O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz ikki yilligi munosabati bilan davlat xizmatchilari hamda ishlab chiqarish va ijtimoiy-iqtisodiy sohalar xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida

    Hujjatlar 27 Avgust 2023 8266

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni

    Mamlakatimizning iqtisodiy qudratini mustahkamlash, barcha sohalarda islohotlarni muvaffaqiyatli amalga oshirish borasidagi ko‘p yillik samarali mehnati, yurtimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligini ta’minlash, Yangi O‘zbekistonni barpo etish, uning xalqaro maydondagi obro‘-e’tibori va nufuzini yuksaltirish, inson qadrini ulug‘lash kabi ezgu maqsadlar yo‘lidagi katta xizmatlari, zamonaviy ishlab chiqarish quvvatlarini yaratish, ilg‘or innovatsion texnologiyalarni joriy etish, hududlar infratuzilmasini jadal rivojlantirishga qo‘shgan munosib hissasi, jamiyatda ma’naviy barqarorlikni saqlash, yosh avlodni ona Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlaridagi ibratli faoliyati uchun quyidagilar faxriy unvon, orden va medallar bilan mukofotlansin:

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan chorvador» faxriy unvoni bilan

    Rizayev Erali Abdukarimovich - Nurobod tumanidagi «Sahobaota qorako‘l nasl» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Samarqand viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi» faxriy unvoni bilan

    Pardayeva Zubayda Musayevna - O‘rta Chirchiq tumanidagi «Agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati hudud agronomi, Toshkent viloyati

    Xalliyeva Mengal - Angor tumanidagi «Allayorov Jahongir» fermer xo‘jaligi pillachisi, Surxondaryo viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sanoat xodimi» faxriy unvoni bilan

    Baxronov Sayfidin Fattoyevich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi avtosamosval haydovchisi, Navoiy viloyati

    Staroverov Oleg Vladimirovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati «Yoshlik-1» konini o‘zlashtirish loyihasi direktorining birinchi o‘rinbosari, Toshkent viloyati

    Shamsiyev Shermat Jo‘raqulovich - Muborak gazni qayta ishlash zavodi direktori, Qashqadaryo viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan

    Sharipov Shavkat Uktamovich - Samarqand shahridagi «Zarafshon Textile» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Samarqand viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan transport xodimi» faxriy unvoni bilan

    Ganiyev Polat Begdullayevich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «Qo‘ng‘irot» lokomotiv deposi teplovoz mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Zakirov Shuxrat Fatxullayevich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «O‘zbekiston» lokomotiv deposi «Afrosiyob» yuqori tezyurar elektropoyezdi mashinist-murabbiysi, Toshkent viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan fuqaro aviatsiyasi xodimi» faxriy unvoni bilan

    Kochnev Konstantin Dmitriyevich - «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining parvoz-uslub bo‘limi «Boeing-787» havo kemasi komandiri

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan ixtirochi va ratsionalizator» faxriy unvoni bilan

    Xamrayev Ibraxim Shaykulovich - Olot tumanidagi «Merganteks» paxta-to‘qimachilik klasteri bosh direktori, Buxoro viloyati

    «O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiysi» faxriy unvoni bilan

    Axmedov Abdukarim Abduraxmanovich - O‘zbekiston kasaba uyushmalari Federatsiyasining Surxondaryo viloyati Kengashi raisi

    Kalanov Rustam Abduxakimovich - Toshkent shahar hokimining jamoatchilik, mahalla va nuroniylar masalalari bo‘yicha maslahatchisi

    Turdiyev Sodiqjon - «Nuroniy» jamg‘armasining respublika boshqaruvi raisi

    Tulyaganov Kozim Nasirovich - O‘zbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi sohasida nazorat qilish inspeksiyasi boshlig‘i

    Shermuxamedova Jamila Tashpulatovna - Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi targ‘ibotchisi

