O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qarori
Toshkent shahri, Andijon, Namangan, Fargʻona, Toshkent, Qashqadaryo va Samarqand viloyatlarida qattiq maishiy chiqindilarni yoqish orqali elektr energiyasi ishlab chiqarish orqali elektr energiyasi ishlab chiqariladi.
Millatlararo totuvlik, bagʻrikenglik va hamjihatlikni taʼminlash boʻyicha jamoatchilik kengashlari Umummilliy birdamlik va hamjihatlikni taʼminlash boʻyicha jamoatchilik kengashlari deb qayta nomlanadi.
Turkiy davlatlar tashkilotiga aʼzo davlatlar hukumatlari oʻrtasida raqamli iqtisodiyot sohasida hamkorlik toʻgʻrisidagi bitim tasdiqlandi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Oila va xotin-qizlarni qoʻllab-quvvatlash tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori (PQ-103-son, 14.03.2025-y.) qabul qilindi.
Markazlashgan issiqlik taʼminoti qamrovi 37 foizdan 58 foizgacha yetkaziladi, tizimdagi yoʻqotishlar 38 foizdan 20 foizgacha qisqartiriladi.
Vazirlar Mahkamasining “Kambagʻallikni qisqartirish davlat maqsadli jamgʻarmasi faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi qarori (158-son, 11.03.2025-y.) qabul qilindi.
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Xotin-qizlar tadbirkorligini rivojlantirishni qoʻllab-quvvatlashga oid qoʻshimcha chora-tadbirlar toʻgʻrisida”gi qarori qabul qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Osiyo taraqqiyot banki ishtirokida “Iqlim texnologiyalari orqali suv resurslarini boshqarishni rivojlantirish” loyihasini amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarori (PQ-81-son, 28.02.2025 y.) qabul qilindi.