodir Kaxramanovich - O‘zbekiston Respublikasi Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmati boshlig‘i

    «Sog‘lom turmush» medali bilan

    Artukbayeva Nigora Narko‘ziyevna - Guliston shahar tibbiyot birlashmasining 3-oilaviy poliklinikasi umumiy amaliyot shifokori, Sirdaryo viloyati

    Baratova Shahzoda Abdullajonovna - Kosonsoy tumanidagi 33-umumiy o‘rta ta’lim maktabining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi, Namangan viloyati

    Raxmonova Gavxar Abdulazizovna - Namangan tumani tibbiyot birlashmasining 12-oilaviy poliklinikasi tibbiy brigada hamshirasi, Namangan viloyati

    «Kelajak bunyodkori» medali bilan

    Bazarov Oybek Sunnatovich - Navoiy viloyati ko‘zi ojizlar maxsus kutubxonasi uslubchisi

    Gizatullina Alina Albertovna - «Ommaviy xalq bayramlari» mas’uliyati cheklangan jamiyati qoshidagi «Yoshlar baleti» guruhi artisti

    Xamdamova Sabina Utkurovna - O‘zbekiston davlat filarmoniyasining davlat xor kapellasi artisti

    Xoshimov Davron Islom o‘g‘li - O‘zbekiston Respublikasi Madaniyat vazirligi huzuridagi «O‘zbekiston davlat simfonik orkestri» davlat muassasasi artisti

    Shermetova Saboxat Bardiboy qizi - Xiva shahar madaniyat bo‘limiga qarashli «Sayqal» folklor-etnografik xalq ansambli to‘garak rahbari, Xorazm viloyati

    «Shuhrat» medali bilan

    Abduraxmonova Mexri Qudratovna - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasining Jizzax viloyati bo‘limi rahbari, shoir

    Agajanova Nazira Nabiyevna - Farg‘ona viloyati «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun internat-uyi sanitar-enagasi

    Azimov Ma’ruf Maxmudovich - O‘zbekiston davlat filarmoniyasining «Navro‘z» ashula va raqs ansambli sozandasi

    Alimardanov Rustam G‘ayratovich - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

    Alimova Nigora Israilovna - O‘zbekiston Respublikasi Xalq ta’limi vazirligi huzuridagi «Mehrli maktab» davlat ta’lim muassasasi direktori

    Asadov Mansur Mirdjamolovich - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, yog‘och o‘ymakorligi ustasi, Samarqand viloyati

    Jonibekov Ziyodullo Toshtemirovich - O‘zbekiston Milliy axborot agentligining axborot uzatish xizmati boshlig‘i

    Izamov Djamshid Anvarovich - «Hujjatli va xronikal filmlar kinostudiyasi» davlat unitar korxonasi ovoz rejissyori

    Islamov Narimon Kabuljanovich - O‘zbekiston Respublikasi Bolalar milliy tibbiyot markazining 2-kardioxirurgiya bo‘linmasi mudiri

    Qurbonov Qo‘chqor - Chiroqchi tumanidagi «Chiroqchi chiroqlari» folklor-etnografik xalq ansambli badiiy rahbari, Qashqadaryo viloyati

    Mamadaliyeva Saida Farmanovna - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston davlat akademik katta teatri opera solisti

    Mansurov Furkat Xusnutdinovich - Respublika «Usto» uyushmasi tarkibidagi «Toshkent badiiy keramika tajriba kombinati» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari

    Mirzaaxmedov Rasuljon Turgunbayevich - Respublika «Hunarmand» uyushmasining Farg‘ona viloyati boshqarmasi boshlig‘i, mato to‘quvchi usta

    Mirmaxmudova Kamola Mirnigmatovna - Olmazor tumanidagi 522-ixtisoslashtirilgan maktabgacha ta’lim muassasasi logopedi, Toshkent shahri

    Nazarov Baxromjon Baxtiyorovich - «O‘zbekkonsert» davlat muassasasi xonandasi

    Raimova Feruza Baxodirjonovna - Toshkent shahridagi «Muruvvat» nogironligi bo‘lgan bolalar uchun 1-internat-uyi tarbiyachisi

    Ruzmetov Alisher Ganiyevich - O‘zbekiston davlat filarmoniyasining «O‘zbekiston» ashula va raqs ansambli xonandasi

    Samandarova Sayyora Erkinovna - Urganch shahar hokimining ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi, Xorazm viloyati

    Tog‘oyev Maxmud Abdulloyevich - Navoiy olimpiya va paralimpiya zaxiralari kollejining og‘ir atletika bo‘yicha murabbiysi

    Tohirov Hamza Bobojonovich - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbekiston Milliy kutubxonasi tasarrufidagi Shofirkon tumani axborot-kutubxona markazi direktori, Buxoro viloyati

    Umarov Anvarjon Abdurasulovich - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, beshikchi usta, Andijon viloyati

    O‘rinova Maxfuza Maxammatsalimovna - Marhamat tumanidagi 3-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internati direktori, Andijon viloyati

    Xaydarov Ruslan Rajabovich - «Diydor» yoshlar eksperimental teatr-studiyasi davlat muassasasi sahnalashtiruvchi rejissyori, Toshkent shahri

    Xidirova Bahor Hazratqulovna - «Yangi O‘zbekiston» gazetasi muxbiri

    Xolmuminov Asqar Sayfullayevich - O‘zbek Milliy akademik drama teatri bosh rejissyori

    Eshonova Salimaxon Nishonbek qizi - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining Abu Rayhon Beruniy nomidagi sharqshunoslik instituti bo‘lim boshlig‘i

    Yuvakayeva Inessa Maratovna - «Ichan-qal’a» davlat muzey-qo‘riqxonasi ekskursovodi, Xorazm viloyati

    Yunusov Akramxon Xakimjonovich - Respublika «Hunarmand» uyushmasi a’zosi, kandakor, Farg‘ona viloyati

    Yaqubov Ikrambay O‘rinovich - Xonqa tumani sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi xizmati bo‘limi mudiri, Xorazm viloyati

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoyev