Hozirda har ikki holat yuzasidan qonunbuzarlarga nisbatan Jinoyat Kodeksining 168 va 28,211-moddalari bilan jinoyat ishlari qoʻzgʻatilib, tergov harakatlari olib borilmoqda.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning hududiy boʻlimlari va DXX xodimlari hamkorligida Sirdaryo, Navoiy viloyatlarida fuqarolarni noqonuniy ravishda chet elga yuborish holatlarini oldini olishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Davlat xavfsizlik xizmati tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda Samarqand shahridagi xonadonlarning birida sintetik giyohvandlik vositalarini tayyorlash uchun moʻljallangan yashirin laboratoriya tashkil qilingani aniqlandi.
Davlat xavfsizlik xizmatining Andijon viloyati boʻyicha boshqarmasi tomonidan prokuratura va ichki ishlar organlari bilan hamkorlikda advokatlarning noqonuniy harakatlarini fosh etishga qaratilgan tezkor tadbir oʻtkazildi.
Davlat xavfsizlik xizmati tomonidan oʻtkazilgan tezkor tadbirda Fargʻona, Namangan va Andijon viloyatlarida korrupsiya bilan bogʻliq holatlar aniqlandi.
Isteʼmolchilar huquqlarini himoya qilish va sifati kafolatlanmagan mahsulotlarning savdoga chiqarilishining oldini olish maqsadida DXX tomonidan Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti hamda Alkogol va tamaki bozorini tartibga solish inspeksiyasi vakillari bilan hamkorlikda tezkor tadbir oʻtkazildi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Margʻilon shahri boʻlimi va DXX xodimlari hamkorligida tezkor tadbir oʻtkazildi.
Davlat xavfsizlik xizmatining Fargʻona viloyati boʻyicha boshqarmasi xodimlari tomonidan bojxona va ichki ishlar organlarini jalb qilgan holda oʻtkazilgan tezkor tadbirda, Fargʻona tumanidagi “Mindonobod” MFYdagi uylardan birida sintetik giyohvandlik vositalari tayyorlash maqsadida tashkil etilgan narkolaboratoriya fosh etildi.