Ўрмон хўжалигини ривожлантириш бўйича вазифалар белгиланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида ўрмон хўжалигини ривожлантириш бўйича ислоҳотлар натижадорлиги таҳлилига бағишланган видеоселектор йиғилиши ўтказилди.
“Ўзбеккино” Миллий агентлиги буюртмасига биноан “Маҳалла – Ватан ичра Ватан” номли ҳужжатли фильм суратга олиш режалаштирилмоқда.
Бу ҳақда Маданият вазирлиги матбуот хизмати хабар берди.
Бугун тахминан соат 11.00да пойтахтимизнинг Шайхонтоҳур тумани Шофайиз кўчасида аянчли якун топган йўл транспорти ҳодисаси содир этилган.
Жанубий Кореянинг Инчон шаҳрида Қорақалпоғистонда иссиқхоналар мажмуаси ва ўқув марказини ташкил этишга қаратилган масалалар муҳокама этилди.
Соғлиқни сақлаш вазири Алишер Шодмонов ҳозирда юртимизда бўлиб турган хитойлик шифокор ва мутахассислардан иборат делегация билан учрашди.
Бу тартиб 2021 йилдан бошлаб кучга кириши кутилмоқда.
Арнасойда 1600 та янги иш ўринлари яратиш, эҳтиёжманд оилалар учун 1200 та уй қуриш шарти билан туркиялик инвесторлар билан меморандум имзолади.
1 сентябрь куни пойтахт марказида Lacetti уриб юборган йўл-патруль хизмати инспектори Салим Умаров воқеадан уч кун ўтиб касалхонада вафот этди.