Joriy yilning 1 iyun` kuni O'zbekiston Respublikasi tashabbusi bilan Butunjaxon turizm tashkiloti (BTT) boshchiligida koronavirus pandemiyasi ta'siri natijasida turizm sohasiga etkazilgan zararlarni bartaraf etish, ushbu sohani jadal tiklash va davomiy rivojlantirish masalalarida mamlakatlararo hamkorlikni yo'lga qo'yish va birdam harakatlanish rejalarini muhokama etish maqsadida “Tiklanish yo'li” xalqaro onlayn turizm konferentsiyasi o'tkaziladi. Bu to'g'risida avvalroq O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari Aziz Abduxakimov va BTT Bosh kotibi Zurab Pololikashvili o'rtasida bo'lib o'tgan telefon muloqoti davomida kelishib olingan edi. Tadbirda Markaziy Osiyo mamlakatlari, shuningdek Ozarbayjon, Armaniston, Gruziya, Rossiya, Belorusiya va Moldova davlatlarining turizm administratsiyalari rahbarlari ishtirok etishi kutilmoqda.
O'zbekiston tashabbusi bilan “Tiklanish yo'li” xalqaro onlayn turizm konferentsiyasi o'tkaziladi
Bu to'g'risida O'zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o'rinbosari Aziz Abduxakimov va BTT Bosh kotibi Zurab Pololikashvili o'rtasida bo'lib o'tgan telefon muloqoti davomida kelishib olingan edi.