    Shukurov Parda - «Nuroniy» jamg‘armasining Sharof Rashidov tumani bo‘limi raisi, Jizzax viloyati

    «El-yurt hurmati» ordeni bilan

    Abdurazzakov Quvandiq - Zarbdor tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Jizzax viloyati

    Tulegenova Akshagul Abuyevna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Sanoat, qurilish va savdo masalalari qo‘mitasi a’zosi

    «Mehnat shuhrati» ordeni bilan

    Avezov Kenja Safarovich - «Toshrabot-O‘rtacho‘l» irrigatsiya tizimi boshqarmasining bo‘lim muhandis-gidrotexnigi, Navoiy viloyati

    Arziyev Shuhrat Xolovich - «Uzbekistan GTL» korxonasi qurilish loyihasi direktori

    Qodirov Alisher Keldiyevich - O‘zbekiston «Milliy tiklanish» demokratik partiyasi Markaziy kengashi raisi

    Mamatqodirov G‘ulomqodir - Andijon viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

    Merganov Xakimjan Ergashevich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining rux zavodi eritish sexi gidrometallurg-apparatchisi, Toshkent viloyati

    Mirsagatov Yuldash Ergashevich - «Toshshahartransxizmat» aksiyadorlik jamiyatining «1-avtobus saroyi» filiali avtobus haydovchisi, Toshkent shahri

    Pirmatov Rashid Xusanovich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyati boshqaruvi raisi – bosh direktori, Toshkent viloyati

    Usmonov Ulugbek Alimjonovich - «Enter Engineering Pte. Ltd.» kompaniyasi bosh direktori

    Xoltoyev Turop - Parkent tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Toshkent viloyati

    Shomurodov Masaliddin Zuxriddinovich - «UzAuto Motors» aksiyadorlik jamiyatiningishlab chiqarish boshqarmasi payvandlash sexi smena ustasi, Andijon viloyati

    I darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Xodjayeva Mavludaxon Islamovna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Mehnat va ijtimoiy masalalar qo‘mitasi raisi

    «Do‘stlik» ordeni bilan

    Abdullayeva Zulxumor Bobojonovna - Marhamat tumanidagi «Marhamat qurilish invest» mas’uliyati cheklangan jamiyatining pardozchilar brigadasi boshlig‘i, Andijon viloyati

    Abduraxmanov Tursunxodja - «Nuroniy» jamg‘armasining Rishton tumani bo‘limi raisi, Farg‘ona viloyati

    Agzamova Gulrux Anvarovna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

    AdenbayevaTurdigul - Qo‘ng‘irot tumanidagi «Oltinko‘z-Sartur» biolaboratoriyasi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Ashurov Jamol Rajabboyevich - «Nuroniy» jamg‘armasining Jondor tumani bo‘limi raisi, Buxoro viloyati

    Alimatov Tair Namatullayevich - O‘zbekiston Respublikasi Qurilish va uy-joy kommunal xo‘jaligi vazirligi bo‘lim boshlig‘i

    Alimova Sanobar Mukimovna - Qo‘qon shahridagi «Artizonbo‘yi» mahalla fuqarolar yig‘ini otinoyisi, Farg‘ona viloyati

    Atoyeva Zulpiya - Romitan tumanidagi «Doston» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati

    Asatov Sayfulla - Toshkent viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

    Bafoyev Xayrillo Amonovich - Buxoro tumanidagi «Ko‘chko‘mar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisining keksalar va faxriylar bo‘yicha maslahatchisi, Buxoro viloyati

    Bekmuratov Arislanbay Jumamuratovich - Kegeyli tumanidagi «Juzimbag‘» ovul fuqarolar yig‘inining Beksiyiq ovuli ko‘cha biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Gadoyeva Ziyoda Erniyozovna - Peshku tumanidagi xususiy tadbirkor, asalarichi, Buxoro viloyati

    Djansaidov Nuridin Nagimanovich - «O‘zikkilamchiranglimetall» aksiyadorlik jamiyati bosh texnologi

