Hindistonning g'arbida joylashgan Gujarat shtatidagi petarda fabrikasida yuz bergan portlash va yong'in oqibatida kamida yetti kishi halok bo'ldi va bir necha kishi jarohatlandi.
2024-yilda ushbu yoʻnalish boʻylab Hindistondan Oʻzbekistonga (Mundra – Sergeli) 20 ta yigirma futlik konteyner tashuvlari muvaffaqiyatli amalga oshirilgan edi.
Favqulodda hodisa joyida qutqaruvchilar ishlamoqda, deb xabar berdi NDTV telekanali.
2025-yil 19-21-fevral kunlari Turizm qoʻmitasi raisi Umid Shadiyev Hindistonda boʻlib oʻtayotgan “SATTE -2025” (South Asiaʼs Travel & Tourism Exchange) xalqaro sayyohlik yarmarkasida ishtirok etyapti.
“Kalkulyator-odam” deb e'tirof etilayotgan hindistonlik maktab o'quvchisi bir kunda oltita jahon rekordini o'rnatdi, deb xabar bermoqda UPI.
Hindiston harbiy-havo kuchlarining Mirage 2000 samolyoti Madxya-Pradesh shtatida mashg'ulotlar vaqtida halokatga uchradi, uchuvchilar omon qolishdi, deb xabar berdi mamlakat harbiy-havo kuchlari.
Hindiston shimolidagi Uttar-Pradesh shtatida 29-yanvar kuni Kumbxa-mela diniy festivalida yuz bergan tiqilinch oqibatida kamida yetti kishi halok bo'ldi, 10 dan ortiq kishi jarohatlandi.
Hindistonning Prayagraj shahrida hindlarning Kumbxa Mela festivali vaqtida tiqilinch yuz berdi, kamida 15 kishi halok bo'ldi, deb xabar bermoqda Franc Press agentligi ismi oshkor etilmagan shifokorga tayanib.
Nyu-Dehlida qulab tushgan besh qavatli bino vayronalari ostida 20 dan ortiq odam qolib ketdi. Bu haqda ANI agentligi ma'lum qildi.
O‘zbekiston elchisi Sardor Rustamboev Hindistonning yirik kompaniyalar guruhi hisoblanadigan «Hinduja Group – India» raisi Ashok Hinduja va «Hinduja Group – Europe» raisi Prakash Hinduja bilan muzokaralar o‘tkazdi.