Hibsga olingan Istanbul hokimi Ekrem Imamog'lu o'z lavozimidan vaqtinchalik chetlatildi, deya xabar berdi Turkiya IIV X ijtimoiy tarmog'ida.
Koreya Respublikasi Konstitutsiyaviy sudi Milliy majlis (parlament) argumentlariga qaramay, Bosh vazir Xan Dok Suga impichment e'lon qilish haqidagi iltimosnomani rad etdi.
Janubiy Koreya sudi Koreya Respublikasi Prezidenti Yun Sok Yolni qamoqdan ozod qildi. Bu haqda Yonhap axborot agentligi xabar berdi.
Qonun (O‘RQ-1032-son, 20.02.2025 y.) bilan “Davlat boji to‘g‘risida”gi Qonunga qo‘shimcha va o‘zgartirishlar kiritildi.
AQShning 14 shtati vakillari AQSh Prezidenti Donald Tramp va Hukumat samaradorligi departamenti (DOGE) rahbari Ilon Mask ustidan sudga murojaat qildi. Bu haqda ABC News xabar bermoqda.
Nikohdan ajratish masalasi oʻz vaqtida hal qilinmasligi ayrim hollarda ayollarning oʻz joniga qasd qilishi, bevaqt oʻlimi kabi ayanchli oqibatlarni keltirib chiqarmoqda.
2025-yil 10-fevral kuni jinoyat ishlari boʻyicha Yunusobod tumani sudi tumanning “Anorzor” MFY binosida Toshkent shahri aholisini Instagram orqali haqorat qilgan fuqaro ustidan sud oʻtkazdi.
Jazoni manzil-koloniyalarda oʻtash belgilandi.
Sud hukmiga koʻra, Oʻzbekiston Respublikasi Maʼmuriy javobgarlik toʻgʻrisidagi kodeksining 79-moddasi 1-qismiga asosan 3 nafar fuqaroga 41 million 625 ming soʻm zarar va jarima qoʻllanildi.