Diyora Keldiyorova “Yil voqeasi“ deb topildi
Shu yilning 2-fevral kuni 2024-yil yakunlari boʻyicha Judo Awards 2024 taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi. Unda Paris Grand Slam musobaqasi doirasida tashkil etilgan marosimda Oʻzbekiston Dzyudo federatsiyasining ikki nafar vakili nominatsiyalar gʻoliblari safidan joy oldi.
Xalqaro dzyudo federatsiyasining maʼlum qilishicha, Dzyudo boʻyicha Parij “Katta dubulgʻa“ turniri doirasida oʻtgan tadbirda Olimpiya oʻyinlari chempioni Diyora Keldiyorovaning Olimpiadada yaponiyalik Uta Abe ustidan qozongan gʻalabasi “Yil voqeligi“ nominatsiyasida gʻolib deb topildi.
Shuningdek, Diyora Keldiyorovaning ustozi Marko Shpittka “Ayollar terma jamoalarining eng yaxshi murabbiyi“ nominatsiyasida tengsiz boʻldi.
Olimpiya oʻyinlari chempioni Diyora Keldiyorovaning yaponiyalik Uta Abe ustidan qozongan gʻalabasi “Yil voqeligi“ deb topildi.