    Djurayev Shuxrat Nizamovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Inson huquqlari bo‘yicha vakili (ombudsman)ning Navoiy viloyatidagi mintaqaviy vakili

    Ziyamuxamedova Dilnoza Muradovna - O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi mas’ul xodimi

    Ibragimov Saidjon Sabitovich - Toshkent shahar hokimligining fuqarolarga xizmat ko‘rsatish boshqarmasi boshlig‘i

    Ibragimova Maxbuba - Namangan shahridagi xususiy tadbirkor,gul ko‘chatlari yetishtiruvchisi, Namangan viloyati

    Inoyatov Ulugbek Ilyasovich - O‘zbekiston Xalq demokratik partiyasiningMarkaziy Kengashi raisi

    Ishimbayev Eldar Radikovich - «Uzinfocom» mas’uliyati cheklangan jamiyatibosh direktorining o‘rinbosari

    Qlichev Valeriy Maxmudovich - Guliston shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Sirdaryo viloyati

    Mamutov Ismayl Mamutovich - Taxtako‘pir tumani suv xo‘jaligi bo‘limi ekskavator mashinisti, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Mamutov Ravshan Aminaddinovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Agrar va suv xo‘jaligi masalalari qo‘mitasi raisi

    Maxmudova Shoxista Asadovna - Bekobod tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Toshkent viloyati

    Muminov Numonjon Shodiyevich - Farg‘ona viloyati nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli

    Muxamadkulov Abdushukur - Samarqand shahri nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Samarqand viloyati

    Muxutdinov Nodir Ubaydullayevich - O‘zbekiston Respublikasi tog‘-kon sanoati va geologiya vazirining maslahatchisi

    Naurizov Qalbay Togayevich - Shumanay tumanidagi «Munchoqli» mahalla fuqarolar yig‘inining Bo‘zatov ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Normamatov Kamol Xurramovich - «Sharg‘unko‘mir» aksiyadorlik jamiyatining yer osti usulida ko‘mir qazib olish uchastkasi tog‘ ishchisi, Surxondaryo viloyati

    Nosirov Rofe Zayniyevich - Urgut tumanidagi «Shodlik» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Samarqand viloyati

    Panayev Sherniyaz Yerniyazovich - Kegeyli tumanidagi «Abat makan» mahalla fuqarolar yig‘inining Ye.Panayev ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Pirnazarov Tairjon - «O‘zbek geologiya qidiruv» aksiyadorlik jamiyatining Surxon dala geologiya qidiruv ekspeditsiyasi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati

    Raxmanov Zakirjon - «Nuroniy» jamg‘armasining Farg‘ona viloyati bo‘limi raisi

    Sabirov Muxamadjan Rustamovich - Xiva tumanidagi «Xiva qurilish servis» kichik korxonasi direktori, Xorazm viloyati

    Sabirov Xamro - «O‘zbek geologiya qidiruv» aksiyadorlik jamiyatining tajriba-uslubiy tadqiqotlar laboratoriyasi boshlig‘i

    Saydullayev Narzulla - Zomin tumanidagi «Narzullayev Jasurbek» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati

    Salyamov Anvar Shavkatovich - «Sanoat-energetika guruhi» mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori

    Safarov Shamsiddin Avulovich - «Talimarjon issiqlik elektr stansiyasi» aksiyadorlik jamiyatining elektr sexi elektr chilangari, Qashqadaryo viloyati

    Tadjibayev Husanboy Muminovich - «Issiqlik elektr stansiyalari» aksiyadorlik jamiyatining «Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi» filiali 1-qozon turbina sexi mashinisti, Sirdaryo viloyati

    Tolibekov Omirbek Arzibekovich - Chimboy tumanidagi «Temiryo‘l guzari» mahalla fuqarolar yig‘inining Qiyas jirov ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Turabayev Tursunboy - Angor tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Surxondaryo viloyati

