Чорвоқдаги улкан лойиҳанинг ижтимоий-иқтисодий аҳамияти қандай?
“Янги Ўзбекистон” газетасида экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазири Азиз АБДУҲАКИМОВнинг “Sea Breeze Uzbekistan” лойиҳаси бўйича мақоласи эълон қилинди.
Сўнгги йилларда Ўзбекистонда инсон ҳуқуқлари ва эркинликларини таъминлаш, айниқса жиноят иши юритиш жараёнида шаффофликни ошириш, қийноқларга барҳам бериш ва адолатли жазо тизимини...
Давлатимиз раҳбарига 30 июль куни Самарқанд вилоятида ислоҳотлар натижадорлиги ва янги режалар юзасидан ахборот берилди.
Шу йилнинг 30 июль куни соат 16:06 да “Андижон–Қўнғирот” йўналишида ҳаракатланаётган йўловчи поезди йўл-транспорт ҳодисасига учради.
Сув кодексига кўра, сув объектлари доимий ёки вақтинча фойдаланишга, шу жумладан, давлат-хусусий шериклик тўғрисидаги битимларга асосан фойдаланишга берилади.
Камчатка яқинида юз берган кучли зилзиладан кейин Ключевской вулқонининг отилиши қайд этилди.
Президент Шавкат Мирзиёев раислигида 30 июль куни мева-сабзавот ва озиқ-овқат экспортини кўпайтириш масалалари муҳокамаси бўйича видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
Кодекс сув, сув объектлари, сув хўжалиги объектлари ва сув фонди ерларидан оқилона фойдаланиш ҳамда уларни муҳофаза қилиш соҳасидаги муносабатларни тартибга солади.
2025 йил 30 июль куни Тошкент вилоятининг Бўстонлиқ туманида “Чорвоқ шамол электр станциясини қуриш” лойиҳасига расман старт берилди.
Россиянинг Новосибирск шаҳрида оғир ҳаётий вазиятга тушиб қолган аёл ва унинг икки нафар вояга етмаган фарзанди Ўзбекистонга қайтарилди.
Ўзбекистонга тўққиз кунлик тур доирасида келган сайёҳлар Тошкент, Самарқанд, Бухоро ва Хива каби кўҳна шаҳарларга ташриф буюради.
Грециянинг Афина шаҳрида спорт курашлари бўйича U-17 ёш тоифасидаги жаҳон чемпионати бошланди.