Bugun faoliyat yuritayotgan Fuqarolarning banklardagi omonatlarini kafolatlash fondi negizida Omonatlarni kafolatlash agentligi tashkil etiladi.
“Banklardagi omonatlarni himoya qilish kafolatlari toʻgʻrisida”gi Qonun (OʻRQ-1031-son, 18.02.2025-y.) qabul qilindi.
Raqobat qoʻmitasi Surxondaryo viloyati hududiy boshqarmasi tomonidan “Aloqabank“ ATning Angor tuman xizmat koʻrsatish markazida oʻrganish ishlari olib borildi.
Oʻtgan 2024-yil davomida tijorat banklarining reklama qonunchiligiga rioya etish holatlari koʻrib chiqildi.
Bayram va dam olish kunlari 26 ta bank tomonidan valyuta ayirboshlash va pul oʻtkazmalari shoxobchalari faoliyati yoʻlga qoʻyilmoqda.
Kengash faoliyati islomiy moliya institutlarini tartibga solish va nazorat qilish boʻyicha xalqaro standartlarni ishlab chiqish, samarali korporativ boshqaruv mexanizmlari va risk-menejment tizimini joriy qilish, shuningdek, mazkur sohada kadrlar salohiyatini oshirish, tadqiqotlar olib borish hamda ushbu masalalarda Kengashga aʼzo tashkilotlarga koʻmaklashishga qaratilgan.
Joriy yil 21-noyabrda O‘zbekiston Respublikasi Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Xitoy Xalq Respublikasi Eksport-import banki vitse-prezidenti Yang Dongning boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashdi.
Oʻzbekiston elchixonasi rahbariyati Malayziyaning “Export-Import Bank of Malaysia” (Eksimbank) prezidenti va bosh ijrochi direktori Nurbayu binti Kasim Chang bilan uchrashdi.
Joriy yil 26-sentyabrda Samarqandda oʻz ishini yakunlagan Osiyo infratuzilmaviy investitsiyalari banki Boshqaruvchilar kengashining 9-yillik yigʻilishi doirasida Oʻzbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Yevroosiyo taraqqiyot banki (YOTB) boshqaruvi raisi Nikolay Podguzov bilan uchrashuv oʻtkazdi.