    Turdimurotov Abduraxmon Umurkuljonovich - «O‘zbekiston metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining elektrda po‘lat eritish sexi po‘lat erituvchisi, Toshkent viloyati

    Uzakov Aslankul Itolmasovich - «O‘zneftgaz burg‘ilash ishlari» mas’uliyati cheklangan jamiyati burg‘ilovchisi, Qashqadaryo viloyati

    Urinboyev Abdullajon - Chortoq tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Namangan viloyati

    Utegenov Uzaqbay Qazaqbayevich - Kegeyli tumanidagi «Abat makan» mahalla fuqarolar yig‘inining Nuroniylar ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Filipas Vladimir Ivanovich - «Uzbekistan airways» aksiyadorlik jamiyatining «Uzbekistan airways sales» filiali direktori

    Xamidov Odil Abidovich - Toshloq tumanidagi «Obidjon» tuyachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

    Xujabekova Buvinso Isakovna - Paxtakor tumani obodonlashtirish boshqarmasi ishchisi, Jizzax viloyati

    Soy Timur Vilenovich - Samarqand turizm markazi qurilish direksiyasi direktorining texnik masalalar bo‘yicha o‘rinbosari

    Shamshetov Sarsenbay Nuratdinovich - Qishloq xo‘jaligida bilim va innovatsiyalar milliy markazining Qoraqalpog‘iston Respublikasi agroxizmatlar markazi direktori

    Shirinov Djaxongir Djabbarovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi raisi

    Ezozxonov Avazxon Nezomxonovich - «Navoiy kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining Markaziy kon boshqarmasi «Auminzo-Amantoy» koni boshlig‘i, Navoiy viloyati

    II darajali «Sog‘lom avlod uchun» ordeni bilan

    Mamirova Maxbuba Rustamovna - Jizzax shahridagi «Amir Temur» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Jizzax viloyati

    Raximova Yuldizxan Kadirovna - O‘zbekiston Qizil Yarim oy jamiyatining Farg‘ona viloyati tashkiloti raisi

    Xalikova Zebinsa Alimovna - Mirzaobod tumani nuroniylar jamoatchilik kengashi faoli, Sirdaryo viloyati

    Yaxyayeva Sanoat Shayunusovna - Olmazor tumanidagi «Xastimom» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

    «Sodiq xizmatlari uchun» medali bilan

    Abdujalilova Zaynab Allakulovna - Mirzaobod tumanidagi «Bog‘iston» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati

    Alimov Ravshanbek Azadbekovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Xalqaro munosabatlar, tashqi iqtisodiy aloqalar, xorijiy investitsiyalar va turizm masalalari qo‘mitasi raisi

    Axmedova Nargisa Gazibayevna - Zangiota tumanidagi «Eski qal’a» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent viloyati

    Dexqonova Mo‘minaxon Axmadovna - Beshariq tumanidagi «Baxmal» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

    Jumashova Kamila Shabbaddinovna - Nukus shahridagi «Shimbay guzari» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Ibrogimova Zulxumor Djumaniyazovna - Xiva shahridagi «Sangar» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Xorazm viloyati

    Inamov Rustamali Uktamaliyevich - Mingbuloq tumanidagi «Madaniyat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

    Muqumov Quvondiq Xamdamovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining mahalliy vakillik organlari faoliyatiga ko‘maklashish, gender tenglik, odam savdosi va majburiy mehnatning oldini olish masalalari boshqarmasi boshlig‘i

    Nazarov Ubaydulla Abdumannapovich - O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Davlat feld’egerlik xizmati transport ta’minoti bo‘limi bosh mexanigi

    Nazarova Shaxnozaxon Usmonovna - Andijon tumanidagi «Yuksalish» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

    Sirojev Izomiddin Zayniddinovich - G‘ijduvon tumanidagi «Sho‘rcha» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Buxoro viloyati

    Soliyeva Marxabo Raxmatovna - Xatirchi tumanidagi «Paraxun» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Navoiy viloyati

