2025-yil 20-mart kuni Xiva shahrida Oʻzbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qozogʻiston Bosh vaziri oʻrinbosari – tashqi ishlar vaziri Murat Nurtleu bilan ikki mamlakat tashqi ishlar vazirlari Kengashining birinchi yigʻilishini oʻtkazdi.
Kosta Rikaga yuborilishi rejalashtirilgan, lekin Vatanga qaytish niyatida boʻlgan yana 10 nafar oʻzbekistonlik mazkur xafta davomida Nyu-York – Toshkent yoʻnalishi boʻyicha Oʻzbekistonga yetib keladi.
Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun AQSH davlat kotibi Marko Rubio bilan telefon orqali muloqot oʻtkazdi.
Taʼkidlanishicha, suhbat samarali boʻlgan.
Oʻzbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Qozogʻiston Respublikasi Bosh vaziri oʻrinbosari va tashqi ishlar vaziri Murat Nurtleu bilan telefon orqali samarali muloqot oʻtkazdi.
Oʻzbekistonning yangi tayinlangan elchisi Ravshanbek Alimov Turkmaniston tashqi ishlar vaziri Rashid Meredovga ishonch yorliqlari nusxalarini topshirdi, deb xabar bermoqda «Dunyo« AA.
Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov kecha Sichuan provinsiyasi Xitoy Kommunistik partiya qoʻmitasi kotibi bilan uchrashdi.
Bugun Oʻzbekiston Tashqi ishlar vaziri Isroilning Oʻzbekistondagi Elchisi Gideon Lustig bilan uchrashib unga Zvi Koganning vafoti munosabati bilan chuqur hamdardlik bildirdi.
2024-yil 7-noyabrda O‘zbekiston Respublikasi tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov Indoneziya tashqi ishlar vaziri Sugiono bilan telefon orqali muloqot qildi.
Oʻzbekiston tashqi ishlar vaziri Baxtiyor Saidov bugun Vatikan Apostol Nunsiysi, arxiyepiskop Jovanni dʼAniyelloni qabul qildi.