Чўл ҳудудидаги экотуристик маскан
“Излаган имкон топар” деган нақлни ҳаётий шиорига айлантирган ташаббускор замондошларидан бири Шофирконлик Афзал Қўшшаевдир.
Туризм ва спорт вазирлигининг маълумотига кўра, Андижон вилоятига Кирғизистон кинематография департаменти раҳбари М.Бектаналиев бошчилигидаги соҳа ижодкорлари ташриф буюрди.
Кинематография агентлигида Миср Араб Республикасининг Ўзбекистондаги Фавқулодда ва мухтор элчиси Амира Фаҳми хоним билан учрашув ташкил этилди.
Марказий банкда «Mastercard» компанияси билан ҳамкорликда тўлов карталари индустриясида киберхавфсизлик ва фирибгарликларга қарши чоралар кўриш бўйича форум ўтказилди.
ФВВ қутқарувчилари «Қамчиқ» довонида ЙТҲ оқибатида пайдо бўлган ёнғинни бартараф этдилар.
Адлия вазири Руслан Давлетов янги таҳрирдаги «Виждон эркинлиги ва диний ташкилотлар тўғрисида»ги қонун бўйича фейсбукдаги шахсий саҳифасида пост қолдирди.
«Кулбешкак» конида кунлик табиий газ ва газ конденсати олинадиган янги қудуқ ўзлаштирилди.
Ўзбекистон Республикаси туризм ва спорт вазирлиги ҳузуридаги «Миллий ПР-марказ» ДУК Ўзбекистон шахмат федерацияси билан ҳамкорликда шахмат ҳақида фильм яратишга келишди.
Ўзбекистон Республикаси инвестициялар ва ташқи савдо вазирининг биринчи ўринбосари Л. Кудратов Туркия Республикасининг Хатай вилояти губернатори Лутфи Саваш билан учрашув ўтказди.