    Turakulov Obidjon Xasanbayevich - Jalaquduq tumani soliq inspeksiyasining davlat soliq bosh inspektori, Andijon viloyati

    Tursunov Otabek Tojiyevich - Sherobod tumanidagi «Boyqishloq» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati

    Hamroyev O‘mirzoq Ataqulovich - Baxmal tumanidagi «Gulbuloq» qishloq fuqarolar yig‘ini raisi, Jizzax viloyati

    Yangiboyev Baxodir Abdusalomovich - Kitob tumanidagi «Yakkatut» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

    «Kelajak bunyodkori» medali bilan

    Davronova Nodira Husan qizi - Yangiyer shahridagi «Shodiyona» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi, Sirdaryo viloyati

    Yelmuratov Madiyar Koshkinbayevich - «Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi – IT Park» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Qoraqalpog‘iston Respublikasi filiali boshlig‘i

    «Jasorat» medali bilan

    Abdullayev Rustamjon Turdimurotovich - Yangiobod tumanidagi hunarmand-haykaltarosh, Jizzax viloyati

    Abidjonova Lolaxon Raximjonovna - Quvasoy shahridagi dekorativ buyumlar yasovchi hunarmand, Farg‘ona viloyati

    Aliyev Farmon Anvarovich - Asaka tumanidagi 16-ko‘zi ojiz bolalar uchun ixtisoslashtirilgan «Nurli maskan» maktab-internatining tarix fani o‘qituvchisi, Andijon viloyati

    Begimqulov Toshpulat Tulaganovich - Yakkabog‘ tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Qashqadaryo viloyati

    Yesemuratova Gulzira Kalbayevna - «Hunarmand» uyushmasining Xo‘jayli tumani bo‘limi a’zosi, tikuvchi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Mamanazarov Otabek Abdusalomovich - Xatirchi tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, sartarosh, Navoiy viloyati

    Muminov Turdali Abdurashidovich - Xovos tumanidagi uy jihozlarini ta’mirlash ustasi, Sirdaryo viloyati

    Rajabov Otanazar Abdullayevich - Hazorasp tumanidagi «Qobul G‘ayrat» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

    Rasulov Maxmud Mansurovich- Paxtachi tumanidagi poyabzal ta’mirlash ustasi, Samarqand viloyati

    Sayfiyev Xurshid Ibodovich - Romitan tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Buxoro viloyati

    To‘rajonova Parida Habibjonovna - Namangan shahridagi ko‘zi ojizlar madaniyat markazi to‘garak rahbari, Namangan viloyati

    Xasanova Zuxra Rustamovna - Termiz shahridagi «Sumayya» unitar korxonasi bichuvchi-tikuvchisi, Surxondaryo viloyati

    Yuldasheva Zubayda Solijonovna - Chilonzor tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, haydovchi, Toshkent shahri

    Yusifboyev Muxammad Tangir o‘g‘li - Quyi Chirchiq tumanidagi «Madaniyat» mahalla fuqarolar yig‘inidagi yoshlar yetakchisi, Toshkent viloyati

    «Shuhrat» medali bilan
    (100 yoshdan oshganlar)

    Akimniyazova Bibixan - Taxtako‘pir tumani, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Alikulov Abdi - Yangiyer shahri, Cirdaryo viloyati

    Boboqulov Abir - Uzun tumani, Surxondaryo viloyati

    Dusanova Chimiri- G‘uzor tumani, Qashqadaryo viloyati

    Zkriyayeva Sidika- Karmana tumani, Navoiy viloyati

    Malikov Turg‘un - O‘zbekiston tumani, Farg‘ona viloyati

    Matyakubova Shukur - Xonqa tumani, Xorazm viloyati

    Norqo‘ziyeva Salamat - Baliqchi tumani, Andijon viloyati

    Tangriyev Turaqul - Qorako‘l tumani, Buxoro viloyati

    Turayeva Anzirat - Parkent tumani, Toshkent viloyati

    Usmanova Irisban - Yunusobod tumani, Toshkent shahri

    Shamsiyeva Marziya - Tayloq tumani, Samarqand viloyati

    Shermatova Oyxumar - G‘allaorol tumani, Jizzax viloyati

    Yuldasheva Koromat - Mingbuloq tumani, Namangan viloyati

    «Shuhrat» medali bilan

    Abdullayev Ismatillo Tilloyevich - Samarqand yo‘llardan muntazam foydalanish unitar korxonasining avtoko‘targich haydovchisi, Samarqand viloyati

