Toshkent shahrida issiqlik tarmoqlarining maksimal haroratga chidamliligi sinovdan oʻtkaziladi.
Toshkent shahar hokimligi aholidan nosoz yoʻllarni oʻz tashabbuslari orqali taʼmirlamaslikni soʻradi. Bunday usul muammoni hal oʻrniga baʼzi hollarda vaziyatni yanada murakkablashtirishi aytildi.
Toshkent shahri hokimligi tez orada 2024–2025-yillar uchun isitish mavsumini yopish haqida qaror qabul qiladi.
Har bir tumanga 1 mlrd soʻmdan ajratiladi.
Toshkent shahar hokimining 2025-yil 14-fevraldagi 101-14-0-Q/25-son qarori bilan 2025-yil uchun bozor maʼmuriyati tomonidan undiriladigan bozor yigʻimi miqdori tasdiqlandi.
Bu haqda Toshkent shahar hokimining tegishli qarori qabul qilindi.
Ijtimoiy tarmoqlarda begona ayol maktab oʻquvchisining qoʻlidan ushlamoqchiligi aks etgan video tarqalib, turli muhokamalarga sabab boʻlmoqda.
Toshkent shahar hokimi Shavkat Umurzakov Turkiya Respublikasining Oʻzbekistondagi favqulodda va muxtor Elchisi Olgan Bekar bilan uchrashdi.
2025-yil 30-yanvarda Toshkent shahrida Fransiyaning AIRBUS, Experto Consulting, Iveco Group, MND, Roxalex, Suez, Société Générale, ALSTOM, Veolia, nergy, EDF International Networks, Voltalia, Total Energies kabi 50 dan ortiq yirik kompaniyalari vakillari ishtirokida O‘zbekiston-Fransiya biznes forumi bo‘lib o‘tdi.