2. Тошкент шаҳридаги Жаҳон иқтисодиёти ва Дипломатия университети қошидаги Академик лицейни тамомлаган.
3. Тошкентдаги Yodju университети, Лондонда West London университети, Г.В.Плеханов номидаги Россия иқтисодиёт университетининг Тошкентдаги филиалида таҳсил олган.
4. Аке бренди остида, Аке бренди остида, Аке water сув ишлаб чиқариш, Аке consulting, Аке logustics ва Аке fx Forex асосчиси!
5. Ўзбекистон ва Марказий Осиё давлатлари ичида рейтингда трейдинг йўналиши ва замонавий бизнесда биринчи ўринни эгаллаб турган ёш тадбиркорлардан бири ҳисобланади.
6. Оилада тўрт фарзанднинг иккинчиси бўлиб, энг катта ўғилдир.
7. Отаси Ғайрат Абдухалилович Каримбоев Ўзбекистон халқ депутати ва тадбиркор.
8. Оилали, тўйи 2022 йилнинг 20 июнида бўлган.
9. Илк минган машинаси Малибу 1 русумида бўлган.
10. Малибу 1, Малибу 2, Мерседес бенц, Корвет, Тахое, (Гелик) автомобилларини сотиб олган ва бошқарган.
11. Энг катта орзуси, келажакда бизнес ва трейдинг йўналишида ўзига хос янги, муваффақиятли катта халқаро лойиҳаларни амалга ошириш ва юртимиз ривожига ўзининг муносиб ҳиссасини қўшиш.
12. Шохруҳ Абдухалилов трейдинг, ишлаб чиқариш, консалтинг ва брокерлик билан шуғулланади. У муваффақиятли бизнес, бу билим, омад ва меҳнатдан ташкил топади, деб ҳисоблайди