Осиё кубоги У-17: Бугун Ўзбекистон терма жамоаси Саудия Арабистонига қарши баҳс олиб боради
Бугун Ўзбекистон У-17 терма жамоаси Осиё кубоги финал учрашуви доирасида мезбон Саудия Арабистонига қарши баҳс олиб боради.
Енгил атлетикачиларимиз тарихда илк бор Осиё чемпионатида иккинчи бўлишди
Саудия Арабистонининг Даммам шаҳрида енгил атлетика бўйича U18 ёш тоифасидаги Осиё чемпионати ўз якунига етди.
Ўзбекистон ҳарбийлари халқаро мусобақада рекорд натижа билан ғолиб бўлди
Мудофаа вазирлиги терма жамоаси Покистон Ислом Республикаси ҳудудида ўтказилган VIII Халқаро «Жамоа руҳи» мусобақасида иштирок этди.
Татаристонда оғир касалликка чалинган юртдошимиз Ўзбекистонга олиб келинди
1968 йилда туғилган Х.И. вақтинча ишлаш учун Татаристонга келган. Иш жараёнида соғлиғида кузатилган жиддий муаммолар туфайли у Татаристон шифохонасига ётқизилган.
Тошкент вилоятидаги баъзи йўлларда рухсат этилган тезлик 100 дан 80 км/соатгача пасайтирилди
Тошкент вилояти ҳокимининг айрим аҳоли яшаш ҳудудларидан ташқарида автомобиллар тезлигини камайтириш тўғрисидаги қарори қабул қилинди.
Жанубий Кореяга мавсумий ишга бориш янада осонлашиши кутилмоқда
Ўзбекистон ташқи ишлар вазирининг ўринбосари Олимжон Абдуллаев Корея Республикаси элчиси Вон До Ён билан учрашув ўтказди, деб хабар қилмоқда "Дунё" АА.
Бухорода 12 ёшли бола "пробасиз" укол қилиниши оқибатида вафот этди
Ижтимоий тармоқларда Бухоро шаҳридаги хусусий клиникада 12 ёшли бола тиббий муолажадан сўнг вафот этгани ҳақидаги хабар тарқалди.
Хорижликлар учун Ўзбекистон фуқаролиги 200 минг доллар эвазига берилади
Тўловлар эвазига Ўзбекистонда яшаш гувоҳномаси 5 йил муддатга соддалаштирилган тартибда берилади.