Maxsus asbob-anjomlar yordamida lift eshigi ochilib, bolalar viloyat FVB qutqaruvchilari tomonidan qutqarildi.
Qashqadaryoda qator IIB mulozimlari mukofotlandi va ayrimlari ishdan olindi.
Hukumat qarori bilan tasdiqlangan Qarshi shahrining yangi bosh rejasiga koʻra, viloyat markazi keyingi 18-yil ichida Koson, Qarshi va Koʻkdala tumanlari hududiga qarab 7 ming 767 gektarga, yaʼni qariyb ikki baravar kengayadi.
Viloyati Ekologiya boshqarmasi Shahrisabz tuman boʻlimi xodimlari IIB hamda XPB xodimlari bilan hamkorlikda tumanda nazorat tadbiri oʻtkazildi.
Aeroportda uchish-qoʻnish yoʻlagining uzoq muddat — 1983-yildan beri ishlatilishi munosabati bilan hamda havo kemalarining qoʻnishi va uchishi xavfsizligini taʼminlash maqsadida keng kapital qurilish va taʼmirlash ishlari olib boriladi.
Murodov Gʻolib Neʼmatovichni Muborak tumani hokimi lavozimiga tayinlandi.
Qashqadaryo viloyati Ekologiya, atrof-muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi Kasbi tuman boʻlimi xodimlari tomonidan nazorat tadbirlari oʻtkazildi.
Mazkur loyiha boʻyicha davlat tomonidan infratuzilma uchun ajratilgan yirik mablagʻlar doirasida Hisorak qishlogʻidan Gʻyelon turizm qishlogʻiga olib boruvchi yoʻl qurilmoqda, uning uzunligi 22 km. va eni 8 metrni tashkil etadi.
Qashqadaryo viloyat Ekologiya atrof muhitni muhofaza qilish va iqlim oʻzgarishi boshqarmasi Gʻuzor tuman boʻlimi, tuman hokimligi hamda tuman IIB xodimlari bilan hamkorlikda noqonuniy qum qazish holatlarini aniqlashga qaratilgan nazorat tadbirlari oʻtkazildi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Qashqadaryolik haydovchilar surxondaryolik haydovchilarni toshboʻron qilgani haqida xabarlar tarqaldi. Viloyat hokimligi ushbu xabarlarga munosabat bildirdi.