O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Janobi Oliylariga
Ilmiy darajali yosh olimlarimiz soni 2 karra oshib, 4 ming 357 nafarga yetdi. Ayniqsa, farzandlarimiz orasida chet tillarni oʻrganishga qiziqish keskin kuchaydi.
Bugun, 5-fevral kuni Oʻzbekiston Milliy axborot agentligi – OʻzA tashkil etilganiga 33-yil toʻldi!
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 26-yanvar kuni boʻlib oʻtgan telefon orqali muloqotda Belarus Respublikasi Prezidenti Aleksandr Lukashenkoni kecha boʻlib oʻtgan Prezident saylovidagi ishonchli gʻalabasi bilan samimiy qutladi.
“Yangi Oʻzbekiston” – davr gazetasi. Qulochni mamlakat uzra keng yozgan. U mingan tulpor – Oʻzbekistondagi islohotlar. U ot qoʻygan keng maydon –globalizm. Undan mahobatli sitilar ruhini baralla ilgʻab olish mumkin. Zamon ruhi – Siti ruhi. Qani qochib qutulib koʻring-chi! Globalizm uchun qora ter toʻkib fikrlash – asl faxr. Meningcha, buni muazzam tahririyat teran sezadi. U zamon talabini his qilib, sondan songa oʻzgarib borishga intilayotir.
Vatanimiz mustaqilligining 27-yilligini nishonlash asnosida mamlakatimizning taraqqiyot-tiklanish yoʻli butkul oʻzgacha oʻzanlar sari yuz burdi. “Yangi Oʻzbekiston” gazetasi ana shunday inqilobiy oʻzgarishlar tongida taʼsis etildi. U yangi Oʻzbekistonning oʻz nashri sifatida dunyoga keldi.
Davlatimiz rahbari oʻz maktubida Donald Trampning yangi muddatdagi faoliyati davomida AQSHning xalqaro maydondagi nufuzi va obroʻ-eʼtibori, iqtisodiy qudrati va salohiyati, global miqyosdagi oʻrni va ahamiyati yanada ortishiga ishonch bildirdi.
Xorijiy yetakchilar O‘zbekiston Prezidenti va ko‘p millatli xalqiga tinchlik-osoyishtalik, baxt-saodat, farovonlik, katta muvaffaqiyatlar va ravnaq tilaklarini izhor etmoqda.
Avvalo, o‘z hayotini inson salomatligini asrashdek olijanob ishga bag‘ishlab kelayotgan siz azizlar – fidoyi shifokor va hamshiralarni, soha faxriylarini kasb bayramingiz bilan chin qalbimdan muborakbod etaman.
Saida Mirziyoyeva Paralimpiya oʻyinlarida ishtirok etgan sportchilarimizni tabrikladi.