    Abdurazikova Nasiba Alimovna - Yashnobod tumanidagi «Ma’rifat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri

    Azmuxanova Elmira Xelmullayevna - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining «O‘ztemiryo‘lmashta’mir» unitar korxonasi lokomotiv yig‘uv sexi kran mashinisti

    Ametova Jamila Janibekovna - Qo‘ng‘irot tumanidagi «Qoraqalpog‘iston» shaharcha fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Appakov Musaxon Pulatovich - Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazining Namangan viloyati bo‘limi rahbari

    Aripov Davron Raximovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

    Asatov Zikrulla Ismatovich - «Nuroniy» jamg‘armasining Uchtepa tumani bo‘limi raisi, Toshkent shahri

    Aslanov Shuxrat Chariyevich - «Sho‘rtan gaz kimyo majmuasi» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Qashqadaryo viloyati

    Atajanov Ruslan Kuziyevich - Shovot tumani irrigatsiya bo‘limi bosh gidrometri, Xorazm viloyati

    Ataxanov Nosirjon Tursinovich - Uychi tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Namangan viloyati

    Axmedova Xilolaxon Noyibovna - Xo‘jaobod tumanidagi «Fazo Group» mas’uliyati cheklangan jamiyatining tikuv bo‘limi bosh ustasi, Andijon viloyati

    Achilova Gulnora Eminjanovna - Sergeli tumani obodonlashtirish boshqarmasining ko‘kalamzorlashtirish va irrigatsiya bo‘limi brigada boshlig‘i, Toshkent shahri

    Botirova Muniraxon Umaraliyevna - Qo‘qon shahridagi «Zilol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Farg‘ona viloyati

    Bo‘tayeva Baxtigul Abraxmatovna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati a’zosi

    Djalilov Baxromjon Odiljonovich - «Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki direksiyasi – IT Park» mas’uliyati cheklangan jamiyatining Farg‘ona viloyati filiali boshlig‘i

    Yodgorov Alisher Abduraximovich - «Sanoat-energetika guruhi» mas’uliyati cheklangan jamiyati og‘ir sanoat loyihalari direksiyasi direktorining birinchi o‘rinbosari

    Jumayev Jasur Jalolovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining nazorat-tahlil bo‘limi mudiri

    Jumaniyazov Ibragim - Qo‘shko‘pir tumanidagi «Ibrat Ro‘zmat» parrandachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati

    Jurayev Aliboy Tojaxmatovich - Namangan viloyati o‘simliklar karantini va himoyasi boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

    Iskandarov Shakiriddin Ibragimovich - «O‘zbek geologiya qidiruv» aksiyadorlik jamiyatining Qizilqum dala geologiya qidiruv ekspeditsiyasi boshlig‘i, Navoiy viloyati

    Islomov Shavkat Yaxshibekovich - Forish tumanidagi «Xonbandi» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Jizzax viloyati

    Ishanxodjayev Asror Aslanovich - O‘zbekiston axborot texnologiyalari va ommaviy kommunikatsiya xodimlari kasaba uyushmasining Respublika kengashi raisi

    Kamchiyeva Charos Maxamadsodiqovna - Farg‘ona shahridagi «Safort Konsensus Kommunal» professional boshqaruv kompaniyasi rahbari, Farg‘ona viloyati

    Karimqulov Komiljon Shodmonqulovich - Mirobod tumanidagi «Mirobod maxsustrans» avtotransport filiali haydovchisi, Toshkent shahri

