2025-yil 22-fevral, yaʼni kelayotgan shanba kuni «Afsonalar vodiysi« tematik parkida «1-Xalqaro Namangan avto festivali« boʻlib oʻtadi.
O‘zbekiston delegatsiyasi Fratsiyaning Lion shahrida bo‘lib o‘tayotgan nufuzli «Worldchefs Village» xalqaro oshpazlar festivalida ishtirok etyapti.
Joriy yil 18-21-dekabr kunlari Istanbul shahrida Oʻzbekiston oshpazlar uyushmasi vakillari ishtirok etgan 21-Xalqaro gastronomik pazandachilik festivali boʻlib oʻtdi.
Xitoyning Xanchjou Dyanszi universitetida Xalqaro madaniyat festivali boʻlib oʻtdi.
Tatariston poytaxtidagi «Qozondagi Sharq bozori» xalqaro milliy madaniyat festivali yakunlandi.
Rossiyaning Qozon shahrida 25-30-noyabr kunlari « Vostochnыy bazar v Kazane» («Qozonda sharqiy bozor») xalqaro festivali o‘tkaziladi.
Ushbu festival uch kun davom etadi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 26-apreldagi “Respublikaning turizm salohiyatini jadal rivojlantirish hamda mahalliy va xorijiy turistlar sonini yanada oshirishga doir qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori ijrosini taʼminlash maqsadida bir qator amaliy ishlar qilinmoqda.
Toshkentdagi madaniy boyliklarni — mozaikalarni ularni yopib turgan reklama bannerlaridan ozod qilish bilan tanishtiruvchi “Mosaicvertising” loyihasi xalqaro eʼtirofga sazovor boʻldi.
Joriy yil 26-sentyabrda “Suzuk Ota” majmuasi Hunarmandlar mahallasida “Hunarmandchilik koʻrgazmasi” festivali oʻtkazildi.