Тошкентда халқаро геммология маркази очилади
Тошкент шаҳрида “GCI Gemological Centers Uzbekistan” номли халқаро геммология маркази ташкил этилади.
Пекин Вашингтоннинг Россия ва Эрон билан энергетика соҳасидаги ҳамкорликни қисқартириш талабини қатъиян рад этиб, фақат ўз миллий манфаатлари доирасида ҳаракат қилишини айтди.
Икки ядровий сув ости кемаси аллақачон “бўлиши керак бўлган жойда”, деди Трамп Дмитрий Медведев билан бўлиб ўтган “масофавий мулоқот” фонида буйруқ берилганидан бир неча кун ўтиб.
Ҳодиса юзасидан тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилиб, ашёвий далиллар билан биргаликда суд органларига юборилган.
Миллий статистика қўмитаси маълумотларига кўра, 2025 йилнинг январь июнь ойлари давомида 9,5 минг нафар чет эл фуқароси ўқиш мақсадида Ўзбекистонга ташриф буюрган.
Шимолий Корея Социалистик аёллар иттифоқи тавсиясига кўра аёллар автомактабларга қабул қилина бошланди.
Сурхондарё вилоятининг Шўрчи туманида жойлашган уч қаватли савдо марказида 2025 йил 4 август куни тонгда ёнғин содир бўлди.
Халқаро даражадаги энг нуфузли таълим мусобақаларидан бири саналган «IOI-2025» – Халқаро информатика олимпиадаси якунланди ва расмий натижалар эълон қилинди.
Косон Марказий деҳқон бозори ҳудудидаги савдо нуқталаридан бирида Техник жиҳатдан тартибга солиш соҳасида назорат инспекцияси вилоят бўлими мутахассислари томонидан навбатдаги назо...
Инсульт бугунги кунда бутун дунё тиббиёти олдида турган энг муҳим ва долзарб муаммолардан бири ҳисобланади.
Сўнгги пайтларда Фаластиннинг Ғазо секторида камида 175 киши, жумладан, 93 бола очликдан вафот этган.
Олий мактабнинг иқтидорли битирувчилари ўз ўқишини тегишли бакалавриат таълим йўналиши бўйича олий таълим ташкилотларининг 2-босқичидан давом эттириши мумкин.