Joriy yil 28-fevralda Nukus shahrida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) bilan hamkorlikda “Dual taʼlimni tashkil etishning afzalliklari” mavzusidagi respublika forumi boʻlib oʻtdi.
Kuni kecha Dubay shahrining “Jumeirah” mehmonxonasida “Barqaror rivojlanish maqsadlari harakatda – 2025” mavzusida forum boʻlib oʻtdi.
Ushbu forumda yetakchi kompaniyalar, davlat idoralari va moliya institutlarining 200 dan ortiq vakillari qatnashdi.
Joriy yilning 18-dekabr kuni “International Hotel Tashkent”da Turkiy davlatlar tashkilotiga aʼzo davlatlarning axborot sohasi vazirlari, tashkilot mutasaddi vakillari ishtirokida Media va axborot boʻyicha Ishchi guruhning 11-yigʻilishi boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston delegatsiyasi Belgiyaning Bryussel shahrida Jahon turizm forumi instituti tomonidan tashkil etilgan Global turizm forumi yillik yigʻilishida “hamkor mamlakat” maqomida ishtirok etdi.
Shu yilning 25-oktyabr kuni Xalqaro hamkorlik tashabbuslari haftaligining soʻnggi kuni doirasida “Yangi Oʻzbekistonda yoshlar siyosati va sport sohasida erishilgan yutuqlar, istiqboldagi vazifalar” mavzusida uchrashuv tashkil etildi.
Shu yilning 18-oktyabridan buyon poytaxtimizda oʻtayotgan xalqaro madaniy meros doirasida bugun Yoshlar ijod saroyida Madaniyat vazirligi tomonidan “Yangi Oʻzbekistonda madaniyat va sanʼat sohasidagi islohotlar” mavzusida xalqaro forum boʻlib oʻtdi.
Samarqand shahrida 22-oktyabr kuni O‘zbekiston-Qozog‘iston to‘rtinchi hududlararo hamkorlik forumi bo‘lib o‘tdi.
Bu tilni oʻrganishimiz Oʻzbekistonning boy merosi, qoʻlyozmalarini chuqur tadqiq qilishimizda ham muhim oʻrin tutadi.
Joriy yil 16-oktyabrda Toshkent shahrida Xalqaro elektron tijorat va chakana savdo forumi doirasida Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi koʻmagida tashkil etilgan birinchi “Central Asia Retail Week” chakana savdo va elektron tijorat forumi boʻlib oʻtdi.