Hozirda sodir boʻlgan yongʻin yuzasidan tergovga qadar surishtiruv ishlari olib borilmoqda.
Ijtimoiy tarmoqlarda IIB xodimlari fuqarolarning yashash xonadonida tintuv oʻtkazgani haqida xabarlar tarqaldi. Holat yuzasidan rasmiy munosabat berildi.
Namangan viloyatining Chust tumanida 4R-112 magistral yoʻl boʻyida “Hunarmandchilik markazi” tashkil etish rejalashtirilgan. Hudud zamonaviy infratuzilmaga ega “Hunarmandlar shaharchasi” sifatida faoliyat yuritadi.
2025-yil 22-fevral, yaʼni kelayotgan shanba kuni «Afsonalar vodiysi« tematik parkida «1-Xalqaro Namangan avto festivali« boʻlib oʻtadi.
Namangan viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi tezkor guruhi tomonidan navbatdagi tungi reyd tadbiri oʻtkazildi.
Endilikda Kosonsoy chegara postidan Osh markaziga, Oshdan esa Kosonsoyga doimiy ravishda qulay narxlarda avtobuslar qatnovi amalga oshiriladi.
Toʻraqoʻrgʻon tumanidagi “Yoshlar” kichik sanoat zonasida yana bir loyiha asosida yangi korxona ish boshladi. 150 ta yangi ish oʻrni yaratildi.
14-yanvar – Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan Namangan viloyatida ham sana munosabati bilan turli tadbirlar boʻlib oʻtdi.
Huquq tartibot idoralari xodimlari ishtirokida Namangan viloyatida tezkor tadbir oʻtkazildi.
Dekabr oyining birinchi haftasida Oʻzbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi, Namangan viloyati tuman va viloyat hokimliklari vakillaridan iborat delegatsiya Shinjon-Uygʻur Avtonom respublikasi va Pekin shahriga tashrif buyurdi.