Ўзбекистонга ўсимлик ёғини олиб кириш ҚҚСдан озод қилинади
“Аҳолини айрим турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари билан таъминлашга доир чоралар тўғрисида”ги Қонун (ЎРҚ-689, 29.04.2021 й.) Президент томонидан имзоланди.
Тиббий-ижтимоий хизматлар ходимларига ОТМда мақсадли квоталар ажратилади
Бугун АОКАда Тиббий-ижтимоий хизматлар агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Баҳодир Каримов иштирокида брифинг ўтказилди.
Фарғонада аҳоли учун кўп қаватли турар-жойлар қурилишида турк қурилиш компанияси ҳам иштирок этади
Фарғона вилояти ҳокимлигида Туркиянинг “Bend Engineering Company” қурилиш компанияси бош директори Седат Эмирлер билан учрашув бўлиб ўтди.
Машинист токоприёмникда учқун чиқаётганини кўриб, поездни фавқулодда тўхтатган
«Тошкент метрополитени» УК куни кеча поезд тўхташи сабабларининг текшируви натижаларини эълон қилди.
Халқ таълими вазири Тошкент вилоятининг пойтахтга чегарадош мактаблари фаолиятини танқидий таҳлил қилди
Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов Тошкент вилоятининг пойтахтга чегарадош ҳудудида жойлашган мактаблар фаолиятини ўрганди, дея хабар қилади вазирлик матбуот хизмати.
Кеча бир кунда 70 минг нафардан ортиқ киши эмланиб, кунлик вакцинация рекорди янгиланди
29 апрель куни мамлакатимиз ҳудудлари бўйлаб жами 71775 нафар киши COVID-19 га қарши эмланди. Бу вакцинация бошлангандан бери энг юқори кўрсаткичдир.
Навоий вилояти ҳокимига икки ўринбосар тайинланди
Атамуродов Тўлқин Тўймуродович Навоий вилояти ҳокимининг иқтисодиёт ва тадбиркорлик масалалари бўйича биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди.