Yangi tariflar avval rejalashtirilgani kabi 1-apreldan emas, 1-maydan kuchga kiradi.
Stansiyalar viloyatning Nurafshon, Chirchiq, Angren shahri hamda Chinoz, Parkent. Yangiyoʻl, Boʻka, Zangiota, Oqqoʻrgʻon, Ohangaron tumanlarida quriladi.
“Hududiy elektr tarmoqlari“ AJ Energosavdo filiali Namangan boʻlinmasi tomonidan energiya resurslarini talon-toroj qilish holatlarini aniqlashga qaratilgan nazorat reyd tadbirlari oʻtkazildi.
Mazkur holat yuzasidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.
“Fargʻona hududiy elektr tarmoqlari korxonasi“ AJ tomonidan hududlarda elektr energiyasidan noqonuniy foydalanishning oldini olishga qaratilgan tezkor tadbirdalar oʻtkazilmoqda.
“Oʻzenergoinspeksiya“ Qashqadaryo viloyat hududiy boshqarmasi va viloyat prokuraturasi hamkorligida oʻtkazilgan nazorat tadbirlarida elektr energiyasidan noqonuniy foydalanib kelgan fermer xoʻjaligi aniqlandi.
Oʻtkazilgan tekshiruvlarda ushbu shoxobcha qariyb 600 mln soʻmlik tabiiy gazdan noqonuniy foydalangani aniqlandi.
“Buxoro HETK“ AJ Buxoro shahar elektr taʼminoti korxonasi xodimlari bilan hamkorlikda elektr energiyasidan noqonuniy foydalanish holatlarini aniqlashga qaratilgan nazorat tadbirlari oʻtkazildi.
Markaziy Osiyo atrof-muhit va iqlim oʻzgarishini oʻrganish universitetida (“Green University”) “Bash va Jankeldi shamol elektr stansiyalari loyihalari doirasida qushlarning elektr uzatish tarmogʻi bilan toʻqnashuvini oldini olish uchun qurilmalarni oʻrnatish tajribasi”ga bagʻishlangan matbuot anjumani boʻlib oʻtdi.
“Oʻzenergoinspeksiya“ Buxoro viloyat hududiy boshqarmasi va viloyat prokuraturasi hamkorligida oʻtkazilgan nazorat tadbirlarida elektr energiyasidan noqonuniy foydalanib kelgan fermer xoʻjaligi fosh etildi.