Hozircha buning sababi maʼlum emas.
Oʻzbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Temur Kapadze 2026-yilgi Jahon chempionati saralashi 3-bosqich “A” guruhi 8-turidan oʻrin olgan Eronga qarshi oʻyin oldidan matbuot anjumanida ishtirok etib, oʻz fikrlari bilan oʻrtoqlashdi.
Ertaga JCH-2026 saralashi doirasida Oʻzbekiston futbol boʻyicha milliy terma jamoasi Eronga qarshi oʻyin oʻtkazadi.
Shu yilning 20-mart kuni Oʻzbekiston milliy terma jamoasi JCH-2026 saralashi doirasida Qirgʻiz Respublikasiga qarshi toʻp suradi.
Shu yilning 18-mart kuni, Germaniyaning Transfermarkt portali Angliya Premyer-ligasi futbolchilarining transfer narxlarining yangilangan reytingini eʼlon qildi.
“Manchester Siti“ klubi va Oʻzbekiston milliy jamoasi himoyachisi Abduqodir Husanovga “Gelik” avtomobili sovgʻa qilindi.
Ushbu akademiyaga xalqaro tajriba asosida faoliyat yuritib, futbolchilik faoliyatini turli sabablarga koʻra yakunlagan, jismonan yetuk, futbol boʻyicha yetarli bilimga ega hamda chet tillarini biladigan yoshlar jalb etiladi.
Roʻyxatda Abduqodir Husanov, Eldor Shomurodov, Abbosbek Fayzullayev ham bor.
«Oʻzbekiston Respublikasida xizmat koʻrsatgan sport ustozi« faxriy unvoni sohibi Ravshan Haydarov Oʻzbekiston U-23 terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Futbol boʻyicha Yevropa ligasining 1/8 finali doirasidagi barcha uchrashuvlar yakunlandi. Mazkur bosqichning eng qiziqarli va biz uchun ahamiyatli boʻlgan bahsi albatta, “Roma” va “Atletik Bilbao” uchrashuvi boʻldi. Ushbu oʻyinda oʻzbek oʻgʻloni Eldor Shomurodov “Roma” tarkibida oʻzini yana bir bor koʻrsatdi.