Янги тарих яратадиган олтин авлод
ёхуд Ёшлар куни муносабати билан ўтказилган тантанали маросимни кузатиш асносидаги мулоҳазалар
Маълумки, корхона, ташкилот ва муассасаларнинг фаолияти самарадорлигини ошириш, уларнинг ижтимоий масъулиятини аниқлаш ва жамоатчилик билан ҳамкорлигини мустаҳкамлаш учун таъсирчан...
Саттаров Давронбек Хасанбоевич Пахтаобод тумани ҳокими этиб тайинланди.
Ёнғин оқибатида бир киши куйиш тан жароҳати олган ва шифохонага ётқизилган.
Исроил Ғазода 60 кунлик ўт очишни тўхтатиш шартига рози бўлди. Бу ҳақда АҚШ Президенти Дональд Трамп Truth Social ижтимоий тармоғида маълум қилди.
Фотима Саипова — Ўзбекистон паралимпия терма жамоаси аъзоси, Т1 тоифасидаги велоспортчи, кўплаб халқаро мусобақаларда мамлакат шарафини муносиб ҳимоя қилиб келади.
Сурхондарё вилояти Жарқўрғон туманида насос станцияси орқали “Аму Занг“ каналидан “Боботоғ“ каналига сув чиқарувчи қувурда ёриқ юзага келди.
Ҳозирда мазкур шахсларга нисбатан Жиноят Кодексининг 168-моддаси 4-қисми “а” банди ва 28,211-моддаси 3-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, қамоқ эҳтиёт чораси қўлланилди.
Ғиёсов Абдинаби Камолович Яккабоғ тумани ҳокими лавозимига тайинланди.
Давлатимиз раҳбарига тасвирий ва амалий санъат соҳасини янада ривожлантиришга оид қарор лойиҳаси ҳақида ахборот берилди.
Миграция агентлиги ҳамда Туркия Республикаси Меҳнат ва ижтимоий ҳимоя вазирлиги масъуллари ўртасида Туркияда ноқонуний мақомда бўлиб турган Ўзбекистон фуқароларини легаллаштириш бў...
Республика Маънавият ва маърифат маркази томонидан тайёрланган “Буюклар ҳақида 100 та далил” китоблари жамланмаси тақдимоти бўлиб ўтди.