Bosh konsulxona Tailanddagi oʻzbekistonliklarni sogʻliklariga eʼtiborliroq boʻlishga chaqirdi.
Migratsiya agentligi va Migratsiya siyosatini rivojlantirish xalqaro markazi (ICMPD) bilan hamkorlik oʻrnatildi.
Oʻzbekiston elchisi Karomiddin Gadoyev Malayziyaning “Pharmaniaga Berhad“ kompaniyasi direktori Zulkifli Jafar bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Bolalar Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar va Sogʻliqni saqlash vazirligi hamkorligida vatanga olib kelindi.
Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva Oguljahon Gurbanguliyevna Atabayevaga Turkmanistonga taklif va samimiy, iliq qabul uchun chuqur minnatdorlik bildirdi.
Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi va Sogʻliqni saqlash vazirligi xodimlari hamrohligida Rossiya Federatsiyasida ota-ona qaramogʻisiz qolgan 11 nafar voyaga yetmagan oʻzbekistonlik bola yurtimizga qaytarildi.
Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov, Yevropa Ittifoqining tashqi ishlar va xavfsizlik siyosati boʻyicha oliy vakili, Yevropa komissiyasi vitse-prezidenti Kaya Kallas xonim bilan uchrashdi.
Markaziy Osiyo davlatlari ichida Oʻzbekiston ushbu assotsiatsiyasiga aʼzo boʻlgan ilk davlat sifatida tarixga kirdi.
Tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Turkmaniston Vazirlar Mahkamasi raisi oʻrinbosari, tashqi ishlar vaziri Rashid Meredov bilan uchrashdi.
Oʻzbekiston Bosh konsulxonasi koʻmagida Birlashgan Arab Amirliklarining Dubay shahrida mushkul ahvolda qolgan uch nafar hamyurtlarimiz Oʻzbekistonga qaytarildi.