Turizm qoʻmitasi va Vestminster universiteti oʻrtasida oʻzaro anglashuv Memorandumi imzolandi
Turizm qoʻmitasi raisi oʻrinbosari S.Niyazov va Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti (TXVU) rektori K.Karimov TXVU talabalari va bitiruvchilari uchun yangi taʼlim va kasbiy imkoniyatlar yaratishga hamda Oʻzbekiston turizm sohasining barqaror rivojlanishiga koʻmaklashishga qaratilgan oʻzaro anglashuv Memorandumini imzolandilar.
Bitim tajriba almashish, Oʻzbekistonning sayyohlik salohiyatini targʻib qilish va yosh mutaxassislarning innovatsion gʻoyalarini rivojlantirish maqsadida tuzildi. Hamkorlikning asosiy jihati malakali kadrlar tayyorlashdir — TXVU talabalari va bitiruvchilari Qoʻmita va uning hududiy boʻlinmalarida amaliyot dasturlarida qatnashish, amaliy tajriba orttirish va sohani rivojlantirishga hissa qoʻshish imkoniyatiga ega boʻladilar.
Hamkorlik doirasida turizm sohasidagi mutaxassislar bilan maʼruzalar, seminarlar, mahorat darslari va treninglar tashkil etilib, bilim almashish jarayoni yoʻlga qoʻyiladi, deb xabar beradi Turizm qoʻmitasi matbuot xizmati.