Fargʻonada ish boshlayotgan “Ulsan kasb-hunarga oʻqitish markazi”ni tamomlagan yoshlarga Ulsan shahar hokimligi toʻgʻridan-toʻgʻri ishchi viza berishni yoʻlga qoʻyadi.
Kasbga tayyorlov markazlarini 2025-yil mart aprel oylarida Qarshi va Samarqand shaharlarida ochilishi mumkin.
Migratsiya agentligi va Latviyaning “Sia Kreiss” korxonasi yuk avtomobili haydovchilari uchun boʻsh ish oʻrinlarini taklif etmoqda.
Migratsiya agentligi Germaniyaning “PersonaFAIRmittlung” tashkiloti bilan hamkorlikda avtobus haydovchilari uchun ish oʻrinlarini taklif qilmoqda.
Mamlakatimiz elchixonasi koʻmagida Tashqi ishlar vazirligi, Ichki ishlar vazirligi va Tashqi mehnat migratsiyasi agentligi vakillaridan iborat delegatsiyaning Xorvatiyaga tashrifi tashkil etildi.
Migratsiya agentligi direktori oʻrinbosari Matlab Kuranov, Sloveniya Bandlik xizmati bosh direktori Greta Metka Barbo Shkerbins va Migratsiya departamenti direktori Anka Rode oʻrtasida muzokara olib borildi.
Oʻzbekiston va Vengriya oʻrtasida migratsiya va mobillik sohasida keng qamrovli sheriklik toʻgʻrisida bitim ishlab chiqilishi mumkin.
Migratsiya agentligi va Germaniyaning Amazone ish beruvchi tashkiloti qator sohalarda ish oʻrinlariga taklif etmoqda.
Soʻnggi paytlarda ayrim firibgar shaxslar Oʻzbekiston fuqarolariga Turkiyada yuqori maoshli ish taklif qilib (asosan fuqarolarning tanish-bilishlari orqali), ularni aldash holatlari koʻpaymoqda.
Ushbu savol chet davlatda ishlab yurgan va chet davlatga ketmoqchi boʻlgan yurtdoshlarimizni qiziqtirishi tabiiy. Ushbu xabarda ularni qiziqtirgan savollarga javob batafsil keltirilgan.