Yurtimizda Navroʻz bayrami hukm surayotgan bir paytda Nukus shahrining qoq markazidagi yangragan kuy-qoʻshiqlarning ovozi beixtiyor oʻziga chorlaydi.
Joriy yil 28-fevralda Nukus shahrida Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Germaniya xalqaro hamkorlik jamiyati (GIZ) bilan hamkorlikda “Dual taʼlimni tashkil etishning afzalliklari” mavzusidagi respublika forumi boʻlib oʻtdi.
Bugun Nukus shahridagi Qoraqalpoq etno ovulida “Jugeri gurtik kuni” bayram tadbiri boʻlib oʻtadi.
O‘zbekiston Bosh konsulxonasi va Elchixonasi ko‘magida tashkil etilgan infotur doirasida Qozog‘istonning Oqtov shahridagi Shaxmardan yesenov nomidagi Kaspiy texnologiya va muhandislik universitetining olti nafar talabasi va o‘qituvchisidan iborat guruh Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatiga tashrif buyurdi.
Erlepesov Nurullan Umirzakovich Qoraqalpogʻiston Respublikasi Vazirlar Kengashi Raisining moliya-iqtisodiyot va kambagʻallikni qisqartirish masalalari boʻyicha birinchi oʻrinbosari — iqtisodiyot va moliya vaziri lavozimiga tayinlandi.
Diydor shirin deydilar. Chindan ham diydorga nima yetsin. Bugun, zamonaviy texnologiya, texnika asrida kimnidir sog‘insangiz, yo‘l bosib yurmaysiz.
Qoraqalpogʻiston Respublikasi poytaxti Nukus shahrida “Jipek Joli Art” mehmonxonasining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi.
Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 13-dekabrdagi “Nukus shahrining bosh rejasini tasdiqlash toʻgʻrisida”gi VMQ-837-son qarori qabul qilindi.