Fargʻona viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi hamda viloyat Milliy gvardiyasi xodimlari hamkorligida navbatdagi tezkor tadbir boʻlib oʻtdi.
Fargʻona viloyati hududlarida maishiy chiqindilarni toʻplash va olib chiqib ketish boʻyicha xizmat koʻrsatish uchun majburiy toʻlov tariflari tasdiqlandi.
150 mln soʻmdan ziyod daromad olmoqda.
Ekologiya vazirligi tomonidan Fargʻona viloyati Quvasoy shahar “Huvaydo“ MFY hududidan oqib oʻtgan “Besholish“ soy boʻyidan 270 tup koʻp yillik sogʻlom daraxtlar noqonuniy koʻchirilishi holati boʻyicha tegishli oʻrganish ishlari oʻtkazildi.
Reyd tadbirlari davomida 8 nafar ov qurolini hujjatsiz noqonuniy saqlab kelayotgan, 27 nafar jamoat joyida tigʻli buyum olib yurgan shaxslarga nisbatan jinoiy va maʼmuriy choralar koʻrildi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Fargʻona viloyatidagi oliy taʼlim tashkilotlari faoliyatini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori (PQ-26-son, 24.01.2025-y.) qabul qilindi.
Hakimjon Dolimov Fargʻona viloyati hokimining qurilish, toʻsiqlarsiz muhit yaratish, kommunikatsiyalar, kommunal xoʻjalik, ekologiya va koʻkalamzorlashtirish masalalari boʻyicha oʻrinbosari lavozimiga tayinlandi.
Oʻrganishlar chogʻida ularning moliyaviy ishlariga aralashilmaydi hamda shoxobchalar odatdagi ish tartibi boʻyicha faoliyat koʻrsatadi.
Fargʻona viloyati hokimligi Janubiy Koreyaning AHA Co., Ltd kompaniyasi bilan maktablar uchun smart doskalar hamda elektromobillar uchun zaryadlovchi stansiya qurilmalarini ishlab chiqarish boʻyicha hamkorlik memorandumi imzolandi.