"Mazkur xalqaro forum so'nggi qirq yil ichida ilk bor YUNESKO Bosh qarorgohidan tashqarida - qadimiy Samarqand shahrida o'tkazilayotgani Markaziy Osiyo mintaqasining umumiy muvaffaqiyati ekani, O'zbekistonning xalqaro maydondagi obro'-e'tibori tobora oshib borayotgani haqidagi iliq so'zlaringiz biz uchun g'oyat qadrlidir.
Konferentsiyada ilgari surilgan muhim tashabbuslar va qabul qilinadigan qarorlar ta'lim, fan va madaniyat sohasida global hamkorlikning yangi ufqlarini ochishi, o'zaro do'stlik muhitini yanada kuchaytirishi haqidagi fikrlaringizga ham to'liq qo'shilaman. Aminmanki, o'rtamizdagi chin qardoshlik rishtalarining tobora mustahkamlanib borayotgani va bo'lajak oliy darajadagi muloqotlarimiz strategik sherikligimizni yuqori bosqichga ko'tarishga xizmat qiladi", – deyiladi maktubda.
Prezident Shavkat Mirziyoev Qirg'iziston Prezidenti Sadir Japarovga maktub yo'lladi
Unda Shavkat Mirziyoev Sadir Japarovga Samarqandda YUNESKO Bosh konferentsiyasi 43-sessiyasining ochilishi munosabati bilan yo'llagan tabriknomasi hamda Qirg'iziston tomoni ushbu tadbirga nufuzli delegatsiya yuborgani uchun minnatdorlik izhor etgan.