Turkiya g'arbida yuz bergan kuchli zilzila oqibatida bir kishi halok bo'ldi
Turkiya g'arbidagi Balikesir viloyatining Sindirgi tumanida sodir bo'lgan zilzila oqibatida bir kishi halok bo'ldi.
Shu yilning 10-avgust kuni Samarqand viloyati, Jomboy tumani, “Shayman” MFY hududida joylashgan avtomobillarga siqilgan gaz quyish shoxobchasi hududida avtomobillarda yongʻin kelib...
Bugun, 11-avgust kuni soat 02:22 da Toshkent tumanida joylashgan «Uch qahramon« bozorida yongʻin sodir boʻldi.
Xorazm viloyatining Gurlan tumanida joylashgan “Soliq servis” davlat unitar korxonasi bosh mutaxassisi oʻz lavozim vakolatlaridan noqonuniy foydalanganlikda gumon qilinmoqda.
Tailand poytaxti Bangkokda 19 yoshgacha boʻlgan sportchilar oʻrtasida boks boʻyicha Osiyo chempionati yakunlandi.
2025-yil 1-noyabrdan ishsizlik nafaqasi faqat mehnat shartnomasi bekor qilingan shaxslarga toʻlanadi.
2025-yil 1-noyabrdan malakasini oshirish va kasbga qayta tayyorlanish istagidagi shaxslarga qoʻshimcha taʼlim olish uchun “kasb vaucheri” berish tartibi joriy etiladi.
Toshkent viloyati Yangiobod tumanidagi sobiq uran konida rekultivatsiya ishlari yakunlandi, deb xabar bermoqda Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi vazirlig...
Milliy statistika qoʻmitasi maʼlumotlariga koʻra, 2025-yilning 1-iyul holatiga Oʻzbekistonda jismoniy shaxslarga tegishli 4 612,7 mingta avtotransport vositalari roʻyxatga olingan.
Maʼlumotlarga koʻra, ular zarur hujjatlarini yoʻqotgan va Oʻzbekistonga qaytish uchun mablagʻ topolmagan.
Oʻzbekistonda xizmat koʻrsatgan artist, “Oʻzbekiston doirachilari” jamoat birlashmasi raisi Dilmurod Islomov 71 yoshda vafot etdi.
Simulyatsion favqulodda holat oqibatlarini bartaraf etish uchun 250 ga yaqin mutaxassis va idoralararo tuzilmalarning 20 ta maxsus texnikasi jalb qilindi.