Suv obyektlaridan suv servituti asosida foydalanish asoslari belgilandi
Suv kodeksiga koʻra, suv obyektlari doimiy yoki vaqtincha foydalanishga, shu jumladan, davlat-xususiy sheriklik toʻgʻrisidagi bitimlarga asosan foydalanishga beriladi.
Kamchatka yaqinida yuz bergan kuchli zilziladan keyin Klyuchevskoy vulqonining otilishi qayd etildi.
Prezident Shavkat Mirziyoyev raisligida 30-iyul kuni meva-sabzavot va oziq-ovqat eksportini ko‘paytirish masalalari muhokamasi bo‘yicha videoselektor yig‘ilishi o‘tkazildi.
Kodeks suv, suv obyektlari, suv xoʻjaligi obyektlari va suv fondi yerlaridan oqilona foydalanish hamda ularni muhofaza qilish sohasidagi munosabatlarni tartibga soladi.
2025-yil 30-iyul kuni Toshkent viloyatining Boʻstonliq tumanida “Chorvoq shamol elektr stansiyasini qurish” loyihasiga rasman start berildi.
Rossiyaning Novosibirsk shahrida ogʻir hayotiy vaziyatga tushib qolgan ayol va uning ikki nafar voyaga yetmagan farzandi Oʻzbekistonga qaytarildi.
Oʻzbekistonga toʻqqiz kunlik tur doirasida kelgan sayyohlar Toshkent, Samarqand, Buxoro va Xiva kabi koʻhna shaharlarga tashrif buyuradi.
Gretsiyaning Afina shahrida sport kurashlari bo‘yicha U-17 yosh toifasidagi jahon chempionati boshlandi.
Oʻzbekistonning Vladivostok shahridagi (Rossiya) Bosh konsuli Yusuf Qobuljonov Kamchatka va Saxalin hududlarida vaqtincha boʻlib turgan yurtdoshlarimizni Favqulodda vaziyatlar xizm...
Yillar davomida otaning topgani oʻzidan ortmagani sababli aliment toʻlovlarini toʻliq ado eta olmagan va shuning oqibatida bir necha bor javobgarlikka ham tortilgan.
Avstraliyada ishlab chiqarilgan birinchi raketa Eris uchirilgandan 14 soniya o'tib, uchirish maydonchasi yaqinida qulab tushdi. Bu haqda Gilmour Space Technologies dasturchisi ma'...
General mayor Shermatov Farhodjon Ortiqovich Oʻzbekiston Respublikasi harbiy xavfsizlik va mudofaa universiteti boshligʻining birinchi oʻrinbosari lavozimiga tayinlandi.