“Oʻzbekiston Respublikasi Kriminologiya tadqiqot instituti tomonidan pullik xizmatlarni koʻrsatish tartibi toʻgʻrisida”gi nizom Adliya vazirligida davlat roʻyxatidan oʻtkazildi (roʻyxat raqami 3602, 21.01.2025-y.)
“Normativ-huquqiy hujjatlar loyihalarining ilmiy asoslanganlik darajasini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi Hukumat qarori (29-son, 22.01.2025-y.) qabul qilindi.
“Sugʻurtalovchilar reytingini aniqlash va yuritish tartibi toʻgʻrisida”gi nizom Adliya vazirligida davlat roʻyxatidan oʻtkazildi (roʻyxat raqami 3601, 20.01.2025-y.)
“Insofsiz ijrochilarning yagona reyestrini shakllantirish tartibi toʻgʻrisida”gi nizom Adliya vazirligida davlat roʻyxatidan oʻtkazildi(roʻyxat raqami 3599, 17.01.2025-y.).
Hukumat qarori bilan (8-son, 11.01.2025-y.) Vazirlar Mahkamasining qaroriga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritildi.
Hukumat qarori (915-son, 30.12.2024 y.) bilan “Turistik klasterlarni tashkil etish va ularga turistik klaster maqomini berish tartibi to'g'risida”gi nizom tasdiqlandi
Hukumat qarori (914-son, 30.12.2024 y.) bilan “Qishloq xo'jaligiga mo'ljallangan erlardan oqilona foydalanish tartibi to'g'risida”gi nizom tasdiqlandi
Vazirlar Mahkamasining 20.12.2024-yildagi «Maktabgacha va maktab taʼlimi xodimlarining uzluksiz kasbiy rivojlantirish tizimini takomillashtirish toʻgʻrisida«gi VMQ-867-son qarori qabul qilindi.
“Atmosfera havosini ifloslantiruvchi manbalarni xatlovdan oʻtkazish hamda unga tashlanayotgan ifloslantiruvchi moddalar miqdorini belgilash toʻgʻrisidagi yoʻriqnoma” Adliya vazirligida davlat roʻyxatidan oʻtkazildi.
Adliya vazirligi tomonidan Davlat organlari va tashkilotlarining ichki audit xizmati xodimlari faoliyati samaradorligini baholash tartibi toʻgʻrisidagi nizom davlat roʻyxatidan oʻtkazildi.