Ўсмирларга мўлжалланган “Спутник V” вакцинаси 15 сентябрдан бошлаб рўйхатдан ўтказилиши мумкин, деб ёзади “Известия” газетаси Гамалея илмий-тадқиқот маркази директори Aлександр Гин...
COVID-19нинг янги штамми аниқланди
Нью-Йорк (АҚШ)да коронавируснинг янги “Йота” штамми аниқланди. Унинг ўлим хавфи 82 фоизга етиши айтилмоқда, деб ёзади korrespondent.net.
Қайта тикланувчи энергия манбалари соҳасида янги ишга тушириладиган лойиҳалар рўйхати тақдим этилди
Энергетика вазирлиги Матбуот хизмати қайта тикланувчи энергия манбалари соҳасида янги ишга тушириладиган лойиҳалар рўйхатини тақдим этди.
Ўзбекистон вакиллари ўсимликлар карантини ва ҳимояси бўйича Туркия тажрибасини ўрганди
Ўзбекистон ўсимликлар карантини ва ҳимояси агентлиги бош директори Иброҳим Эргашев бошчилигидаги делегация амалий сафар билан Туркияда бўлди.
Марказий Осиё давлатлари билан дўстона ҳамкорлик – Ўзбекистон ташқи сиёсий фаолиятининг устувор йўналиши
Сўнгги йилларда Ўзбекистон ички сиёсатида кузатилаётган кенг қамровли ислоҳотлар, очиқлик ва янгиланишлар мамлакатнинг ташқи сиёсатида ҳам яққол намоён бўлмоқда.
Чиқиндилар аҳоли ҳаёти ва соғлиғига ҳавф туғдирмоқда
Чиқиндиларни тўплаш, сақлаш, ташиш, йўқ қилиш, кўмиб ташлаш, турларга ажратиш ва қайта ишлаш устувор вазифалардан бири саналади.
Уй-жойга муҳтож етим болалар ва ота-она қарамоғидан маҳрум бўлган болалар 18 ёшга тўлганда 1 хонали, вояга етган етим болалар ўртасида никоҳ тузилганда эса 2 хонали квартиралар бепул ажратилади