Janubiy Koreya janubi-sharqidagi o'rmon yong'inlari oqibatida kamida 24 kishi halok bo'ldi. Bu haqda tabiiy ofatlarga qarshi kurashish va xavfsizlikni ta'minlash markaziy shtabida ma'lum qilindi.
Janubiy Koreyaning Iyson uyezdida o'rmon yong'inlarini o'chirish chog'ida Sikorsky S-76 vertolyoti halokatga uchradi.
Kyonsan-Pukto viloyatida 12 kishi, Kyonsan-Namdo viloyatida esa yana 3 kishi halok bo'ldi.
Koreya Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi Milliy majlis (parlament) argumentlariga qaramay, Bosh vazir Xan Dok Suga impichment e'lon qilish haqidagi iltimosnomani rad etdi.
Fargʻonada ish boshlayotgan “Ulsan kasb-hunarga oʻqitish markazi”ni tamomlagan yoshlarga Ulsan shahar hokimligi toʻgʻridan-toʻgʻri ishchi viza berishni yoʻlga qoʻyadi.
Janubiy Koreya sudi Koreya Respublikasi Prezidenti Yun Sok Yolni qamoqdan ozod qildi. Bu haqda Yonhap axborot agentligi xabar berdi.
Janubiy Koreyada ikkita KF-16 qiruvchi samolyoti mashg'ulotlar vaqtida o'quv poligonidan tashqariga yanglishib “havo-yer” tipidaga sakkizta bomba tashlashi oqibatida 15 kishi jarohatlandi.
Janubiy Koreyaning Chxonan shahridagi tezyurar avtomagistral yo'l qurilish maydonchasida ko'prikning qulab tushishi oqibatida kamida uch ishchi halok bo'ldi, besh kishi jarohatlandi.
Juma kuni Janubiy Koreyaning janubi-sharqidagi port shahri Pusandagi mehmonxonaning qurilish maydonchasida sodir bo'lgan yong'in oqibatida olti ishchi halok bo'ldi, 25 kishi jarohatlandi.
Qoraqalpogʻistonda “Xotin-qizlarni tadbirkorlikka oʻqitish va oʻrganilgan koʻnikmalarni amalda sinash markazi” tashkil etilishi mumkin.