    Kasimova Kizilgul Ermatovna - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Fuqarolarning sog‘lig‘ini saqlash masalalari qo‘mitasi a’zosi

    Kasparov Arsen Aramovich - Yashnobod tumanidagi «Avangardnaya Kovka» mas’uliyati cheklangan jamiyatining ishlab chiqarish direktori, Toshkent shahri

    Kenjebayev Jetkerbay Kuanishbayevich -tMo‘ynoq tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limi uchastka veterinari, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Kudayberdiyev Xasan Isamidinovich- «O‘zbekko‘mir» aksiyadorlik jamiyatining «Angren ko‘mir koni» filiali konveyer mashinisti, Toshkent viloyati

    Qadirov Baxramboy Babajanovich - Amudaryo tumanidagi «Qilichboy» ovul fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi

    Qilichev Nasriddin Baxridinovich - Muborak neft-gaz qazib chiqarish boshqarmasining «Zevarda» koni texnologik qurilma kuzatuvchisi, Qashqadaryo viloyati

    Qodirov Ismoil Shukurovich - Mirishkor tumanidagi «Chamanzor» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qashqadaryo viloyati

    Qurbonov Azimboy To‘yevich - Vobkent tumani irrigatsiya bo‘limi muhandis-gidrotexnigi, Buxoro viloyati

    Maxkamova Nafosat Abdullayevna - Izboskan tumanidagi «Urganji» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati

    Maxmudov Sanjar Qodirovich - «Olmaliq kon-metallurgiya kombinati» aksiyadorlik jamiyatining «BelAZ» haydovchisi, Toshkent viloyati

    Mukumov Zokirjon Raimovich - Sirdaryo tumanidagi «Beshbuloq» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati

    Musayeva Umida Raxmatdjanovna - O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i

    Narzullayev Djaxongir Zakirjonovich - «Yangiyo‘l metall konstruksiya» korxonasining xarid va ta’minot direksiyasi direktori

    Norkulov Ali Umarovich - «Qizilqumsement» aksiyadorlik jamiyatining «BelAZ» haydovchisi, Navoiy viloyati

    Nurmahmatov Sayidali Mahmatqulovich - Muzrabot tumanidagi «Al-Hakim at-Termiziy» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati

    Obidov Alisher Shukirovich - «Buxoro neftni qayta ishlash zavodi» mas’uliyati cheklangan jamiyatining bug‘-havo-gaz ta’minoti sexi kompressor qurilmasi mashinisti, Buxoro viloyati

    Parpiyev Maxmud Mamatovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining Axborot siyosati va davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash masalalari qo‘mitasida doimiy asosda ishlovchi senator

    Radjabov Altibay Begjanovich - Xalq deputatlari Xorazm viloyati Kengashi kotibiyati mudiri

    Radjabov Boburjon Gulamjanovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasi devoni rahbarining o‘rinbosari

    Raximov Sodik Umardjanovich - Namangan shahridagi «Turon-95» mas’uliyati cheklangan jamiyati avtobus haydovchisi, Namangan viloyati

    Raxmonov Jonibek Raxmonovich - Zomin tumanidagi «Jizzax Organic» mas’uliyati cheklangan jamiyatining kapital qurilish bo‘limi boshlig‘i, Jizzax viloyati

    Raxmonova Barno Xaydaraliyevna - Piskent tumanidagi «Oqtom» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent viloyati

    Rahmonov Rustam Hamroyevich - Shofirkon tumanidagi «G‘alaba» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Buxoro viloyati

    Rixsiyev Dilshod Urunovich - «UzAuto Motors Powertrain» aksiyadorlik jamiyatining dvigatel yig‘ish va sinash sexi katta ustasi, Toshkent shahri

    Subhonqulov Muxammad Bobir Jamshedovich - «Yangiyo‘l metall konstruksiya» korxonasi menejeri, Toshkent viloyati

