АҚШ қўшинларини Афғонистондан олиб чиқишни бошлади
Шу билан бирга, Пентагон ҳарбий хизматчиларни олиб чиқишда уларнинг хавфсизлигини таъминлаш учун Афғонистонга қўшимча контингентни жўнатади, деб маълум қилди Оқ уй вакили Карин Жан...
“Аҳолини айрим турдаги озиқ-овқат маҳсулотлари билан таъминлашга доир чоралар тўғрисида”ги Қонун (ЎРҚ-689, 29.04.2021 й.) Президент томонидан имзоланди.
Бугун АОКАда Тиббий-ижтимоий хизматлар агентлиги директорининг биринчи ўринбосари Баҳодир Каримов иштирокида брифинг ўтказилди.
Фарғона вилояти ҳокимлигида Туркиянинг “Bend Engineering Company” қурилиш компанияси бош директори Седат Эмирлер билан учрашув бўлиб ўтди.
«Тошкент метрополитени» УК куни кеча поезд тўхташи сабабларининг текшируви натижаларини эълон қилди.
Халқ таълими вазири Шерзод Шерматов Тошкент вилоятининг пойтахтга чегарадош ҳудудида жойлашган мактаблар фаолиятини ўрганди, дея хабар қилади вазирлик матбуот хизмати.
29 апрель куни мамлакатимиз ҳудудлари бўйлаб жами 71775 нафар киши COVID-19 га қарши эмланди. Бу вакцинация бошлангандан бери энг юқори кўрсаткичдир.
Атамуродов Тўлқин Тўймуродович Навоий вилояти ҳокимининг иқтисодиёт ва тадбиркорлик масалалари бўйича биринчи ўринбосари лавозимига тайинланди.
Авазов Азамат Ғиёсович - Қашқадарё вилояти ҳокимининг туризм, спорт, маданият, маданий мерос ва оммавий коммуникациялар масалалари бўйича ўринбосари-вилоят туризм ва спорт бош бошқ...
Жорий йил 3-7 май кунлари «Янги Ўзбекистон. Янги нигоҳ» миллий медиа дастури доирасида Ёшлар медиа ҳафталигини ташкил этилади, деб хабар бермоқда «Дунё» АА.