Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Chiqindilarni qayta ishlash sohasini yanada takomillashtirish hamda kompleks tizimlashtirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi farmoni (PF-56-son, 24.03.2025-y.) qabul qilindi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining Farmoni
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahallalarda tomorqalardan samarali foydalanishni tashkil etish orqali aholi bandligi va daromadlarini oshirishga qaratilgan ishlarni yanada jadallashtirish toʻgʻrisida”gi farmoni eʼlon qilindi.
Sanoat zonalari mahalliy ijro etuvchi hokimiyat organlari tomonidan boshqariladi hamda Investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi tomonidan ularning faoliyati muvofiqlashtiriladi.
Prezidentning tegishli Farmonga koʻra, Kadastr agentligi huzurida Koʻchmas mulkni ommaviy baholash milliy markazi tashkil etiladi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iqtisodiyotda raqobatni rivojlantirish va xususiy sektorning rolini yanada oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi farmoni (PF-35-son, 28.02.2025 y.) qabul qilindi.
2025/2026 oʻquv yilidan Milliy statistika qoʻmitasida Toshkent davlat iqtisodiyot universitetining Iqtisodiy statistika kafedrasi filiali tashkil etiladi.
2025-yil yakunigacha “Hududlar statistikasi” axborot tizimi ishga tushiriladi.