    Sultanov Zaxid Maxamatovich - «Toshkent metropoliteni» davlat unitar korxonasining tunnel inshootlari xizmati katta ustasi, Toshkent shahri

    Sultanov Nomanjan - Paxtakor tumanidagi «Sarbon Suhrobbek» fermer xo‘jaligi mexanizatori, Jizzax viloyati

    Temurov Mirzoxid Begimqulovich - G‘allaorol tumani yo‘llardan foydalanish unitar korxonasi avtogreyderchisi, Jizzax viloyati

    Tenelov Darmenbay Kamalovich - «O‘zbekiston temir yo‘llari» aksiyadorlik jamiyatining Yo‘l xo‘jaligi boshqarmasi ishlab chiqarish-texnikaviy bo‘limi boshlig‘i

    Turaboyeva Mukadasxon Umarjonovna - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi «Istiqlol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Namangan viloyati

    To‘raqulov Zokir Hamrayevich - «Dehqonobod kaliy zavodi» aksiyadorlik jamiyatining tog‘-kon majmuasi yer osti kon tozalash va tayyorlash uchastkasi mashinisti, Qashqadaryo viloyati

    Tursunov Djura Axmedovich - Surxondaryo viloyati «Sulton Saodat» yodgorlik majmuasi ishchisi

    Tuxtashev Sherzod Azimovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Korrupsiyaga qarshi kurashish va sud-huquq masalalari qo‘mitasi a’zosi

    Usmanov Abdulaziz Asadovich - «O‘zbektelekom» aksiyadorlik kompaniyasining «Toshkent shahar telefon tarmog‘i» filiali multimedia qurilmalarini o‘rnatish bo‘limi boshlig‘i

    Utashev Baxtiyor Sadikovich - «Navoiyuran» davlat korxonasining «Uchquduq» geotexnologik koni burg‘ilash qurilmasi mashinisti, Navoiy viloyati

    Usmanov Sirojiddin Saidkasimovich - O‘zbekiston Respublikasi Raqamli texnologiyalar vazirligining Telekommunikatsiya infratuzilmasini rivojlantirish boshqarmasi bosh mutaxassisi

    Xaydarova Xamro Yedgarovna - Kogon shahridagi «Istiqlol» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Buxoro viloyati

    Xashimova Farida Ganiyevna - O‘zbekiston Respublikasi O‘simliklar karantini va himoyasi agentligining Quva tumani bo‘limi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati

    Xodjayev Kadamboy Radjabovich - Xonqa tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Xorazm viloyati

    Xodjaniyazov Atanazar Djumanazarovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senatining yuridik boshqarmasi boshlig‘i

    Xoshimov Kobuljon Pozilovich - Andijon tumanidagi «Ravon Taraqqiyot Orzusi» mas’uliyati cheklangan jamiyati chilangari, Andijon viloyati

    Shamuradova Mastura Karshibayevna - Paxtachi tumanidagi «Gulobod» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Samarqand viloyati

    Shodmonova Saida Nuriddinovna - Xovos tumanidagi «Oqchangal» mahalla fuqarolar yig‘ini xotin-qizlar faoli, Sirdaryo viloyati

    Eshmuratov Dexkon Zakirovich - Karmana tumanidagi «Do‘rman» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Navoiy viloyati

    Yuldashev Sayfullo Maxmadaminovich - «Surxon parmalash ishlari» aksiyadorlik jamiyati parmalovchisi, Surxondaryo viloyati

    Yuldoshev Qosimboy G‘ayibnazarovich - Urganch tumanidagi «Uyshin» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Xorazm viloyati

    Yusupov Navruzbek Mukimjonovich - O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Qonunchilik palatasining Demokratik institutlar, nodavlat tashkilotlar va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari qo‘mitasi a’zosi

    Yakubov Alisher Sadullayevich - Samarqand turizm markazining qurilish direksiyasi direktori

    O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti

    Sh.Mirziyoyev