Oʻzbekiston mobil internet tezligi boʻyicha MDHda uchinchi oʻrinni egalladi
“Speedtest Global Index” nashri 2025-yil iyun holatiga koʻra internet tezligi boʻyicha dunyo reytingi natijalarini eʼlon qildi.
Joriy yilning 24-25-iyul kunlari Toshkent shahrining turli tumanlarida elektr energiyasi taʼminoti bilan bogʻliq avariyalar hamda tarmoqlarda kuchlanishning pasayib ketishi kuzatil...
Prezident huzuridagi Xavfsizlik kengashining uch amaldori ishdan olindi.
Hindiston g'arbidagi Rajastxan shtatida juma kuni ertalab hukumat maktabining bir qismi qulab tushishi oqibatida kamida to'rt nafar bola halok bo'ldi, 20 ga yaqin bola jarohatlandi...
Sanitariya-epidemiologiya xizmati fuqarolarga qovun va tarvuz kabi poliz mahsulotlarini yoʻl yoqasida sotib olmaslikni tavsiya etdi.
Toshkent viloyati jinoyat ishlari boʻyicha Oqqoʻrgʻon tuman sudida qum-shagʻal aralashmasini noqonuniy qazib olgan korxona rahbari ishi koʻrib chiqildi.
Kaspiy dengizining sathi butun kuzatuv davri uchun minimal darajadan pastga tushdi, Boltiqbo'yi balandligi tizimiga ko'ra minus 29 metrdan kam.
Kuniga yetti ming qadam demensiya, saraton va boshqa bir qator kasalliklar xavfini kamaytirish uchun yetarli bo‘lishi mumkin, deyiladi yangi ilmiy tadqiqotda.
Endi aholi xonadonlariga aqlli (smart) suv hisoblagichlar bepul o‘rnatiladi.
Bilimlarni boyitish, ijtimoiy faollikni oshirish va koʻnikmalarni shakllantirish fursati
Yangi Oʻzbekiston tarixi qanday yozilmoqda?
Rossiyaning Saratov shahrida 25-iyul kuni tushdan keyin sodir bo'lgan portlash oqibatida ko'p qavatli uyning bir qismi qulab tushdi.